Alarmujący raport eksperta przeciwko rosnącym temperaturom: Zgony mogą być nową normą!

Niekontrolowane wykorzystanie paliw kopalnych, takich jak ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel, jest jedną z najważniejszych przyczyn wzrostu emisji gazów cieplarnianych, wylesianie oraz bezmyślne rolnictwo i hodowla zwierząt pogłębiają kryzys klimatyczny.

Rosnące temperatury, podnoszenie się poziomu mórz, degradacja środowiska, wyczerpywanie się zasobów wodnych i narastające problemy zdrowotne ujawniają wpływ kryzysu klimatycznego na środowisko i ludzi.

Rekordowy poziom osiągnie za 5 lat

Globalna temperatura powietrza, uzyskana poprzez dodanie wartości temperatur krajów i kontynentów, osiągnęła szczyt kryzysu klimatycznego w ostatnich latach. Według danych Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) 66 procent globalnych temperatur powietrza przekroczy poziomy sprzed epoki przemysłowej o 1,5 stopnia przynajmniej raz w latach 2023-2027. Oczekuje się, że globalne temperatury osiągną rekordowe poziomy w ciągu najbliższych 5 lat wraz z wzorcem klimatycznym El Nino.

Biorąc pod uwagę wzrost temperatury w Arktyce w latach 1991-2020, prognozuje się, że anomalia temperatury doświadczana w sezonach zimowych w ciągu najbliższych 5 lat będzie dwukrotnie większa niż szacowana globalna anomalia.

Opady deszczu rosną na północy i maleją na południu

Według prognoz opadów na okres maj-wrzesień 2023-2027 przewiduje się wzrost opadów w regionie Sahelu, północnej Europie, na Alasce i północnej Syberii w porównaniu z tym samym okresem w latach 1991-2020. Zmniejsza się ilość opadów w Amazonii i niektórych częściach Australii.

Globalny raport klimatyczny 2022 opublikowany przez amerykańską Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną (NOAA) wymienia najcieplejsze lata od 1880 r. według globalnych pomiarów temperatury. Chociaż rok 2022 pojawia się na liście jako szósty najcieplejszy rok, wszystkie 10 ze 143 najcieplejszych lat przypada na rok 2010.

Gorące lata

Najcieplejsze zarejestrowane lata między 1880 a 2022 rokiem są wymienione w następujący sposób:

  • 2016
  • 2020
  • 2019
  • 2015
  • 2017
  • 2022
  • 2021
  • 2018
  • 2014
  • 2010

Najcieplej na świecie przez 2 kolejne dni

Według Narodowego Centrum Informacji o Środowisku NOAA lipiec 2021 r. był najcieplejszym miesiącem w historii, z temperaturą powierzchni lądu i morza o 0,93 stopnia powyżej średniej z XX wieku wynoszącej 15,8 stopnia Celsjusza.

READ  Od neolitu do XXI wieku

Globalne temperatury powietrza nadal rosną w ciągu kilku dni, osiągając nowe rekordy temperatur. Według danych dostarczonych przez Narodowe Centrum Ochrony Środowiska (NCEP) amerykańskiej służby pogodowej, średnia temperatura na świecie wynosząca 17,18 stopnia zmierzona 4 lipca przekroczyła rekord 17,01 stopnia odnotowany 3 lipca. Z nowym rekordem temperatury, 4 lipca został zarejestrowany jako najgorętszy dzień wszechczasów.

„Widzimy, co oznacza globalne ocieplenie”

Zauważając, że szybki wzrost średnich temperatur na świecie osiąga rekordowe poziomy, prof. Dr. Lewant Kurnas wydał oświadczenie w tej sprawie.

Dwutlenek węgla uwalniany do atmosfery wraz z paliwami kopalnymi, takimi jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, powoduje globalne ocieplenie, więc atmosfera staje się coraz cieplejsza z dnia na dzień. 3 lata to są prądy oceaniczne. La Niña spowodowała ochłodzenie wody w Oceanie Spokojnym. Było ocieplenie i nie można powiedzieć, jak bardzo świat się ociepla. Ale La Niña skończyła się w kwietniu-maju i ta maska ​​zniknęła. Teraz zaczynamy rozumieć, czym jest globalne ocieplenie.

Guernas, który ujawnił, że zjawisko klimatyczne El Niño, które ma odwrotny skutek niż La Niña, powoduje, że wody Oceanu Spokojnego są cieplejsze niż zwykle, i ostrzegł, że efekt ten spowoduje dalszy wzrost temperatury.

Kurnas, który podkreśla, że ​​3/4 światowych oceanów to oceany, a ocieplenie wód oceanicznych wpływa również na średnie globalne temperatury, powiedział, że efekty El Niño mogą trwać, dopóki nie będzie jasne, jak długo i jak dotkliwe będą. 2024. Kurnas powiedział, że skutki wydarzeń klimatycznych będą kształtować się z czasem.

„Mówimy o milionach ludzi umierających z gorąca”.

Ujawniając, że globalna temperatura powietrza będzie nadal rekordowo wysoka, Kurnas przekazał następujące informacje:

„17,18 stopnia słońca 4 lipca.. Rekord dwa dni dwa dni nowy.. Jutro będzie więcej.. Powiedzmy z grubsza. Ale dopóki się nie skończy, każdego dnia możemy spodziewać się nowego rekordu. Pierwsza połowa sierpnia. Jest koniec sierpnia. Oznacza to, że do końca dnia zostanie pobitych około 10-15 rekordów.

READ  WIADOMOŚCI Z NOWOŚCI GAZA: Lista opublikowana! Zaatakowany przez drona...

Kurnas powiedział, że produkty rolne, które wymagają pewnej równowagi temperatury, wilgotności i opadów, mogą być bardziej podatne na rosnące temperatury powietrza, a zmiany klimatu zagrażają sektorowi rolnemu nie tylko w Turcji, ale na całym świecie.

„Miliony umrą z gorąca”

Wyjaśniając, że z powodu zmian klimatu niektóre regiony, takie jak Pakistan, Indie i Bangladesz, ocieplają się bardziej niż reszta świata, Kurnas kontynuował:

„Tak więc temperatura zacznie rosnąć powyżej tolerancji człowieka. Oznacza to, że ludzie będą padać i umierać, a ta liczba nie będzie obejmowała 100-200 czy 1000 osób, ale miliony ludzi. Tu będzie gorąco. To wszystko się wydarzy w następnej fazie.” Idąc drogami takimi jak UE), wkrótce zaczniemy napotykać problemy, które nie tylko są tam ograniczone, ale rozprzestrzeniają się wszędzie. Na całym świecie.”

W 2003 roku umrze 35 000 ludzi

Ponieważ fale upałów są rejestrowane na całym świecie, Gurnas wezwał ludzi do zachowania czujności przed możliwością poważnej erupcji i utraty życia z powodu ekstremalnych upałów. Około 35 000 osób zmarło w Europie w 2003 roku, głównie we francuskiej stolicy Paryżu, z powodu ekstremalnych upałów, powiedział Kurnas, dodając, że liczba zgonów może stać się normalna w nadchodzących dniach i liczba ta może osiągnąć miliony.

Odnosząc się do potrzeby ograniczenia wykorzystania paliw kopalnych w celu zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia, Gurnas powiedział: „Środki można ocenić po obu stronach. Może to zapobiec pogorszeniu, ale nie może go odwrócić. Bez względu na to, jakie środki ostrożności podejmiemy, przyczyną tego problemu jest spalanie węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, które zatrzymanie spalania dałoby przynajmniej szansę na zatrzymanie ich, ale na świecie nie ma też postępu w tym kierunku”. Skończył.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *