Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Rosyjski doradca prezydenta powiedział, że rozmowy między Rosją a Ukrainą w pobliżu granicy ukraińsko-białoruskiej mają się rozpocząć w poniedziałek w południe czasu moskiewskiego (4 rano ET) – podała rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS.

Doradca prezydenta Rosji Władimir Miedinski, który kieruje delegacją Kremla, powiedział, że jego zespół jest „gotowy do negocjacji natychmiast po ich (strony ukraińskiej) przybyciu”.

Osobno rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA-Novosti zacytowała Medinsky’ego, który powiedział, że logistyka delegacji ukraińskiej była „bardzo trudna”, a czas przyjazdu był kilkakrotnie przesuwany.

Więcej o spotkaniu: Obie delegacje spotkają się w pobliżu rzeki Prypeć na granicy. Biuro prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego poinformowało, że prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zadzwonił do Zełenskiego w niedzielę i zaoferował gwarancje bezpieczeństwa, mówiąc, że Łukaszenko „wziął na siebie odpowiedzialność za zapewnienie, że wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostaną na ziemi podczas podróży ukraińskiej delegacji. spotkanie i powrót.”

Planowane na poniedziałek spotkanie jest następstwem lawiny oświadczeń Kremla, który twierdził wcześniej, że strona ukraińska sprzeciwiła się rosyjskiej propozycji spotkania na Białorusi propozycją spotkania w Warszawie, a następnie zerwała kontakt. Biuro Zełenskiego zdementowało twierdzenia, jakoby Kijów odmówił negocjacji.

Przeczytaj więcej o tym, czego można się spodziewać po rozmowach:

READ  Nick Kyrgios przyznał punkt Daniilowi ​​Miedwiediewowi śmieszną karą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *