Akcje Azji spadają po upadku Wall Street; Chiny przewyższają szacunki PMI

Japan Przeprowadzki: Softbank, Nintendo, Toyota Fall

Dostawcy Apple w Azji spadają po obniżeniu ratingu analityków

Chiny odnotowały lepszą niż oczekiwano aktywność fabryk we wrześniu

Oficjalny indeks chińskich menedżerów ds. zakupów w przemyśle wzrósł we wrześniu niespodziewanie do 50,1 pkt., pokonując prognozę 49,6 obliczoną przez analityków w ankiecie agencji Reuters.

50-punktowy znak oddziela wzrost od skurczu. Wydruki BMI porównują aktywność miesiąc po miesiącu.

Tymczasem Caixin/S&P Global Manufacturing Purchasing Managers’ Index, niezależne badanie aktywności fabryk Zgłosił skurcz z odczytem 48,1.

„Złagodzony popyt i niższe wymagania produkcyjne skłoniły firmy do ograniczenia aktywności zakupowej we wrześniu, co jest najszybszym tempem spadku od czterech miesięcy”, powiedział Caixin w komunikacie prasowym.

Oficjalny wskaźnik PMI dla sektora nieprzemysłowego wyniósł we wrześniu 50,6 w porównaniu z 52,6 w sierpniu.

– Off Abigail

Oczekuje się, że działalność fabryk w Chinach ponownie się skurczy

Oczekuje się, że wskaźnik oficjalnych chińskich menedżerów ds. zakupów przemysłowych za wrzesień spadnie poniżej 50 punktów. Ankieta analityków Reutera.

Ekonomiści spodziewali się odczytu 49,6, nieco wyższego niż 49,4 z sierpnia, co oznaczałoby trzeci z rzędu miesiąc spadku.

Odczyty PMI są sekwencyjne i wskazują na ekspansję lub kurczenie się w ujęciu miesięcznym.

Oddzielne badanie aktywności chińskich fabryk ma się odbyć w piątek, a analitycy ankietowani przez Reuters przewidywali odczyt na poziomie 49,5.

– Off Abigail

Produkcja przemysłowa Japonii jest wyższa niż oczekiwano

CNBC Pro: Czy Fed jest na dobrej drodze? Weteran Wall Street Ed Yardeny mówi, że to należy zrobić dalej

Amerykańska Rezerwa Federalna ogłosiła kolejną podwyżkę o 75 punktów bazowych na początku tego miesiąca, obniżając stopę funduszy federalnych do 3% do 3,25%. Bank centralny zasygnalizował również, że może podnieść stopy procentowe do 4,6% w 2023 r., aby ograniczyć inflację.

READ  Linia metra Arnavutköy–Stambuł na lotnisku będzie bezpłatna do 31 marca

Gdy reakcja banku centralnego na inflację jest przedmiotem intensywnej analizy, ekonomista Ed Yardeny, który ukuł termin „bond vigilantes”, przedstawił swoją opinię.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Loretta Mester z Fed mówi, że stopy procentowe wciąż są poza kontrolą

Prezes Rezerwy Federalnej z Cleveland Loretta Mester powiedziała, że ​​stopy procentowe są nadal pod kontrolą i należy zrobić więcej, aby obniżyć inflację.

„Inflacja jest wciąż najwyższa od 40 lat” – powiedział Meister Steve’owi Leismanowi z CNBC podczas występu w „Squawk Box”. „Tak więc teraz rozmowa musi brzmieć, co musimy zrobić, aby wrócić do stabilności cen, ponieważ nie możemy mieć zdrowej gospodarki, nie możemy mieć z czasem dobrych rynków pracy. Stabilność cen”.

Mester powiedział, że jest „nieco powyżej średniej ścieżki” wśród urzędników banku centralnego, jeśli chodzi o podnoszenie stóp procentowych, powołując się na uporczywość inflacji.

„Nie jesteśmy jeszcze na terytorium kontrolowanym stopami funduszy, więc masz rację, w tym roku podnieśliśmy stopę funduszy o 300 punktów bazowych, ale spójrz na to, jak wysoka jest inflacja”, powiedział Meister.

– Sarah Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *