Aktualizacje na żywo z Covid-19: maskowanie mandatów, ograniczenia i nie tylko

Obraz
Kredyt …Natalie Keyssar dla The New York Times

Burmistrz Eric Adams powiedział w niedzielę, że Nowy Jork przygotowuje się do zniesienia obowiązkowych masek szkolnych i wymagania dotyczące szczepień dla restauracji, siłowni i kin do 7 marca, jeśli doniesienia o nowych przypadkach koronawirusa w mieście utrzymają się na niskim poziomie.

Wiele osób w mieście ma nadzieję, że wycofanie pomoże przywrócić poczucie normalności w mieście i przyspieszy ożywienie gospodarcze. Zarówno Pan Adams i Gov. Kathy Hochul z Nowego Jorku skupiła się na ożywieniu miasta, w którym stopa bezrobocia ma pozostał uparcie wysoko.

Pan. Adams, który od tygodni mówił, że jest chętny do usunięcia ograniczeń związanych z wirusami, obiecał podjąć ostateczną decyzję do piątku. Powiedział, że chce dać właścicielom firm czas na przystosowanie się – ukłon w stronę żniw, jakie wirus i związane z nim ograniczenia odbiły na małych firmach.

SM. Hochul ogłosił w niedzielę, że w środę zostanie zniesiony ogólnostanowy mandat dotyczący masek dla szkół, pozostawiając politykę masek lokalnym władzom szkolnym.

Gubernator powiedział, że mandat był kluczowy w walce z falą Omicron, która obecnie w dużej mierze ustąpiła. „Kiedy patrzę wstecz na to, co działo się jeszcze niedawno, jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mieliśmy wtedy wymóg maski dla szkół” – powiedziała. „W ten sposób utrzymaliśmy te liczby, aby nie pogorszyły się”.

Wideo

Ładowanie odtwarzacza wideo
Rządowy Kathy Hochul ogłosiła, że ​​Nowy Jork od środy nie będzie już wymagał od uczniów i nauczycieli noszenia masek w szkołach.KredytKredyt …Brendan Mcdermid / Reuters

W sobotę, Ogłoszono stan Nowy Jork średni wskaźnik pozytywnego wyniku testu w całym stanie z siedmiu dni poniżej 2 procent i mniej niż 2000 hospitalizacji, po raz pierwszy od zeszłej jesieni. Obecnie stan zgłasza średnio około 2400 nowych przypadków koronawirusa dziennie, mniej więcej tyle samo, co na początku sierpnia i znacznie poniżej szczytu ponad 74 000 dziennie w połowie stycznia.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba i poszukiwania, które dzieli każdy człowiek

Mandat Nowego Jorku na szczepionki dla restauracji, kin i sal gimnastycznych, znany jako Klucz do programu NYC, został nałożony przez pana Poprzednik Adamsa, Bill de Blasio. Obowiązujące w mieście wymagania dotyczące szczepień dla większości pracowników miejskich pozostają w mocy.

O 59 procent Jak podało miasto w zeszłym tygodniu, uczniów w szkołach miejskich otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi, w porównaniu z około 96 procentami dorosłych.

Dr. Uché Blackstock, lekarka, która koncentruje się na równości w zdrowiu, powiedziała, że ​​wskaźniki szczepień studentów różnią się znacznie w zależności od dzielnicy Nowego Jorku, a jej dzieci, które uczęszczają do szkół publicznych w mieście, nadal będą nosić maski.

„Usuwanie zasad dotyczących masek w tych szkołach jest niebezpieczne” napisała na Twitterze.

Niedzielne ogłoszenia były obchodzone przez wielu w całym stanie. „Społeczność biznesu jest chętna, aby wyjść poza pandemiczne warunki i ograniczenia” – powiedziała Kathryn Wylde, prezes Partnerstwa dla Nowego Jorku. A republikańscy prawodawcy, tacy jak Rob Ortt, przywódca mniejszości w Senacie Stanu, nazwali te posunięcia od dawna spóźnionymi.

Jednak w Ostatnia ankieta według Instytutu Badawczego Siena College, 58 procent nowojorskich zarejestrowanych wyborców stwierdziło, że stan powinien poczekać z rezygnacją z maski w szkołach do czasu przeglądu danych z początku marca. A 45 procent respondentów nie pochwaliło zrzucania przez państwo mandatów na maskowanie w prywatnych firmach.

Michael Mulgrew, przewodniczący Zjednoczonej Federacji Nauczycieli, która reprezentuje nauczycieli w Nowym Jorku, powiedział, że związek „przekaże naszym własnym niezależnym lekarzom, przyjrzy się danym z zestawów testowych do domu i losowych testów w szkole w tym tygodniu, i upewnij się, że wszystko to jest brane pod uwagę, gdy Nowy Jork dokonuje przeglądu własnej polityki maskowania szkół”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *