Według urzędnika Białego Domu, wiceprzewodnicząca Kamala Harris w wywiadzie dla finalistów Sądu Najwyższego

Biden oficjalnie nominowany Ketanji Brown Jackson do Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w piątek, uruchamiając historyczny proces potwierdzenia tego, że jako pierwsza czarna kobieta zasiądzie na najwyższym sądzie w kraju.

Wiadomość o zaangażowaniu Harrisa, po raz pierwszy opublikowana w CNN, daje mały wgląd w rolę wiceprezydenta w tym procesie. Biden powiedział podczas ceremonii ogłoszenia w Białym Domu w piątek, że miał „szczęście”, że otrzymał radę Harrisa.

Harris, pierwszy czarnoskóry i południowoazjatycki wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, rozmawiał z każdym finalistą za pośrednictwem wideokonferencji, powiedział urzędnik Białego Domu. I każdy wywiad był oddzielony od wywiadu Prezydenta. Przed ogłoszeniem Bidena wiele źródeł powiedziało CNN, że spotkał się osobiście ze swoim trzech finalistów: Jacksonie, Leondra Kruger, który zasiada w Sądzie Najwyższym Kalifornii; oraz J. Michelle Childsktóry zasiada w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Karoliny Południowej.

Biden przeprowadził wywiad z Jacksonem 14 lutego, jak podał CNN w piątek.

Urzędnik Białego Domu odmówił ujawnienia, czy Harris rozmawiał z każdym kandydatem przed czy po Biden.

Ten poziom zaangażowania wiceprezydenta niekoniecznie jest niezwykły. Kiedy Biden był wiceprezydentem za byłego prezydenta Baracka Obamy, spotkał się z Eleną Kagan, która była drugą kandydatką Obamy do Sądu Najwyższego, przed jej rozmową z Obamą, zgodnie z jej zeznaniami. A Biden miał telefon z pierwszą kandydatką Obamy do Sądu Najwyższego, Sonią Sotomayor, po tym, jak udzieliła jej wywiadu Obama, zgodnie z jej własnymi zeznaniami.

Harris był również częścią procesu zgody w tym roku, wzywając senatorów USA po obu stronach przejścia, aby przedyskutowali kandydata, według urzędników, przed i po ogłoszeniu Jacksona.

Senator Demokratów Dick Durbin z Illinois, przewodniczący Senackiej Komisji Sądownictwa, powiedział w niedzielę, że „Stan Unii” CNN, że panel rozpoczął kolejne kroki, które doprowadzą do przesłuchania zatwierdzającego.

Lider większości w Senacie, Chuck Schumer, spotka się z Jacksonem w środę rano, jak ogłosiło w niedzielę jego biuro. Jackson spotka się z senatorami w tym tygodniu przed przesłuchaniem potwierdzającym.

READ  Trump ponosi ogromne straty sądowe za próbę utrzymania w tajemnicy swoich ksiąg podatkowych

Durbin powiedział Dana Bash z CNN: „Przygotowaliśmy tradycyjny kwestionariusz Senackiej Komisji Sądownictwa, przesłany do Białego Domu i czekamy na jego odpowiedź, która naszym zdaniem zostanie wykonana bardzo niedługo. Następnie damy możliwość spotkania się członkom komisji i innym senatorom z kandydatem. i jak najszybciej zaplanuj przesłuchanie w czasie praktycznym”.

Zapytany, czy wierzy, że Jackson mógłby otrzymać ponadpartyjne wsparcie, Durbin powiedział: „Chcę, żeby tak było”.

„Skontaktowałem się z wieloma Republikanami… prosząc ich, aby zachowali otwarty umysł i spotkali się z nią, zadawali trudne pytania, prosili o materiały, które im dostarczymy. Przejdziemy tutaj przez zwykły proces , „powiedział. „Ale w najlepszym interesie nie tylko Sądu Najwyższego, ale i Senatu Stanów Zjednoczonych, jest to, aby było to ponadpartyjne”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe zmiany.

Chandelis Duster i Daniella Diaz z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *