Starbucks podnosi ceny, aby zrównoważyć inflację; Zmniejsza wskazówki dotyczące zysków

Starbucks Corp. Rosnące procesy sądowe dotyczące COVID-19 we wtorek skłoniły sieć kawiarni do obniżenia szacunków tegorocznych zysków, podnosząc ceny menu w 2022 r. i obniżając niektóre koszty, aby zrównoważyć rosnące koszty pracy i towarów.

Serce Bezpieczeństwo Ostatni, ubiegły, zeszły Zmiana Zmiana%
SBUX.O நா. நா. நா. நா.

Firma przegapiła kwartalny zysk i porównywalne oceny sprzedaży, ponieważ szybko rozwijający się wariant Omicron doprowadził do opóźnień w biurze i nowych ograniczeń na szybko rozwijającym się rynku chińskim.

Akcje nieznacznie spadły w handlu rozszerzonym, po 16% spadku w zeszłym miesiącu.

Pracownicy Starbucks w Atlancie chcą się spotkać

W obliczu rekordowej inflacji i zakłóceń COVID-19 restauracje płacą wyższe ceny za wszystko, od kurczaka i oleju spożywczego po opakowania i usługi transportowe, a wiele z nich, w tym Starbucks, podniosło płace w związku z brakiem siły roboczej.

Dodatkowe koszty zostały częściowo skonsumowane. Zysk także dla McDonalda Nieodebrane oceny Kiedy w czwartek ogłosiła wyniki finansowe za czwarty kwartał.

Starbucks Corp podniesie ceny menu w 2022 r. i obniży niektóre koszty, aby zrekompensować rosnące koszty pracy i towarów, ponieważ rosnące procesy sądowe dotyczące COVID-19 skłoniły we wtorek sieć kawiarni do obniżenia w tym roku marży zysku. (Jeffrey Greenberg / Educational Images / Universal Images Group za pośrednictwem Getty Images)

Podobnie Starbucks odnotował zysk w wysokości 72 centów na akcję, a nie 80 centów na wycenie Wall Street. Firma dostosowała swoje oczekiwane skorygowane przychody na 2022 r. do 8-10% do 2022 r., w porównaniu z co najmniej 10% poprzednio.

Sieć z siedzibą w Seattle – która dąży do uzwiązkowienia pracowników w ponad 50 sklepach w USA – również zapłaciła więcej za szkolenie nowych pracowników i izolowanie ich po wpływie rządu 19-tego.

„Kiedy zaczęło się powstanie firmy Omicron, wzrosły koszty inflacji i braki kadrowe, co przerosło nasze oczekiwania” – powiedział prezes Kevin Johnson w rozmowie z inwestorami.

READ  Tajny plastikowy Surface Duo firmy Microsoft wyciekł na eBayu

Johnson powiedział, że po podniesieniu cen menu w październiku i styczniu sieć planuje je ponownie podnieść w 2022 r., dodatkowo zmniejszając wydatki na marketing i reklamę.

Costco Starbucks oferuje tanią alternatywę dla kanapek śniadaniowych z bekonem i gouda

Starbucks nie określił, które produkty podniosą ceny. Cappuccino Wendy kosztuje teraz 5,25 USD.

Globalna porównywalna sprzedaż wzrosła o 13% w pierwszym kwartale kończącym się 2 stycznia, przy czym analitycy prognozy Refinitiv IBES spodziewają się 13,2% wzrostu, powiedział Starbucks.

Międzynarodowa sprzedaż w pojedynczych sklepach spadła o 3%, odzwierciedlając spadek o 14% w Chinach. Analitycy spodziewają się 0,5% wzrostu w segmencie międzynarodowym.

Przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi wiele chińskich miast zamknęło swoje siedziby i ograniczyło ruch w celu kontrolowania Covit-19, który uderzył w łańcuch kawy. Marka też Przyszedł pod ostrzał Raport mówi, że dwa z jego sklepów w kraju używały przeterminowanych produktów.

Porównywalna sprzedaż w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 18%, korzystając ze świeżych napojów bezalkoholowych, wyższych cen i wzrostu liczby członków nagradzających.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do Fox Business w podróży

Całkowity dochód netto wzrósł o 19% do 8,1 mld USD, podczas gdy analitycy spodziewali się 7,95 mld USD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *