31 członków Frontu Patriotycznego zostało aresztowanych w pobliżu dumnego wydarzenia w Idaho

Policja aresztowała 31 osób, które zostały znalezione w ciężarówce U-Haul w pobliżu imprezy związanej z dumą w Coeur d’Alene w Idaho w sobotę. Policja powiedziała, że ​​wierzyli, że są powiązani z grupą białych supremantów i zamierzają wywołać zamieszki.

„Biorąc pod uwagę sprzęt, który mieli ze sobą osoby… z dokumentami, które od nich zabraliśmy, jest dla nas jasne, że przybyli na zamieszki w mieście” – powiedział szef policji Coeur d’Alene Lee White podczas sobotniej konferencji prasowej. .

Według White’a, zaniepokojony obywatel, który zaalarmował policję o U-Hall około 13:38, powiedział, że widział członków grupy wspinających się na tył ciężarówki. Około 10 minut później grupa została skonfrontowana przez policję, powiedział White.

W filmach zamieszczonych w mediach społecznościowych wszyscy mężczyźni mieli na sobie ubrania khaki, niebieskie koszule, brązowe kapelusze i maski z materiału. Ta sukienka jest jak noszenie patriotycznego frontu Południowe Centrum Prawa Ubóstwa Opisuje grupę białej supremacji. White powiedział, że co najmniej jeden z mężczyzn miał nasadkę do ręki z napisem „Front Patriotyczny”, a pozostali mieli „standardowe” kapelusze z logotypami używanymi przez grupę.

White powiedział, że policja znalazła również tarcze i co najmniej jeden granat dymny w U-Haul.

Wszystkich 31 mężczyzn zostało oskarżonych o spisek w celu popełnienia zamieszek, wykroczenie, a dalsze zarzuty mogą być „w toku”, powiedział White.

„Moim zdaniem z chęcią aresztowałbym 31 osób, które przyjeżdżają, by zamieszki w naszym mieście za wykroczenie, ale zamiast tego powinni wziąć udział w jakimś poważnym wydarzeniu zamieszek, co planowali w mieście” – powiedział White.

White powiedział, że grupa nie zamierzała zakłócać pobliskiego parku, w którym miałoby się odbyć dumne wydarzenie, ale policja miała informacje, że będą próbować zamieszki również w innych obszarach.

Nie wyjaśnił dokumentów odzyskanych przez policję z grupy, ale powiedział, że „wygląda bardzo podobnie do planu działania, który policja lub zespół wojskowy przygotował na wypadek”.

READ  Elijah Wood i oryginalna obsada „Władcy Pierścieni” zamknęli rasistowskich krytyków „Rings of Power”

White powiedział, że mężczyźni pochodzą z różnych stanów. Wszyscy spotkali się na parkingu hotelu, gdzie załadowali się do U-Haul.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *