Pyszna nazwa, ale nie Big Mac: Rosja otwiera przemianowane restauracje McDonald’s

12 czerwca (Reuters) – Wygląda i pachnie jak McDonald’s, ale teraz to Vkusno i tochka. Złote łuki zniknęły, Filet-O-Fish to po prostu burger rybny. Big Mac opuścił Rosję.

Nowa era na rosyjskiej scenie fast foodów i gospodarki rozpoczęła się w niedzielę jako McDonald’s. (MCDN) Restauracje otworzyły swoje drzwi w Moskwie pod nowym rosyjskim właścicielem, a nowa nazwa tłumaczy się jako „pyszne i to wszystko”.

Amerykańska firma produkująca burgery po raz pierwszy otworzyła swoje podwoje w Moskwie na symbolicznej granicy między Wschodem a Zachodem i przez ponad trzy dekady otworzyła sklepy ze zmienioną nazwą, po raz kolejny rażący znak nowego porządku światowego. Ponowne otwarcie odbyło się w Dzień Rosji, święto, które celebruje dumę narodową.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Losy sieci, którą sprzedał McDonald’s, opuszczając kraj podczas konfliktu na Ukrainie, mogą stanowić test na to, jak skutecznie rosyjska gospodarka stanie się samowystarczalna i wytrzyma zachodnie sankcje. Czytaj więcej

W niedzielę przed główną restauracją McDonald’s na Placu Puszkina w centrum Moskwy ustawił się duży tłum. W sklepie pojawiło się nowe logo – stylistyczny burger z dwoma frytkami – i kolejny napis: „Nazwa się zmienia, będzie romans”.

Kolejka była znacznie mniejsza niż tysiące ludzi, którzy zgromadzili się na ceremonii otwarcia oryginalnego McDonalda w 1990 roku w czasach sowieckich.

Menu Vkusno & tochka było również małe i nie oferowało burgerów i deserów, takich jak Big Mac i McFlurry. Podwójny burger serowy kosztuje 129 rubli (2,31 USD), około 160 rubli w McDonald’s i 169 rubli za burgera rybnego, w porównaniu z 190 wcześniej.

Skład burgerów nie uległ zmianie, a sprzęt McDonald’s pozostaje nienaruszony – powiedział Alexander Merculov, kierownik ds. jakości nowej firmy.

McDonald’s zamknął swoje rosyjskie restauracje w marcu i powiedział, że zdecydował się całkowicie opuścić kraj w połowie maja.

READ  Osoba, która zablokowała drogę w czasie korka, zaatakowała pojazd, którym podróżowała kobieta w ciąży.

Większość opakowań z cenami i hamburgerami była zwyczajnie biała, z kubkami na napoje, podczas gdy torby na wynos były gładkie brązowe, co oznacza, że ​​nowi właściciele będą musieli zmienić ich nazwy w momencie wprowadzenia na rynek. Stare logo McDonald’s na kieszeniach ketchupu i innych sosów pokryte było tymczasowymi czarnymi oznaczeniami.

Siergiej, 15-letni klient, zauważył niewielką różnicę.

– Smak jest taki sam – powiedział, wkładając burgera z kurczaka i smażąc. „Cola jest inna, ale w burgerze tak naprawdę nic się nie zmieniło”.

Lepszy niż Big Mac?

Najlepsza moskiewska restauracja jest jednym z 15 przemianowanych lokali w stolicy i jej okolicach w niedzielę. Oleg Paroev, dyrektor generalny Vkusno & tochka, powiedział, że firma planuje ponownie otworzyć 200 restauracji w Rosji do końca czerwca i 850 do końca lata. Zobacz ramkę: Czytaj więcej

– Nie pracowaliśmy od trzech miesięcy – powiedziała Rusanna, kierownik moskiewskiego oddziału, który zostanie otwarty w lipcu. „Wszyscy są tacy szczęśliwi”.

Sieć zachowa stare wnętrze McDonalda, ale usunie wszelkie odniesienia do jego poprzedniej nazwy, powiedział Barrow, który został mianowany dyrektorem generalnym rosyjskiego McDonalda na kilka tygodni przed wysłaniem przez Moskwę dziesiątek tysięcy żołnierzy na Ukrainę 24 lutego.

„Naszym celem jest, aby nasi goście nie zauważyli różnicy w jakości ani środowisku” – powiedział Barrow na konferencji prasowej w restauracji. Powiedział, że ceny mogą wzrosnąć z powodu inflacji, ale nie wyższe niż u konkurentów.

Alexander Gower, syberyjski biznesmen, który jest nowym właścicielem sieci, powiedział Reuterowi, że planuje wypuścić coś podobnego do flagowego Big Maca McDonalda.

READ  Wiadomości o inflacji przekazane przez ministra skarbu i finansów Şimşka: „Plan działa jak w zegarku” – wiadomości ekonomiczne z ostatniej chwili

„Nie mamy prawa do używania niektórych kolorów, nie mamy prawa do używania złotych łuków, nie mamy prawa do używania jakichkolwiek odniesień do McDonalda” – powiedział Reuterowi.

„Big Mac to historia McDonalda. Na pewno zrobimy coś podobnego” – powiedział. „Postaramy się zrobić coś jeszcze lepszego, aby nasi goście i goście pokochali to danie”.

Gower powiedział, że 7 miliardów rubli (125,56 milionów dolarów) zostanie zainwestowanych w tym roku w biznes, który zatrudnia ponad 50 000 osób.

„Najpierw korporacja poprosiła mnie o przywództwo i zapewnienie miejsc pracy dla ludzi. To właśnie zamierzam zrobić” – dodał.

Govor powiedział, że firma szuka nowych dostawców napojów bezalkoholowych, takich jak Coca-Cola (KO.N)Zapowiedział, że zawiesi działalność w Rosji.

Kilka minut po konferencji prasowej przed kamerami stanął mężczyzna z napisem „Przynieś Big Mac Back”. Personel restauracji szybko go zabrał.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Reutera; Edycja Josephine Mason i Pravin Sir

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *