Zyski United Airlines (UAL) za 3 kwartał 22

Zjednoczone linie lotnicze Przewidując kolejny wzrost na koniec roku, powiedział, że pomimo wyższych cen biletów lotniczych zainteresowanie konsumentów podróżami nie wykazuje oznak słabnięcia.

Akcje wzrosły o ponad 7% w handlu po godzinach we wtorek.

„Patrząc na koniec roku, linie lotnicze spodziewają się, że silne tendencje ożywienia Covid będą nadal równoważyć presję recesyjną w otoczeniu makroekonomicznym” – podał United w komunikacie o wynikach. „Linie lotnicze spodziewają się teraz, że skorygowana marża operacyjna za czwarty kwartał po raz pierwszy przekroczy 2019 r.”

Przewoźnik z Chicago odnotował zysk w trzecim kwartale w wysokości 942 mln USD, o 8% mniej niż trzy lata temu, przy przychodach w wysokości 12,88 mld USD, czyli o 13% więcej niż w 2019 r., pokonując szacunki analityków.

Samoloty United Airlines Boeing 777-200

Nicolas Economou | NurPhoto | Dobre zdjęcia

Po uwzględnieniu pozycji jednorazowych United zarobiło 2,81 USD na akcję, z łatwością przewyższając 2,28 USD analityków oczekiwanych przez Refinitiv.

Linie lotnicze podały, że spodziewają się skorygowanego zysku w czwartym kwartale na poziomie 2,25 USD na akcję, w porównaniu do szacunków analityków na poziomie 98 centów, według Refinitiv.

Silny letni sezon podróży i perspektywa słońca w dalszej części roku wskazują, że konsumenci są skłonni kontynuować wydatki na podróże od początku pandemii, kiedy ograniczenia Covid-19 zabiły popyt. Linie lotnicze Delta Powiedział, że przyniósł go w zeszłym tygodniu rekordowe zarobki Przewiduje kolejny wzrost w trzecim kwartale i kolejny w czwartym kwartale.

Optymistyczne poglądy dyrektorów linii lotniczych kontrastują z innymi sektorami walczył W tym roku, w tym regiony Sprzedaż detaliczna Branża i niektóre platformy streamingowe były beneficjentami blokad na początku pandemii.

Oto, jak United radziło sobie w trzecim kwartale w porównaniu z oczekiwaniami Wall Street, na podstawie średnich szacunków opracowanych przez Refinitiv:

  • Skorygowany zysk na akcję: 2,81 USD i oczekiwane 2,28 USD
  • Łączne przychody: Oczekiwane 12,88 miliarda i 12,75 miliarda dolarów.
READ  Typy ekspertów NFL, prognozy, linie: Tydzień 3

Dyrektorzy amerykańskich linii lotniczych zauważyli niedawno, że Silny popyt na Europę CNBC poinformowało w zeszłym miesiącu, że rynki te nadal utrzymują wysoką wydajność po letnim szczycie i jesienią.

Z powodu opóźnień w dostawach samolotów linie lotnicze mają ograniczoną liczbę samolotów, które mogą dostarczyć Problemy z łańcuchem dostaw i inne problemy, a przewoźnicy mają trudności z zatrudnianiem i szkoleniem nowych pracowników, szczególnie Piloci.

Ograniczona podaż lotów podnosi ceny. Przychody United w trzecim kwartale były o 25% wyższe niż trzy lata temu. Oczekuje się, że w bieżącym kwartale liczba ta będzie wyższa w porównaniu z 2019 r.

Tymczasem przewoźnik powiedział, że jego przepustowość w czwartym kwartale spadnie o 10% w porównaniu z 2019 r., podczas gdy pozostanie taka sama jak w trzecim kwartale.

Kierownictwo United przeprowadzi rozmowę telefoniczną z analitykami w środę o 10:30 EDT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *