Zysk w wysokości 10 miliardów lirów: Ahmet mianowany dyrektorem marketingu Yabrak Tokumu – najświeższa wiadomość Turkey News

Prokuratura Generalna w Yalovej podjęła działania w odpowiedzi na skargi otrzymane od setek osób. Zespoły dyrekcji Jednostki ds. Zwalczania Handlu Ludźmi i Przestępczością Zorganizowaną (COM) policji prowincji przeprowadziły dwuletnie tajne dochodzenie w sprawie incydentu, w którym zginęły dziesiątki tysięcy osób, pod koordynacją głównego cywila Yalowa. Prokuratura. W wyniku zdobytego materiału dowodowego policja podjęła działania mające na celu rozbicie organizacji, która dopuściła się takich przestępstw jak „zakładanie organizacji przestępczej we własnym interesie, oszustwa merytoryczne, przekupstwo i sprzeciw wobec ordynacji podatkowej”.

Dla swoich bliskich zakładał wiodące firmy

Orhan Karaderili, szef organizacji przestępczej, która założyła 21 różnych firm, aby zapobiec sprawianiu ofiar kłopotów prawnych, został wciągnięty w operację prowadzoną w jego ultraluksusowej willi w Suvadi w Stambule. Karaderili był znany z posiadania wiodących firm założonych przez jego bliskich przyjaciół, brata, szwagra, siostrzeńca itp. Potwierdzono, że te firmy fasadowe oszukują obywateli, twierdząc, że oferują wakacje, nielegalnie dzieląc udziały w dzielnicach Termal w Yalova, Emet w Kütahya, Kuşadası w Aydın i Bodrum w Muğla.

Wielokrotnie dzielili się i sprzedawali udziały

Okazuje się, że spółka pierwotnie podzieliła umowę timeshare na 100 udziałów, a sto udziałów zatrzymywała dla siebie. Ustalono, że spółka podzieliła udziały własne przez 100 i w ten sam sposób sprzedała 99 akcji, zostawiając dla siebie 1 proc. W ten sposób wyszło na jaw, że firma nielegalnie sprzedawała dziesiątki tysięcy osób.

Znany aktor został dyrektorem ds. marketingu

Okazało się, że słynny aktor Yusuf Atala, dyrektor ds. marketingu organizacji przestępczej, który gościł ofiary w hotelu Dermal City w dzielnicy Termal za pośrednictwem Internetu, telefonu i SMS-ów, był znany jako „Linia”. menadżer”. Atala, znany jako szwagier Orhana Kartereli, był uznawany za jedną z kluczowych postaci w organizacji.

Oszukiwali 4,5 miliona tygodniowo

Szacuje się, że ta organizacja przestępcza nabyła nielegalne aktywa o wartości około 8–10 miliardów lirów, oszukując obywateli średnio na 4,5 miliona lirów tygodniowo. Ustalono, że podejrzani przetrzymywali w halach sprzedaży fałszywe rodziny kupujących i wywierali presję psychologiczną na ofiary. Mówi się, że ofiary uspokajano, dobierając personel w punktach sprzedaży do ich stylu życia, ekspozycji i stylu ubioru. Ustalono, że podejrzani posługiwali się kodami „AP” w przypadku rodzin, RAB w przypadku specjalistów od promocji oraz „Admin” w przypadku wykonawców kontraktowych.

READ  Po Dilanie Bolacie zatrzymano także Banu Barlaka

Zapłacili stronom ze skargami, a ich skargi zostały usunięte.

Z drugiej strony dowiedziano się, że firma, która otrzymała wiele negatywnych skarg w witrynach zawierających skargi, skontaktowała się z właścicielami przedmiotowych witryn i je usunęła. Według doniesień, witryny, które usunęły skargi, również zostały opłacone.

Zatrzymano 11 podejrzanych

W trakcie operacji zatrzymano łącznie 29 osób, w tym wyższą kadrę kierowniczą spółek. Podejrzani przesłuchani na komisariacie zostali skierowani do sądu. Spośród 29 podejrzanych 11 zostało aresztowanych i osadzonych w więzieniu. Podczas gdy 16 podejrzanych zostało zwolnionych pod nadzorem sądu, 2 podejrzanych zostało zwolnionych po złożeniu zeznań.

Wśród podejrzanych postawionych przed sędzią znaleźli się Orhan Karadereli, Yusuf Atala oraz CK, TK, KK, KOMC, aresztowani pod zarzutem tworzenia organizacji przestępczej. NTB i AS zostały aresztowane pod zarzutem przynależności do organizacji przestępczej. Aresztowani zostali wysłani do więzienia Kokeli Kandera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *