Zimne roszczenia na Morzu Czarnym | Oświadczenie gubernatora Düzce – Last minute Türkiye News

Gubernator Düzce ogłosił, że w morzu w dystrykcie Akakoga nie znaleziono żadnych białych omułków.

W raporcie zawarto następujące stwierdzenia.

„W dniu 17 czerwca 2024 r. w dzielnicy Akçakoca naszego miasta Dyrekcja ds. Środowiska, Urbanizacji i Zmian Klimatu prowincji Düzce oraz Komisja ds. Rolnictwa i Leśnictwa prowincji Düzce przeprowadziły na miejscu dochodzenie w sprawie „takich wiadomości i twierdzeń. Znaleziono w Czarnym Morze po Marmara” i „Śluz w Morzu Czarnym”.

Podczas oględzin piana widoczna na filmach wspomnianych w wiadomościach w dużej mierze zniknęła, woda morska była czysta, na powierzchni morza nie było zbryleń piany, w wodzie nie było nieprzyjemnego zapachu, temperatura wody wynosiła 23,7°C , Ph: 7:44, a temperatura powietrza wynosiła 27°C.

„Nie śluz, ale zabij glony”

Nasze panele ekspertów oceniły, że sytuacja nie jest tak tragiczna, jak się twierdzi. W związku z tym kierownik Katedry Inżynierii Środowiska na Uniwersytecie Duce, prof. Dr. Badania przeprowadzone przez Fatiha Taşpınara i jego zespół wykazały, że naloty na plaży Akçakoca nie są śluzowate, ale składają się z glonów, które szybko rosną i umierają w krótkim czasie z powodu wysokich temperatur i dużej ilości składników odżywczych. W morzu wykryto środowisko i ostatecznie środki powierzchniowo czynne, podobne oleje i podobne substancje, które zostały rozłożone przez białka, powodując pianę w morzu, w związku z czym nalegano, aby pobrać i przeanalizować próbki wody morskiej. laboratoria.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, nasze dwie dyrekcje pobrały próbki wody do dalszej analizy i przekazały je do Centrum Badawczego TÜBİTAK Marmara w celu przeprowadzenia badań zgodnie z rozporządzeniem w sprawie kontroli zanieczyszczenia wody oraz do Laboratorium Kontroli Żywności Bolu w zakresie analizy bakteriologicznej i analizy metali ciężkich. Udostępnione zostaną także wyniki badań laboratoryjnych pobranych próbek.

READ  Akcje spadły po spadku CPI w USA na Wall Street

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *