Zalecenie amerykańskiego naukowca dotyczące irytującej herbaty: oświadczenie ambasady USA

Brytyjskie media zareagowały gniewem i zdziwieniem, gdy amerykański naukowiec stwierdził, że wystarczy szczypta soli. Po tym incydencie ambasada USA w Londynie wydała oświadczenie, które zaostrzyło dyskusję i stwierdziło, że nie popiera poglądów amerykańskiego naukowca.

Amerykańska naukowiec Michelle Francl wyjaśniła, że ​​aby zniwelować cierpki i gorzki smak herbaty, należy dodać szczyptę soli.

Jednak sugestia ta wywołała ostrą reakcję w mediach społecznościowych ze strony Brytyjczyków, o których wiadomo, że są zaborczy w stosunku do swojej kultury parzenia herbaty.

Komentując kontrowersje na swoim koncie w mediach społecznościowych, dziennikarka prawnicza Molly Quell napisała: „Myślę, że znowu pójdziemy na wojnę?” napisał

Sól zmniejsza uczucie bólu

Francl, profesor chemii w Bryn Mawr College w Pensylwanii, uzasadnił swój pomysł: „Bardzo mała ilość soli, która nie wpływa na smak, zapobiega uczuciu goryczy, którą odczuwamy podczas picia herbaty”.

Wypowiedzi naukowca broniącego propozycji soli nic nie zmieniły, a reakcja Brytyjczyków wciąż narastała. W miarę eskalacji napięć związanych z herbatą między obydwoma krajami ambasada USA w Wielkiej Brytanii również odniosła się do rosnącej debaty i opublikowała oświadczenie na swoim koncie w mediach społecznościowych.

„Nie możemy pozostać obojętni, gdy tak skandaliczna propozycja zagraża podstawom naszych szczególnych stosunków” – stwierdziła ambasada w oświadczeniu opublikowanym na swoim koncie w mediach społecznościowych. powiedział.

„Dodawanie soli do herbaty nie może być oficjalną polityką USA”

W oświadczeniu kontynuowano: „Ponieważ międzynarodowa debata staje się coraz bardziej absurdalna, chcemy zapewnić dobrych ludzi w Wielkiej Brytanii, że pomysł dodawania soli do narodowego napoju nie jest oficjalną polityką Stanów Zjednoczonych”. Nigdy tak nie będzie. – dodano zdania.

Czas pokaże, czy humorystyczna reakcja ambasady USA wystarczy, aby uspokoić wody podczas gorącego przyjęcia herbacianego pomiędzy obydwoma narodami.

Tymczasem ambasada dodała: „Właściwe przygotowywanie herbaty poprzez podgrzewanie w kuchence mikrofalowej będzie kontynuowane”.

READ  Oczy świata zwrócone są na Shivów! Co się dzieje na tym polu? Naukowcy zbiegli się

Odpowiedź z Anglii do ambasady „Mikrofalowa”.

Humorystyczne oświadczenie Ameryki spotkało się z reakcją zarówno rządu brytyjskiego, jak i ambasady brytyjskiej w Waszyngtonie.

W oświadczeniu opublikowanym na koncie Gabinetu w mediach społecznościowych, cytującym oświadczenie ambasady USA, napisano: „Cieszymy się z naszych wyjątkowych relacji, ale nie zgadzamy się z tym. Herbatę parzy się tylko w imbryku”. Oświadczenia są uwzględnione.

W odpowiedzi udzielonej Stanom Zjednoczonym na koncie ambasady brytyjskiej w mediach społecznościowych w Waszyngtonie ambasador Karen Pearce powiedziała: „Relacje anglo-amerykańskie definiują herbata i otrzymaliśmy wiele próśb o pokazanie, jak przygotować autentyczną filiżankę herbaty”. powiedział.

Na nagraniu widać, jak żołnierze brytyjskich sił lądowych, powietrznych i morskich, przedstawieni przez Pearce'a jako „Oto moi doradcy wojskowi”, przygotowują herbatę.

Gracze wyjaśnili, że do przygotowania herbaty nie należy używać kuchenki mikrofalowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *