Zajęcia naukowo-artystyczne dla dzieci z Uniwersytetu Muş Alparslan i TÜBİTAK

Ostatnio zaktualizowany:

W ramach projektu „Spotkanie nauki i sztuki na scenie” organizowanego przez Uniwersytet Muş Alparslan i TÜBİTAK, w Centrum Kultury 1071 Malazgirt zorganizowano wydarzenia dla dzieci. W ramach projektu uczniowie otrzymali informacje o tureckich naukowcach, a nauka i naukowcy zostali objaśnieni poprzez takie sztuki, jak teatr, dramat i muzyka. Ponadto uczniowie zetknęli się z teatrem, odgrywając własne scenariusze. Celem programu jest zwiększenie zainteresowania nauką i naukowcami wśród uczniów szkół średnich oraz wprowadzenie ich w środowisko uniwersyteckie.

Dzieci spotykają się z nauką i sztuką w ramach projektu organizowanego przez Uniwersytet Muş Alparslan i TÜBİTAK.

W ramach projektu „Spotkanie nauki i sztuki na scenie” wydarzenia odbywały się w Centrum Kultury 1071 Malazgirt.

doc., Uniwersytet Muş Alparslan, Wydział Edukacji, Matematyki i Edukacji Przyrodniczej. Dr. Erdinç Öcal w oświadczeniu dla dziennikarzy powiedział, że objaśniali tureckich naukowców uczniom przywiezionym ze szkół wiejskich i centralnych.

Mówiąc, że codziennie wystawiają sztukę o różnych naukowcach, Öcal powiedział:

„Opowiadamy o nauce i naukowcach za pośrednictwem teatru, dramatu i muzyki. Stosujemy także procedury eksperymentalne. Odgrywamy scenariusze napisane przez uczniów za pośrednictwem Haciwat i Caracas. Naszym celem jest kształtowanie pozytywnego nastawienia wśród uczniów szkół średnich. Naukę i naukowców, wprowadźcie ich do teatru, a oni będą mogli nawiązywać ze sobą kontakty towarzyskie i wstąpić na uniwersytet.

Kaynock: AA

W ostatniej chwili Aktualny Zajęcia naukowo-artystyczne dla dzieci z Uniwersytetu Muş Alparslan i TÜBİTAK

READ  Republika i Oświecenie idą ręka w rękę i nie mogło być inaczej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *