Z NAJNOWSZEJ WIADOMOŚCI… Decyzja IDF o ewakuacji całej Gazy: To niebezpieczna strefa konfliktu

Minister spraw zagranicznych Egiptu Badr Abdullahi rozmawiał z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem o możliwości wymiany więźniów i osiągnięcia porozumienia o zawieszeniu broni w Strefie Gazy.

Według oświadczenia egipskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Abdullahi odbył rozmowę telefoniczną z Blingenem, w której omówiono bieżące wysiłki na rzecz zawieszenia broni oraz możliwości umożliwienia wymiany więźniów i zintensyfikowania dostępu pomocy humanitarnej. Pomoc dla Strefy Gazy.

W rozmowie telefonicznej Abdulati i Blinkena omówiono rozwój sytuacji związany z kryzysem w Sudanie, w którym od ponad roku toczy się wojna domowa pomiędzy siłami zbrojnymi a Siłami Szybkiego Wsparcia, a także sytuację w Libii i uzgodnili, że kolejnym etapem będzie kontynuacja koordynacji i konsultacji w sprawie innych kluczowych kwestii regionalnych, takich jak bezpieczeństwo Morza Czerwonego i Libanu.

W rozmowie telefonicznej z brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Davidem Lammym Abdullahi omówił rozwój sytuacji w Gazie i wysiłki mediacyjne Egiptu, obaj ministrowie rozmawiali o sytuacji w Libanie i zagrożeniach dla stabilności Libanu oraz eskalacji napięć. Region wyraził swoje głębokie zaniepokojenie.

READ  Co przyszło wczoraj... - HAŞMET BABAOĞLU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *