Wyniki testów pokazują historyczną reakcję Covid dla dzieci w USA

WASZYNGTON (AP) — Pandemia Covid-19 pozostawiła amerykańskie dzieci z historycznymi trudnościami w nauce, które poszerzyły dziesięciolecia postępu edukacyjnego i nierówności rasowych, nie pozostawiając żadnego stanu ani regionu bez szwanku, zgodnie z wynikami ogólnokrajowego badania, które daje jeszcze ostrzejszy obraz . Skala kryzysu.

W całym kraju wyniki z matematyki są najniższe w historii. Wyniki w czytaniu spadły do ​​poziomu z 1992 roku. Prawie czterech na 10 uczniów ósmoklasistów nie rozumie podstawowych pojęć matematycznych. Ani jeden stan nie odnotował znaczącej poprawy w swoich średnich wynikach testów, a niektóre po prostu deptały po wodzie.

Takie są wyniki National Assessment of Educational Progress – tak zwanej „karty raportu narodu” – która w tym roku przetestowała setki tysięcy czwarto- i ósmych uczniów w całym kraju. Test został przeprowadzony po raz pierwszy od 2019 roku i uważa się, że jest to pierwsze ogólnokrajowe reprezentatywne badanie wpływu pandemii na uczenie się.

„To poważna pobudka dla nas wszystkich” – powiedziała w wywiadzie Becky Carr, komisarz National Center for Education Statistics, oddziału Departamentu Edukacji. „W NAEP, kiedy doświadczamy spadku o 1 lub 2 punkty, mówimy o znaczącym wpływie na osiągnięcia ucznia. W matematyce doświadczyliśmy spadku o 8 punktów – historycznego spadku dla tej oceny”.

Naukowcy zazwyczaj uważają, że 10-punktowy wzrost lub spadek jest mniej więcej odpowiednikiem roku nauki.

Nic dziwnego, że dzieci są w tyle. Pandemia wywróciła codzienne życie i zmusiła miliony do uczenia się w domu miesięcy lub dłużej. Wyniki opublikowane w poniedziałek pomagają uczniom zrozumieć głębię tych niepowodzeń i skalę wyzwań, przed którymi stoją szkoły.

Sekretarz ds. edukacji Miguel Cardona powiedział, że to znak, że szkoły muszą podwoić swoje wysiłki, wykorzystując miliardy dolarów, które Kongres dał szkołom, aby pomóc uczniom w powrocie do zdrowia..

„Pozwól, że powiem bardzo jasno: te wyniki są nie do przyjęcia” – powiedział Cardona.

READ  Rosja oskarżyła żołnierzy o używanie telefonów komórkowych do wystrzeliwania rakiet

Testy NAEP są zwykle wykonywane co dwa lata. Została ona pobrana między styczniem a marcem przez próbę uczniów w każdym stanie, wraz z 26 największymi okręgami szkolnymi w kraju. Wyniki zostały zatrzymane przed pandemiąAle nowe wyniki pokazują bezprecedensowy spadek.

Zarówno w matematyce, jak i czytaniu uczniowie uzyskali niższe wyniki niż podczas testów w 2019 roku. Jednak wraz ze spadkiem wyników w czytaniu, wyniki z matematyki spadły o największy spadek w historii programu NAEP, który rozpoczął się w 1969 roku.

Wyniki matematyczne były gorsze wśród ósmoklasistów, a 38% punktów zarobkowych uważano za „poniżej linii bazowej” – granicę, która mierzy na przykład, czy uczniowie mogą znaleźć trzeci kąt trójkąta, biorąc pod uwagę pozostałe dwa. To gorzej niż w 2019 r., kiedy 31% ósmoklasistów uzyskało wynik poniżej tego poziomu.

Żadna część kraju nie jest zwolniona. Każdy region odnotował spadek wyników testów, a każdy stan odnotował spadek co najmniej jednego przedmiotu.

W kilku kluczowych okręgach wyniki testów spadły o ponad 10 punktów. Cleveland odnotował 16-punktowy spadek w czytaniu w czwartej klasie i 15-punktowy spadek w matematyce w czwartej klasie. Hrabstwo Shelby w Baltimore i Tennessee również odnotowało gwałtowne spadki.

„To potwierdza, że ​​pandemia uderzyła w nas bardzo mocno” – powiedział Eric Gordon, dyrektor naczelny Cleveland Metropolitan School District. Aby pomóc uczniom w powrocie do zdrowia, system szkolny rozszerzył szkołę letnią i dodał korepetycje po lekcjach.

– Nie martwię się, że nie mogą lub nie wyzdrowieją – powiedział Gordon. „Obawiam się, że kraj nie skupi się na łapaniu dzieci”.

Wyniki pokazały odwrócenie postępu w wynikach matematyki, które przyniosły duże postępy od lat 90. XX wieku. Natomiast odczyty niewiele się zmieniły w ostatnich dziesięcioleciach, więc nawet stosunkowo niewielkie spadki w tym roku przywróciły średnią do poziomu z 1992 roku.

READ  Kışanak jest kandydatem partii DEM z Ankary

Jednak luki między uczniami są bardziej niepokojące.

Potwierdzając to, czego wielu się obawiało, pogłębiły się różnice rasowe. W czwartej klasie czarni i latynoscy uczniowie zauważyli większe spadki niż biali, powiększając luki, które utrzymywały się od dziesięcioleci.

Różnice znajdują również odzwierciedlenie w rosnącej przepaści między uczniami osiągającymi wysokie i słabe wyniki. W matematyce i czytaniu wyniki najbardziej spadły wśród uczniów o najniższych wynikach, tworząc coraz większą przepaść między uczniami mającymi problemy i ich rówieśnikami.

Badania przeprowadzone w ramach tegorocznej próby ilustrują podział. Badanie wykazało, że kiedy szkoły przeszły na kształcenie na odległość, uczniowie osiągający lepsze wyniki mieli większe szanse na niezawodny dostęp do cichych przestrzeni, komputerów i pomocy nauczycieli.

Wyniki jasno pokazują, że szkoły muszą zająć się „przewlekłymi i systemowymi brakami w naszym systemie edukacji” – powiedział Alberto Carvalho, kurator szkół w Los Angeles i członek Krajowego Komitetu Sterującego ds. Oceny, który ustala politykę testowania.

Wielu rodziców może nie rozumieć, jak daleko w edukacji są ich dzieci. W wiosennej ankiecie przeprowadzonej przez ogólnokrajową organizację non-profit Learning Heroes większość rodziców uważa, że ​​ich dzieci osiągają wyniki na poziomie lub powyżej swoich standardów w matematyce i czytaniu.

„Istnieje mit, którego rodzice nie chcą znać. Kraj chce wrócić do normalności” – powiedziała Sonja Santelices, dyrektor generalny Baltimore City Public Schools. „Ale rodzice są bardzo zaniepokojeni”.

Niektórzy rodzice krytykują szkoły za niejasne informowanie o lukach w nauce. W Nashville grupa rzeczników rodziców naciska na system szkolny, aby dzielić się jasnymi informacjami o postępach uczniów i tworzyć zindywidualizowane programy, aby pomóc uczniom nadrobić zaległości.

„Każdy uczeń ma prawo do nauki czytania, ale nam się to nie udaje” – powiedziała Sonia Thomas, dyrektor wykonawczy Nashville PROPEL. Stwarza problemy społeczno-emocjonalne. Stwarza problemy z pracą. Stwarza problemy z życiem i śmiercią.

READ  Wojna, inflacja i zapasy ropy rosną, gdy ostrzegają rentowności

Inne niedawne badania wykazały, że uczniowie, którzy spędzali więcej czasu na nauce online, mieli więcej problemów. Ale wyniki NAEP nie wykazują wyraźnej korelacji. Obszary, które szybko wróciły do ​​klas, odnotowały jeszcze większe spadki, a miasta – które prawdopodobnie są bardziej oddalone – w rzeczywistości odnotowały mniejsze spadki niż podmiejskie hrabstwa.

Los Angeles może pochwalić się jednym z niewielu najjaśniejszych miejsc. Wyniki ósmej klasy w czytaniu w drugim co do wielkości okręgu szkolnym w kraju wzrosły o 9 punktów, co stanowi jedyną znaczącą poprawę w jakimkolwiek okręgu. W przypadku innych hrabstw równe traktowanie jest wyczynem, czego dokonały Dallas i hrabstwo Hillsborough na Florydzie.

Krytycy testów ostrzegają przed umieszczaniem zbyt dużej ilości zapasów w standardowych testach, ale nie ma wątpliwości, że umiejętności, które mierzy, są ważne. Badania wykazały, że uczniowie, których opanowanie zajęć zajmuje więcej czasu, częściej trafiają do wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, a ósma klasa jest uważana za ważny czas na rozwijanie umiejętności matematycznych i ścisłych na całe życie.

Dla Carra wyniki nasuwają nowe pytania o to, co dzieje się z uczniami, którzy wydają się być daleko w tyle w osiąganiu tych umiejętności.

„Chcemy, aby nasi uczniowie byli przygotowani Dla kariery STEM, nauki, technologii i inżynierii na całym świecie” – powiedział. „To naraża wszystko na ryzyko. Musimy się zresetować. To bardzo poważny problem i sam nie zniknie.

___

Pisarka edukacji AP Bianca Vasquez Tones z Bostonu przyczyniła się do powstania tego raportu.

___

Associated Press Education Group otrzymuje wsparcie od Carnegie Corporation z Nowego Jorku. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *