Wspólny produkt satelitarny Cube ze stanów Turcji! Asadov: Türkiye przedstawił ofertę

Przewodniczący Rady Dyrektorów Azerbejdżańskiej Agencji Kosmicznej (Azercosmos) Samadin Asadov przedstawił informacje na temat swojej pracy w dziedzinie przestrzeni kosmicznej i satelitów.

Azatow, który dokonał oceny w Ankarze, gdzie przybył na 3. spotkanie agencji kosmicznych Organizacji Państw Tureckich (TDD), które odbyło się na marginesie Konferencji Technologii Kosmicznych organizowanej przez Turecką Agencję Kosmiczną, powiedział, że głównym tematem spotkania . Wspólny satelita sześcianowy był dziełem rządów tureckich.

Azarkosmos wspiera projekt zarówno finansowo, jak i inżynieryjnie od pierwszego dnia, powiedział Azadov.

Nalegając, aby początkowo satelity Cube miały dostarczać dane na temat kwestii klimatycznych, Assadow powiedział: „Podczas spotkań omawiano, że satelity te powinny być wyposażone w czujniki optyczne. Satelity będą dostarczać dane z tych czujników na temat kwestii klimatycznych. Zarządzanie zasobami wodnymi, problemy związane z suszą, poziomem wody i zasoleniem.” powiedział.

Takie czujniki mogłyby również zapewnić dane wyjściowe dotyczące takich kwestii, jak emisja dwutlenku węgla i metanu, powiedział Azatow.

Zarówno Kazachstan, jak i Turcja złożyły oferty na budowę satelitów Cube, powiedział Azatow, dodając: „Ten biznes ma charakter zarówno finansowy, jak i technologiczny. Wkład w program satelitarny Cube jest ważniejszy niż to, kto tu dotrze. Kraje tureckie”. powiedział.

„Nasza wieloletnia współpraca z gazetami TÜRKSAT”

Azatow przekazał informacje na temat eksploracji kosmosu przez Azerbejdżan i powiedział, że skoncentruje się ona na dwóch nowych projektach satelitarnych.

Podkreślając, że wyniesienie tych satelitów planowane jest na lata 2026 i 2028, Azadow poinformował, że trwają prace nad zastąpieniem wystrzelonego w 2013 roku satelity telekomunikacyjnego nowym w 2029 roku.

Asatow powiedział, że uważnie śledzi eksplorację kosmosu przez Turcję i cieszy się, że Międzynarodowa Konferencja Kosmiczna w 2026 r. odbędzie się w Antalyi.

„Nasza współpraca z Türksatem sięga wielu lat. Obecnie aktywnie korzystamy ze swoich satelitów w naszych regionach. Jednocześnie mamy największe partnerstwa biznesowe z Turksatem w Afryce” – powiedział Asatow, który powiedział, że podzielą się swoją wiedzą i doświadczeń z Turcją podczas ubiegłorocznej konferencji w Baku. powiedział.

READ  21,2 miliarda TL inwestycji w technologie informacyjne i komunikacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *