Wspólne oświadczenie 17 uczelni w sprawie studentów zagranicznych – Wiadomości edukacyjne z ostatniej chwili

We wspólnym oświadczeniu Turcja stała się centrum edukacji globalnej charakteryzującym się postępem w szkolnictwie wyższym i jednym z 10 najlepszych preferowanych krajów na świecie, a w tym procesie cel umiędzynarodowienia uwzględniony w 12. planie rozwoju kraju, obejmujący uniwersytety członkowskie Stowarzyszenie Zachodnich Uniwersytetów Morza Czarnego.

W deklaracji wskazano, że wysiłki na rzecz umiędzynarodowienia, które należy uznać za korzyść uczelni, zajmują poczesne miejsce w strategiach rozwoju wielu krajów. Nie należy zapominać, że takie działania nie tylko szkodzą celom naszych uczelni, ale także szkodzą poprzez „dyplomację naukową”. Użyto wyrażeń.

W raporcie jako fakt, którego nie można zignorować, podkreślono sukces, jaki uczelnie osiągnęły w wielu dziedzinach pod koordynacją Rady ds. Szkolnictwa Wyższego (YÖK), wymieniając:

„Próby podważania polityk, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego, społeczno-kulturowego i edukacyjnego naszego kraju i ukierunkowywania uczniów na ich marginalizację, nie są działaniami w dobrej wierze.

Jesteśmy; Będziemy nadal wspierać naszych zagranicznych studentów, którzy są serdecznymi ambasadorami Turcji i wszystkich naszych wyborców studiujących na naszych uniwersytetach, aby wznieść turecki sektor szkolnictwa wyższego do naszej starożytnej kultury, wartości i osiągnięć. Orientacja naukowa z perspektywą internacjonalizacji. „Dodamy wartość do naszej przyszłości, mając na celu bardziej sprawiedliwy świat i silniejsze stulecie Turkiye”.

Oświadczenie, o którym mowa, zostało również udostępnione na koncie Uniwersytetu Zonguldak Bülent Ecevit w mediach społecznościowych.

READ  W ostatniej chwili... Özgür Özel przekazuje sprawę Erdoganowi: „Mówię to po raz pierwszy…” – Last Minute Political News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *