Wniosek CHP „Can Atalay” odrzucony – surowe słowa Paheli

Po tym, jak Can Atalay, skazany w sprawie Gezi na 18 lat więzienia, został wybrany na posła z TİP, Trybunał Konstytucyjny zdecydował o umorzeniu postępowania przeciwko niemu i zwolnieniu go.

Trzynasty Wysoki Trybunał Karny w Stambule nie zastosował się do decyzji Trybunału Konstytucyjnego i przesłał akta do Trzeciej Izby Karnej Sądu Apelacyjnego w celu usunięcia go ze stanowiska prawnika.

Izba ta nie zastosowała się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego i złożyła skargę karną na członków Trybunału Konstytucyjnego.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niezastosowanie się do tej decyzji stanowi drugie naruszenie praw. Sąd Najwyższy uznał tę decyzję za „nieważną” i wysłał pismo do Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji w celu przywrócenia dekretu. Artykuł został wczoraj odczytany na Zgromadzeniu Ogólnym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji i ogłoszono, że Atalle został pozbawiony funkcji zastępcy.

Bekir Bostock, wicemarszałek Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji, czytał decyzję, gdy rzucono w niego książkę dotyczącą prawa konstytucyjnego.

Natychmiast po odczytaniu decyzji Can Atalay został dodany do strony „Członkowie wypowiedzeni” na stronie internetowej Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji.

Wiceprezes Grupy CHP Gökhan Günaydın ogłosił swój sprzeciw po redukcji stanowiska zastępcy Cana Atalay'a, stwierdzając, że „przemówienie urzędnika nie zostało wysłuchane i decyzja nie jest wiążąca”.

Sprzeciw CHP nie został uwzględniony. Bozdağ powiedział: „Dokonano niezbędnego czytania i sprzeciw odrzucono”.

Bahili: Sprawiedliwości stało się zadość

Tymczasem lider MHP Devlet Bahçeli wydał oświadczenie na swoim koncie w mediach społecznościowych, w którym umieścił następujące stwierdzenia:

– Na Wielkim Zgromadzeniu Turcji odczytano sprawiedliwy, sprawiedliwy i zgodny z prawem wyrok 3. Izby Karnej Najwyższego Sądu Apelacyjnego przeciwko zastępcy Hatay Şerafettinowi Can Atalayowi, który został skazany w ramach sprawy Gezi Park. Wczoraj w Zgromadzeniu Narodowym wymierzono sprawiedliwość.

– Republika Turcji jest państwem prawa. Praworządność rządzi wszystkimi. Nikt nie ma prawa ignorować decyzji sądu ze względu na wolność popełnienia przestępstwa, przywilej obrony przestępcy lub zamach stanu. To Trybunał Konstytucyjny próbował dokonać zamachu stanu przeciwko demokracji, pokojowi narodowemu i bezpieczeństwu.

READ  Czy dzisiaj w 2023 r. szkoły w Stambule zostaną zamknięte? 🌨 Czy 4 grudnia jest w Stambule świętem szkolnym? Czy dzisiaj w Stambule jest święto śniegu? Czy święto zostało już ustalone?

– Wielkie Zgromadzenie Narodowe Turcji, jako wyraz woli narodowej, przyjęło ostateczny wyrok sądu, odrzucający drapieżne, wulgarne, dyskryminujące, politycznie kulawe i bolesne podejście Trybunału Konstytucyjnego promowane siłą mediów. Konstrukcja art. 84 ust. 2 Konstytucji.

– Nikt nie powinien być winny wykroczenia, które ma bardzo poważne koszty i konsekwencje. Poddanie się anarchii i ulicznemu językowi Turcji to tylko prymitywne marzenie. Poszanowanie demokracji i praworządności to podstawowy obowiązek każdego człowieka. Ani historia, ani naród nie wybaczą tym, którzy w uścisku samoświadomości postępują wbrew tej odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *