Urodził gnijące ciała

W masowym grobie pochowano ciała około 100 niezidentyfikowanych Palestyńczyków przekazanych przez siły izraelskie z przejścia granicznego Kerem Abu Salim w południowo-wschodniej Gazie. Według informacji otrzymanych od palestyńskich źródeł informacji zdrowotnej izraelscy żołnierze dostarczyli ciała około 100 Palestyńczyków na rękach spod bramy granicznej Kerem Abu Salim dużym pojazdem chłodnią.

Niektóre z nich to ciała izraelskich żołnierzy, którzy niszczyli groby podczas okupacji Strefy Gazy, a niektóre to ciała Palestyńczyków zabitych podczas ataków w Gazie; Według doniesień część ciał przywieziono w całości, część w połowie, a część w kawałkach.

DNA zostanie ponownie przebadane

Wiele ciał uległo niemal całkowitemu rozkładowi; Podzielono się informacją, że wykonano zdjęcia i udokumentowano miejsca obrażeń. Choć obecne warunki nie są idealne, po zakończeniu wojny zostaną podjęte kroki w celu ponownego zbadania DNA zwłok i ich identyfikacji.

Pochowano go w dużym grobie

Ciała około 100 poddanych kremacji Palestyńczyków umieszczono w niebieskich plastikowych workach i pochowano w jednym rzędzie w masowym grobie w mieście Rafah. Okazało się, że armia izraelska otworzyła i zniszczyła wiele grobów w Gazie. Wreszcie siły izraelskie zniszczyły cmentarz otaczający szpital Nassera w Khan Younis w Strefie Gazy. W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia kilku zniszczonych grobów i niektórych ciał rozrzuconych na cmentarzu.

Armia potwierdziła, że ​​do tuneli wpompowano wodę morską

Z drugiej strony armia izraelska potwierdziła, że ​​część tuneli w Strefie Gazy, która jest atakowana od 7 października, została wypełniona wodą morską. W pisemnym oświadczeniu izraelskiego wojska stwierdzono, że do niektórych tuneli należących do Brygad Izzeddin al-Kassam, wojskowego skrzydła Hamasu, wpompowano duże ilości wody morskiej.

W raporcie wskazano, że w ramach prowadzonych prac inżynieryjnych za pomocą rur i węży wpompowano wodę do tuneli, a poprzez analizę gleby i cieków wodnych zapobiegnięto szkodom w wodach gruntowych.

W oświadczeniu napisano: „W ostatnich latach prowadzono operacje przeciwko podziemnej infrastrukturze Hamasu w Strefie Gazy, stosując metodę opracowaną przez izraelskie wojsko i izraelskie władze bezpieczeństwa”.

READ  Mistrzem eksportu we wrześniu został sektor chemiczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *