Wiadomości z USA Najlepsze szpitale: Szpitale w Chicago Northwestern Memorial, centrum medyczne Rush University Make Top 20

Chicago (WLS) — Dwa szpitale w Chicago znalazły się wśród 20 najlepszych szpitali w kraju na opublikowanej we wtorek „Liście Najlepszych Szpitali”. Wiadomości z USA i raport ze świata.

Lista honorowa obejmuje 20 szpitali, które wyróżniają się w większości lub we wszystkich rodzajach opieki, zgodnie z oceną US News. Northwestern Memorial zajęło 9 miejsce, a Rush University Medical Center zajęło 20 miejsce.

Pierwsze miejsce zajęła Mayo Clinic w Minnesocie, za nią Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles, NYU Langone Hospitals w Nowym Jorku, Cleveland Clinic i Johns Hopkins Hospital w Baltimore.

Zobacz także | 2 uniwersytety z rejonu Chicago znalazły się wśród 10 najdroższych uczelni w Stanach Zjednoczonych

Przeanalizowano i uszeregowano ponad 4500 szpitali w całym kraju w 15 specjalnościach oraz 20 procedurach i schorzeniach.

Centrum Medyczne Uniwersytetu Chicago zostało sklasyfikowane jako najlepsze w 10 specjalizacjach, z czego cztery znalazły się w pierwszej 20. UChicago plasuje się w następujących specjalnościach: onkologia (14.), kardiologia i kardiochirurgia (44.), cukrzyca i endokrynologia (17.), ucho, nos i gardło (49.), gastroenterologia i chirurgia przewodu pokarmowego (14.), geriatria (47.). , neurologii i neurochirurgii (45.), położnictwa ginekologicznego (16.), pulmonologii i chirurgii płuc (38.) oraz urologii (31.).

Northshore University Health System znalazł się wśród 50 najlepszych szpitali ortopedycznych w kraju (29 miejsce) i cukrzycy. & Endokrynologia (18.) i Urologia (46.).

W stanie Illinois Rush uplasował się najlepiej wśród wszystkich szpitali w czterech specjalnościach: ginekologii, ortopedii, neurologii i neurochirurgii oraz laryngologii.

Rush zajmuje pierwsze miejsce w kraju w 10 z 15 sklasyfikowanych specjalizacji: neurologia i neurochirurgia (4 miejsce w kraju, 1 miejsce w Illinois); Ortopedia (5 miejsce w kraju, 1 miejsce w Illinois); Ginekologia – (13. w kraju, 1. w Illinois); Geriatria (14 miejsce w kraju); Urologia (14. w kraju); Pulmonologia i Chirurgia Płuc (20. w kraju), Kardiologia i Kardiochirurgia (25. w kraju); Rak (31. miejsce w kraju); Ucho, nos & Gardło (34. w kraju, 1. w Illinois) oraz Gastroenterologia i Chirurgia przewodu pokarmowego (40. w kraju).

READ  Oskarżony o tortury łańcuchowe wobec 15-letniego chłopca: ojciec i wujek aresztowani – Breaking Turkey News

Advocate Christ Medical Center zajmuje 42. miejsce w kraju w kardiologii i chirurgii serca oraz 29. w położnictwie. & Ginekologia; Luteran zajmuje 40 miejsce w pulmonologii i chirurgii płuc; Dobry Samarytanin zajmuje 43 miejsce w ortopedii; Illinois Masonic zajmuje 44 miejsce w chirurgii żołądkowo-jelitowej i przewodu pokarmowego; A św. Łukasz zajął 50. miejsce w położnictwie i Ginekologia.

Advocate Children’s Hospital jest numerem jeden w kraju. Akredytowany w 34 programach kardiologii dziecięcej i kardiochirurgii oraz 3 miejsce wśród szpitali dziecięcych w Illinois.

Kilka szpitali Northwestern Medicine zostało uznanych za najlepsze szpitale w metrze Chicago i Illinois, w tym: Northwestern Medicine McHenry, Huntley, Woodstock Hospitals zajęły 9. miejsce w metrze Chicago i 9. miejsce w Illinois; Szpitale Northwestern Medicine Central DuPage i Northwestern Medicine Lake Forest Hospital zajęły 12. miejsce w metrze Chicago i 12. miejsce w stanie Illinois; Northwestern Medicine Palos Hospital zajmuje 14. miejsce w Chicago i 14. w Illinois, a Northwestern Medicine Dellner Hospital zajmuje 18. miejsce w metrze Chicago i 20. w stanie Illinois.

Osiem szpitali Advocate Aurora Health znalazło się w pierwszej 25 w stanie Illinois: Advocate Christ Medical Center, Advocate Condell Medical Center, Advocate Good Samaritan Hospital, Advocate Good Shepherd Hospital, Advocate Lutheran General Hospital, Advocate Illinois Masonic Medical Center, Advocate Sherman Hospital i Advocate Trinity Szpital.

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *