WIADOMOŚCI Z OSTATNIEJ CHWILI… Jasne przesłanie Erdogana do UE: decydujące będzie także podejście UE do procesu akcesyjnego

klasa=”cf”>

Prezydent Recep Tayyip Erdogan wziął udział w spotkaniu okrągłego stołu w Nowym Jorku zorganizowanym przez Dyrekcję ds. Komunikacji Prezydenta i niektórych przedstawicieli amerykańskich ośrodków doradczych w ramach SETA.

W związku z tym Dyrekcja ds. Komunikacji stwierdziła:

Podkreślając, że Turcja przygotowuje się na drugie stulecie Republiki z wizją stulecia tureckiego, prezydent Erdoğan powiedział, że misją Turcji jest przyczynianie się do rozwiązania problemów globalnych i regionalnych; ustanowienie pokoju, stabilności i dobrobytu w regionie; Mówił o celach organizacji międzynarodowej, jakim jest eliminowanie niesprawiedliwości.

Prezydent Erdoğan powiedział, że podejmowane są wysiłki, aby zakończyć wojnę rosyjsko-ukraińską sprawiedliwym pokojem, i powiedział, że w dalszym ciągu priorytetem będzie dla nas dyplomacja, aby ustanowić trwały pokój we wszystkich obszarach konfliktu i zwiększyć liczbę przyjaciół Turcji.

Prezydent Erdoğan wskazał, że otworzyły się możliwości ożywienia stosunków Turcji z UE. Szczególnie stwierdził, że decydujące będzie podejście UE do tej kwestii. Wyraził zadowolenie z rozwoju stosunków turecko-amerykańskich. Prezydent USA Biden ogłosił, że większość sporadycznych przeszkód w kwestiach między obydwoma krajami została usunięta i zdecydował się zacieśnić stosunki, kierując się pozytywnym programem.

klasa=”cf”>

Prezydent Erdoğan przedstawił potrzebę zwiększenia solidarności międzynarodowej w kwestiach takich jak masowa walka ze wszystkimi organizacjami terrorystycznymi, zwłaszcza PKK, FETO i DAESH, oraz godny powrót syryjskich uchodźców do ich kraju.

Podczas spotkania prezydent Erdogan szczególnie podkreślił potrzebę zreformowania systemu międzynarodowego w sposób oparty na zasadach i sprawiedliwy. Przypomniało mi to niedawne oświadczenia wielu osób, które pogłębiły tę wiedzę, w szczególności Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) Antonio Guterresa.

Prezydent Erdoğan powiedział, że wszystkie te wydarzenia potwierdzają jego stwierdzenie, że „świat jest większy niż pięć”.

Wyraził rosnące niebezpieczeństwo związane z antyislamem, rasizmem i atakami na rzeczy święte, przymykając na nie oczy ze względu na wolność słowa. Wezwał wszystkich do reakcji na te brzydkie wydarzenia.

READ  Członek personelu naziemnego American Airlines zginął na lotnisku Montgomery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *