WIADOMOŚCI z Gazy z ostatniej chwili: Najnowsza sytuacja w czasie wojny w Gazie! Atak na konwój z pomocą…

Izraelscy protestujący zaatakowali konwój z pomocą zmierzający do Gazy na Zachodnim Brzegu, rozrzucając wzdłuż drogi paczki z żywnością i worki ze zbożem. Konwoje z pomocą z Jordanii zmierzające do Gazy, gdzie rozpaczliwie potrzebna jest pomoc humanitarna, zostały zaatakowane przez izraelskich demonstrantów w punkcie kontrolnym Targumiyeh, na zachód od Hebronu.

Biały Dom potępił incydent i nazwał go „skandalicznym z powodu grabieży” konwojów z pomocą. Grupa stojąca za atakiem ogłosiła, że ​​protestuje przeciwko dalszemu braniu Izraelczyków jako zakładników w Gazie.

Niezweryfikowane filmy w mediach społecznościowych pokazują, jak protestujący rzucają na ziemię paczki z żywnością z ciężarówek i depczą je. Na niektórych filmach samochody zostają podpalone.

Izraelskie media określiły organizatorów protestu jako „prawicową grupę, której celem jest powstrzymanie wysyłania pomocy do Gazy w czasie, gdy Izraelczycy przetrzymują ich jako zakładników”.

Jeden z protestujących powiedział agencji prasowej AFP, że udał się na punkt kontrolny, „ponieważ ciężarówki z pomocą jechały do ​​Hamasu, który próbował zabić innych żołnierzy i izraelskich cywilów”.
„Żadna żywność nie powinna trafiać do Gazy, dopóki izraelscy zakładnicy nie wrócą cali i zdrowi” – ​​powiedziała 33-letnia Hana Kiat. W oświadczeniu opublikowanym w „Jerusalem Post” grupa Tzav 9 oświadczyła, że ​​nie aprobuje działań niektórych działaczy i stwierdziła: „Podjęto pewne działania, które są niezgodne z naszymi wartościami. ruch.”

Grupa stwierdziła jednak, że blokowanie konwojów z pomocą jest skutecznym i praktycznym środkiem i że „żadna pomoc nie zostanie udzielona, ​​dopóki nie wrócą ostatni zakładnicy”.

USA: Niedopuszczalne

Według ich prawników zatrzymano czterech działaczy, w tym nieletniego. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jack Sullivan powiedział, że zachowanie aktywistów było „całkowicie i całkowicie nie do przyjęcia”. Sullivan powiedział, że przekazał obawy Białego Domu „bardzo wysokim rangą osobistościom w izraelskim rządzie”.

Niemcy: Wstyd

Ambasador Niemiec w Izraelu Steffen Seibert potępił „haniebne” ataki na konwoje z pomocą, mówiąc:

READ  Jeśli jest brudniejszy niż deska sedesowa, wyrzuć go! Ci, którzy zajrzeli do środka, poczuli mdłości

„Atakowanie ciężarówek z pomocą i uniemożliwianie dotarcia żywności do potrzebujących to wstyd. Z pewnością nie pomaga to izraelskiej misji uwolnienia zakładników i obrony kraju przed terroryzmem Hamasu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *