Google wprowadza nowe produkty ze sztuczną inteligencją – wiadomości techniczne z ostatniej chwili

W oświadczeniu wydanym przez firmę model „Gemini 1.5 Pro” ma kilka ulepszeń jakościowych w podstawowych zastosowaniach, takich jak tłumaczenie, kodowanie i wnioskowanie.

W raporcie podkreślono, że model „Gemini 1.5 Flash”, nowy członek serii Gemini, jest zoptymalizowany do zadań krótkich lub wymagających dużej częstotliwości, gdzie szybkość reakcji ma kluczowe znaczenie oraz że model może szybko skondensować rozmowy i dodać napisy. Wyodrębniaj dane z dużych dokumentów i tabel w celu uzyskania obrazów i filmów.

W raporcie przedstawiono dwa nowe modele nowej generacji rodziny Gemma o otwartym kodzie źródłowym oraz podzielono się postępami w sprawie przyszłości asystentów sztucznej inteligencji w ramach „Projektu Astra”.

W oświadczeniu tym zapowiedziano Veo – model do tworzenia wideo w wysokiej rozdzielczości, Image3 – model zamiany tekstu na obraz, a także wprowadzono funkcję „Ask Photos”, czyli nowy sposób wyszukiwania zdjęć za pomocą Gemini. .

Palestyńscy zwolennicy protestowali

Z drugiej strony palestyńscy zwolennicy zablokowali wejście na konferencję „Google I/O 2024”, która odbyła się w siedzibie firmy w Mountain View w Kalifornii w USA, aby zaprotestować przeciwko Projektowi Nimbus i izraelskim atakom na Gazę i Rafah.

„Izraelski apartheid nie ma technologii”, „Nie będziemy pracować na rzecz ludobójstwa” i „Nie bądź zły, porzuć projekt nimbus” – to jedne z haseł protestujących.

READ  Preferencje zakupowe technologii w 2023 r. – na szczycie listy znajdują się smartfony i zestawy słuchawkowe Bluetooth

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *