Wiadomości technologiczne (8–14 stycznia 2024 r.)

W tym tygodniu w naszym podsumowaniu „Wiadomości technicznych” ze świata i Turcji uwzględniliśmy kilka wydarzeń technologicznych i cyfrowych. Oto wiadomości techniczne tygodnia obejmujące drugi tydzień stycznia (8–14 stycznia 2024 r.)!

Miesiąc styczeń Drugi Zakończyliśmy tydzień. W tym tygodniu miało miejsce kilka wydarzeń skupiających się na biznesie, gospodarce, technologii i technologiach cyfrowych. Byliśmy świadkami działań krajowych i międzynarodowych marek napędzających agendę biznesową, gospodarczą i technologiczną. W każdym razie mamy drugi tydzień stycznia „tygodnia Wiadomości technologiczne (8–14 stycznia 2024 r.)

Wiadomości technologiczne (8–14 stycznia 2023 r.)

Najnowsze wiadomości technologiczne z tego tygodnia (8–14 stycznia 2024 r.) obejmują następujące nagłówki;

 • Indeks zaufania konsumentów (grudzień 2023)
 • Branding Türkiye ma już 6 lat!
 • ENAG ogłasza inflację na grudzień 2023 r
 • Grudzień (2023) Ogłoszono mistrza ryżu
 • W Antalyi odbyło się dwanaście konferencji poświęconych e-commerce i e-eksportowi
 • 12 stycznia odbędzie się wydarzenie technologiczne dla branży budowlanej
 • 50 największych konkursów biznesowych wszechczasów
 • Ogłoszono dane o inflacji (grudzień 2023 r.).
 • Ekosystem Przedsiębiorczości Spotkaj się 27 stycznia w Centrum Komercjalizacji Informacji!
 • Nagrody Złotego Globu
 • Aplikacje mobilne, które kosztują najwięcej
 • Najpotężniejsze siły na świecie
 • Badania odcisków palców ze sztucznej inteligencji
 • Odkrycie gigantycznego pierścienia w kosmosie

Oto główne nagłówki drugiego tygodnia stycznia dotyczące kluczowych tematów technologii, biznesu, technologii cyfrowych i gospodarki. Teraz poznajmy szczegóły wiadomości. Oto najważniejsze wiadomości technologiczne tygodnia!


Indeks zaufania konsumentów (grudzień 2023)

Wskaźnik zaufania konsumentów, obliczony na podstawie wyników badania trendów konsumenckich przeprowadzonego wspólnie przez Turecki Instytut Statystyczny i Bank Centralny Republiki Turcji, wzrósł o 2,6% do 77,4 w grudniu i 75,5 w listopadzie. Dodatkowo szczegóły dotyczące kodu i Grudzień 2023Szczegóły sytuacji w dalszej części aktualności!

Branding Türkiye ma już 6 lat!

Branding Turkey, założony i transmitowany przez Mürsel Ferhat Sağlam 9 stycznia 2018 r., 9 stycznia 2024 r. będzie miał 6 lat! Branding Turkey, media nowej generacji skupione na zintegrowanym marketingu i ekonomii biznesowo-biznesowej, ma hasło bycia medium marki w cyfrowym świecie, ma misję dotyczącą treści 360 stopni i działa w wielu dziedzinach ze swoimi submarkami, co jest celebrowane. To nowa era z swobodną ceremonią. Czytaj więcej

READ  Apple traci krew – najświeższe informacje ze świata technologii – Sözcü

ENAG ogłasza inflację na grudzień 2023 r

ENAGrup – Grupa Badań nad Inflacją od pewnego czasu publikuje co miesiąc dane o inflacji jednocześnie z TURKSTAT. Ostatnio „Indeks cen towarów i usług konsumenckich E-CPI ENAGgroup grudzień 2023” Według ENG w grudniowym biuletynie zatytułowanym CPI podano dane dotyczące inflacji ze szczególnym uwzględnieniem grudnia 2023 r. % 4,12 Wzrosło.

Grudzień (2023) Ogłoszono mistrza ryżu

Po danych o inflacji określono produkt, który wygrał wzrost ceny. Zatem, na podstawie danych TURKSTAT, produkt o największym wzroście ceny w grudniu (2023) (Mistrz Hike) %z 27,38 „Warzywa (z wyjątkiem ziemniaków i niektórych bulw)” stało się Jednakże, oto lista najdroższych i najbardziej przecenionych produktów!

W Antalyi odbyło się dwanaście konferencji poświęconych e-commerce i e-eksportowi

Kontynuujemy agendę tygodnia z głównym tematem technologii. W Antalya Ramada Plaza odbył się 14. etap Konferencji E-Commerce i E-Export, powered by Oniki z innowacyjną koncepcją wsparcia sztucznej inteligencji. W wydarzeniu zorganizowanym pod głównym patronatem firm ikas i Sovos wzięli udział interesariusze z ekosystemu e-eksportu i e-commerce. Szczegóły szczytu, którego partnerem medialnym jest Branding Turkey Stąd Możesz się uczyć.

12 stycznia odbędzie się wydarzenie technologiczne dla branży budowlanej

W dniu 12 stycznia 2024 r. wydarzenie, którego tematem przewodnim będzie Technologia dla Budownictwa, poprowadzą: Anatolu Bilicim Meetings, Harbut Agency, Public Informatics Association, Architect of Change & Innovative Management Consultancy. Jego głównym tematem jest współpraca i wsparcie ICT MEDIA, Branding Turkey i zespołu technicznego. „Restrukturyzacja sektora budowlanego” to hasło wydarzenia „Niezawodna przyszłość i zrównoważony rozwój” określony jako Podczas tego bezpłatnego wydarzenia organizowanego w środowisku cyfrowym zainteresowane strony zajmujące się ochroną środowiska spotkają się, aby podzielić się informacjami i doświadczeniami na temat sektora. Czytaj więcej

50 największych konkursów biznesowych wszechczasów

Konkurencja, która jest istotną kwestią dla każdego biznesu korporacyjnego, prywatnego i publicznego, ewoluowała w zupełnie inne miejsce w dzisiejszym świecie, ale nie straciła swojej istoty. Które osoby i organizacje w świecie biznesu cieszyły się dużą konkurencją od przeszłości do teraźniejszości? Odpowiedź kryje się w raporcie CNN Money dotyczącym 50 największych rywalizacji biznesowych wszechczasów! Czytaj więcej

READ  Konkurent Xiaomi, iPhone 15, jest bardziej ambitny! Przychodzi z potężnymi

Ogłoszono dane o inflacji (grudzień 2023 r.).

Kontynuujemy agendę tygodnia z głównym tematem technologii. Za grudzień ogłoszono dane o inflacji, kluczowym wskaźniku gospodarki Turcji. W raporcie uwzględniono także produkty, których ceny wzrosły najbardziej oraz te, których ceny najbardziej spadły. Według danych o inflacji podanych przez Turecki Instytut Statystyczny; Zmiana wskaźnika CPI (2003=100) w grudniu 2023 r. wyniosła 2,93% w porównaniu do poprzedniego miesiąca, 64,77% w porównaniu z grudniem poprzedniego roku, 64,77% w porównaniu z analogicznym miesiącem poprzedniego roku i 53,86% w ujęciu dwunastomiesięcznym średnie.

Ekosystem Przedsiębiorczości Spotkaj się 27 stycznia w Centrum Komercjalizacji Informacji!

Pierwsze spotkanie śniadaniowe ekosystemu przedsiębiorczości w 2024 r. odbędzie się 27 stycznia w Centrum Komercjalizacji Informacji, centrum innowacyjnych pomysłów i dynamicznych powiązań świata biznesu w samym sercu Stambułu. Startup Technology 7. Spotkanie Śniadaniowe Ekosystemu Przedsiębiorców; Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń, zgromadzi przedsiębiorców, inwestorów i profesjonalistów, aby stworzyć nową współpracę i synergię! Szczegóły dotyczące wydarzenia, którego partnerem medialnym jest Branding Turkey: Tutaj Kliknij

Nagrody Złotego Globu

Odbyła się 81. ceremonia wręczenia Złotych Globów. Oppenheimer otrzymał na gali łącznie 5 nagród, które wyłoniły najlepsze filmy i seriale roku. W kategorii telewizji Vaaris zakończył wieczór z 4 nagrodami, w tym dla najlepszego serialu dramatycznego.

Aplikacje mobilne, które kosztują najwięcej

Kontynuujemy agendę tygodnia z głównym tematem technologii. Data AI raportuje, ile pieniędzy zostanie wydanych na aplikacje mobilne w 2023 roku. Według raportu TikTok jest rekordzistą pod względem wydatków w aplikacjach. Użytkownicy wydali na TikToku 10 miliardów dolarów.

Najpotężniejsze siły na świecie

Amerykańska firma Global Firepower opublikowała listę „Najpotężniejszych sił świata – 2024”. Zgłoszono, że na liście wykorzystanych zostanie ponad 60 wskaźników, w tym technologie krajów, wielkość jednostek wojskowych, warunki finansowe, logistyka, mobilność i położenie geograficzne. Na pierwszym miejscu jest Ameryka, na drugim Rosja, a na trzecim Chiny. Turcja zajmuje w tym zestawieniu 8. miejsce.

READ  Elon Musk ogłasza firmę xAI zajmującą się sztuczną inteligencją - Breaking News

Badania odcisków palców ze sztucznej inteligencji

Kontynuujemy agendę tygodnia z głównym tematem technologii. Korzystając z modelu sztucznej inteligencji zwanego „siecią głębokiego porównania”, naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo ujawnili, że odciski palców mogą nie być unikalne. Sugerowano, że jest to spowodowane kątami i krzywiznami w środku odcisku palca.

Odkrycie gigantycznego pierścienia w kosmosie

Naukowcy z Uniwersytetu Central Lancashire w Anglii odkryli w przestrzeni kosmicznej gigantyczny układ w kształcie pierścienia, który podważa niektóre podstawowe założenia kosmologii. Mówi się, że układ, który naukowcy nazywają „gigantycznym pierścieniem”, znajduje się około 9,2 miliarda lat świetlnych od Ziemi. Średnica gigantycznego pierścienia wynosi 1,3 miliarda lat świetlnych, a jego obwód wynosi około 4 miliardy lat świetlnych.

Oceniliśmy program technologiczny

Zakończyliśmy kolejny tydzień pełen wrażeń w świecie cyfrowym i technologii. Obejmuje to drugi tydzień stycznia (2024 r.). (8 – 14 stycznia 2024) Tak to zostawiliśmy. Można powiedzieć, że drugi tydzień stycznia był bardzo aktywny pod względem rozwoju technologicznego. To był także tydzień nowych technologii i startupów. Ponadto Marka TürkiyeZnaczący postęp nastąpił także w Omówiliśmy je wszystkie w tej kolumnie.


Podcast tygodnia


Wiadomości technologiczne (1–7 stycznia 2024 r.)

Aktywuj subskrypcję newslettera

Zapisz się na naszą listę mailingową, aby otrzymywać aktualne artykuły, aktualności branżowe i bezpłatne wydarzenia.

Dzięki za subskrypcję.

Coś poszło nie tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *