Wiadomości o wojnie na Ukrainie na żywo: Rosja przejmuje coraz więcej ziemi, gdy zbliża się do pełnej kontroli Łuhanskina

dług…Emily Duck dla The New York Times
dług…Emily Duck dla The New York Times
dług…Emily Duck dla The New York Times

LVV, Ukraina – Bliscy przyjaciele Artemisa Tymida rozwinęli jego spadochron i powoli rozłożyli go na jego grobie. Kiedy opuszczał trumnę, obracały się czerwone i jedwabiste przedmioty.

Mężczyźni, wielu samych żołnierzy, zasypali świeżo wykopany dół ziemią. Pierwsze łopaty opadły głośno.

W zachodnim mieście Elviv na Ukrainie ludzie, którzy widzieli nieubłagany strumień swoich synów zabitych w wojnie z Rosją, Mr. Pogrzeb Marynarki Wojennej, pierwszy pogrzeb tego dnia. Pod koniec wtorku pan. Trzy nowo wykopane grobowce w pobliżu Tymoteusza zostaną wypełnione młodymi żołnierzami, którzy zginęli w bitwie setki mil na wschód od kraju.

obrzędy pogrzebowe Kościół GreckokatolickiA Oddział Wschodni Katolicyzm panujący we Lwowie. Pan. Ojciec Tymoteusza, ksiądz, złożył mu wyrazy szacunku. Wtedy jego matka dźwięcznym emocjonalnie głosem zaśpiewała dla syna ostatnią kołysankę.

Procesja odbyła następnie bardzo znajomą podróż z kościoła na główny rynek miasta, gdzie kilkudziesięciu młodych mężczyzn w harcerskich mundurach tworzyło straż honorową. Pan. 27-letni Timid jest członkiem Ukraińskiej Organizacji Skautowej od 7 roku życia. Małe dzieci, młodzież i dorośli pożegnali się z finałem.

READ  Losowanie rekordowego na świecie jackpota Powerball o wartości 1,9 miliarda dolarów zostało opóźnione

U podnóża placu cztery tablice informowały o szczegółach pogrzebu wojskowego, który miał się odbyć we wtorek w mieście, wszystkich mężczyzn zabitych w bitwach na wschodzie kraju w ostatnich tygodniach. Trzech z nich nie ukończyło trzydziestych urodzin.

dług…Emily Duck dla The New York Times

Młoda kobieta, ubrana w charakterystyczny zielony szalik zwiadowcy, zamknęła oczy i wzięła głęboki oddech. Zacisnęła pięści, by nie dopuścić do łez, kiedy uczestniczyła w powolnej procesji po Timothy’ego.

Harcerstwo to tylko część jego życia. Pan. Nieśmiały kochał podróże i przygody oraz sporty ekstremalne, takie jak spadochroniarstwo. Jego pseudonim to Gurgaon, co oznacza kurczak. Przyjaciele powiedzieli, że muzyka Metalliki byłaby bardziej odpowiednia na jego pogrzeb niż żałoba wojskowa, która teraz wybucha codziennie na cmentarzu Liv Licchakiv.

„Jest jednym z najprzyzwoitszych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem. Ludzie piszą książki o takich postaciach jak on, a wkrótce pojawią się książki” – powiedział.

Pan, który przed wojną prowadził winiarnię. Pan Basque, w Wydziale Operacji Specjalnych Marynarki Wojennej Ukrainy. Pracował z Tymoteuszem. Powiedział, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy stali się jak bracia.

W noc ataku, który zakończył życie jego przyjaciela, pan. Basque powiedział, że obudził się na eksplozję i wkrótce zdał sobie sprawę, że coś jest nie tak. Natychmiast zapytał pana Przeszukał czas i znalazł innego przyjaciela udzielającego mu pierwszej pomocy. Pan. Kiedy spojrzał w oczy Timothy’ego, wiedział, że to złe.

– Bałem się być blisko niego – powiedział cicho. – Bo kiedy go zobaczyłem, zdałem sobie sprawę, że tego nie zrobi.

Pan. Nieśmiały zmarł wkrótce potem.

Pan. Basque powiedział, że ma mieszane uczucia co do powrotu na linię frontu za kilka dni. Opisał fale emocji, ale powiedział, że nie jest zły ani mściwy.

READ  Dyrektorzy techniczni ścigali się, by ocalić startupy przed „zagładą” po upadku SVB

„Nie zamierzam zabijać wszystkich, ponieważ tak się stało” – powiedział. Powiedział baskijski. „Dzięki Gurgaonowi. Nauczył mnie być cicho.

Roman Lojinski, kolega z piechoty morskiej, był panem. Był przyjacielem Tymoteusza i poznał go, gdy byli młodymi harcerzami. Poseł na Ukrainę, p. Pan Łojiński, który zgłosił się do wojska trzy miesiące temu, powiedział, że nie ma planów przejścia na emeryturę. Tymoteusz i Pan Służył w tym samym dziale co Basków.

Opisał swojego wieloletniego przyjaciela jako „szalony” i wrócił na Ukrainę ze spadochroniarstwa w Brazylii, aby wymienić, kiedy wybuchła wojna. Pan. Timid chciał kontynuować skoki spadochronowe podczas wojny iw końcu w zeszłym miesiącu dostał szansę w ramach misji, powiedzieli jego przyjaciele.

Pan. Brat Timothy’ego, Dimitro Timothy, chciał umieścić spadochron w jego grobie. Pan Lojinsky o grze w spadochroniarstwo. Bratowi żołnierza pozwolono uczestniczyć w pogrzebie, ale za kilka dni wróci w obwód doniecki.

Podczas gdy żałobnicy powoli wychodzą z grobu, grób kopie pana Przy grobie Timidina ziemia została zepchnięta na twardy kopiec.

Trzy kolejne musiały odejść.

dług…Emily Duck dla The New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *