Wiadomości giełdowe Aktualizacje na żywo: 13 września 2022 r.

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje wzrosły we wtorek, ponieważ inwestorzy szykowali się na długo oczekiwany szacunek inflacji.

Kontrakty terminowe powiązane z S&P 500 i zaawansowanym technologicznie Nasdaq Composite zyskały około 0,7% w obrocie przedrynkowym. Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 200 punktów, czyli około 0,6%.

Biuro Statystyki Pracy Sierpniowy indeks cen konsumpcyjnych (CPI) ma zostać opublikowany o 8:30 czasu wschodniego. Według konsensusowych szacunków opracowanych przez Bloomberg, dane mają rosnąć w ubiegłym miesiącu w tempie 8,1% rocznie. Jeśli zostanie zrealizowany, ceny drugiej prostej w odczycie będą umiarkowane Na początku tego roku osiągnięto szczyt od czterech dekad.

Wtorkowy druk może być momentem przełomowym dla niedawnego wzrostu na rynkach akcji. W poniedziałek S&P 500 zyskał 1% we wszystkich 11 sektorach, pomagając indeksowi odnotować największy czterodniowy wzrost od czerwca, według danych Bloomberga.

Najnowszy wskaźnik tego, jak szybko rośnie inflacja w amerykańskiej gospodarce, pojawia się na tydzień przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej w dniach 20-21 września. Uczestnicy rynku w dużej mierze oczekują, że decydenci dokonają w ciągu kilku tygodni trzeciej z rzędu podwyżki stóp procentowych o 75 punktów bazowych. Komunikaty Hawk Od członków Rezerwy Federalnej USA.

„Spokojne odczyty inflacji z zeszłego miesiąca mogły wzbudzić nadzieje, że Fed będzie mniej agresywnie podnosić stopy procentowe, ale Powell dał jasno do zrozumienia, że ​​bank nie przestanie, dopóki praca nie zostanie wykonana” – powiedział dyrektor zarządzający ds. handlu w Morgan Stanley, Chris Larkin. E*TRADE Stanleya.

Przewodniczący Rady Rezerwy Federalnej USA, Jerome Powell, czeka na ponowne przesłuchanie przed Senacką Komisją Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich na Capitol Hill w Waszyngtonie, USA, 11 stycznia 2022 r. Brendan Śmiałowski / Poole przez REUTERS

„A biorąc pod uwagę oczekiwania rynkowe co do mniej agresywnego banku centralnego, inwestorzy mogą skupić się na innych wyzwaniach stojących przed rynkiem, takich jak nierealistycznie wysokie szacunki zysków i bardzo silny dolar amerykański”.

READ  Jak oglądać dziś zaćmienie Księżyca Kwiatowego na żywo za darmo

Peleton (PTON) zwrócił na siebie uwagę wczesnym wtorek z ogłoszeniem w poniedziałek po południu Współzałożyciel John Foley odchodzi Kilka miesięcy po tym, jak Peloton mianował byłego dyrektora Spotify, Barry’ego McCarthy’ego, na stanowisko dyrektora generalnego z rady dyrektorów. Akcje spadły o około 2% od otwarcia.

Gdzie indziej akcje Rent the Runway (Wynajem) po tym, jak firma spadła o prawie 25% w handlu przedrynkowym we wtorek Ograniczyła całoroczne wytyczne I ujawnił plany zmniejszenia 24% siły roboczej w korporacji, powołując się na „potencjalnie trudne warunki makro”.

„Kiedy miniemy raporty o inflacji CPI i PPI w tym tygodniu oraz przyszłotygodniowe posiedzenie FOMC, wyniki za III kwartał będą kolejnym ważnym katalizatorem rynkowym” – powiedział w notatce Nicholas Colles z DataTrek.

Według danych FactSet Research oczekiwania co do wzrostu zysków indeksu S&P 500 wzrosły w trzecim kwartale o 3,7%, w porównaniu z oczekiwanym wzrostem o 9,8% na koniec czerwca.

Golas zwraca uwagę, że analitycy w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy obniżyli oczekiwania dotyczące wyników finansowych w każdym kwartale indeksu z wyjątkiem energetyki, a siedem z 11 grup ma wykazać spadki rok do roku. Trzy w drugim kwartale.

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraandnyc

Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowsze trendy giełdowe ze strony Yahoo Finance

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchami giełdowymi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInI Wskaźnik sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *