Wiadomość z ostatniej chwili… Trzęsienie ziemi w Malatyi! Było to odczuwalne w Gaziantep, Atiyaman, Şanlıurfa i okolicznych prowincjach… – Last Minute Türkiye News

Według danych Prezydium ds. Zarządzania Katastrofami i Kryzysami Kryzysowymi (AFAD) o godzinie 10:48 w dystrykcie Dogansehir wystąpiło trzęsienie ziemi o sile 4,5 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi, które zarejestrowano na głębokości 13,9 km pod ziemią, było również odczuwalne w okolicznych prowincjach i powiatach.

Według wstępnych wyników trzęsienie ziemi nie spowodowało żadnych niepożądanych zdarzeń.

Raport Kandilli

Obserwatorium Kandilli ogłosiło, że trzęsienie ziemi miało siłę 4,7 w skali Richtera. Podano, że głębokość trzęsienia ziemi wynosiła 5 kilometrów.

Było to również odczuwalne w Elazi

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce na głębokości 13,9 km pod ziemią, było również odczuwalne w regionie Elazig. Część obywateli w panice wyszła na ulice. Widoczne było także drżenie świateł podczas trzęsienia ziemi.

Oświadczenie Ministra Yerlikayi

Po tym, jak trzęsienie ziemi wywołało panikę, minister spraw wewnętrznych Ali Yerlikaya wydał oświadczenie.

Yerlikaya udostępniła post na swoim koncie X. „AFAD i wszystkie zespoły naszych powiązanych organizacji rozpoczęły badania terenowe w związku z trzęsieniem ziemi o sile 4,5 Richtera w Malatya Dogansehir. Obecnie nie ma negatywnej sytuacji. Śledzimy rozwój sytuacji. Życzę dobrego samopoczucia naszym obywatelom dotkniętym trzęsieniem ziemi. Już wkrótce, niech Bóg uratuje nasz kraj i kraj od nieszczęść. powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *