„Inflacja i emeryci” winni porażki wyborczej AKP: za wybory winna gospodarka – Najnowsze Wiadomości Polityczne

W spotkaniu uczestniczyli Wiceprezesi, Prezesi Grupy GNAT oraz Wiceprezesi Grupy. Po tym, jak AKP po raz pierwszy w historii spadła na stanowisko drugiej partii w wyborach samorządowych, na posiedzeniu Centralnej Komisji Wykonawczej omawiano wyniki wyborów. Po porażce wyborczej AKP z CHP partyjne lobby twierdziły, że „Erdogan zmieni strategię i zwoła w czerwcu zwyczajny kongres generalny, być może dokona zmian w składzie A swojej partii”.

Według informacji uzyskanych przez Cumhuriyet, wyniki uzyskane na spotkaniu w dniu 31 marca zostały omówione miasto, powiat, powiat, miasto z wyjaśnieniami wiceprezydentów. Choć za jedną z najważniejszych przyczyn utraty głosów AKP uznano „inflację i sytuację emerytów”, warto zauważyć, że minister skarbu i finansów Mehmet Şimşek przekazał informacje na temat prowadzonej polityki gospodarczej, zwłaszcza inflacji. oraz działania, jakie należy podjąć w wyniku tej polityki. Na spotkaniu „Rosnąca inflacja i trudności życiowe emerytów najbardziej dotykają obywateli metropolii i obywatele ostrzegają AKP, aby nie szła do urn i nie wspierała różnych opcji. Partie” – zapytał także prezydent Erdoğan, kiedy „w planie gospodarczym zostaną osiągnięte pozytywne rezultaty i zostaną one podjęte” Wspomniano, że chciał to mieć

„Oszczędności Erdogana”

Wiceprzewodniczący AKP i rzecznik partii Ömer Çelik odpowiedział na pytanie dziennikarzy i powiedział: „Zmiany w zatwierdzonych zarządach leżą w gestii naszego prezydenta. Nasz prezydent zawsze ma do tego władzę, a jego władza jako prezydenta jest możliwa zgodnie z naszym prawem”, co zwróciło uwagę.

Selig powiedział, że wdroży przesłanie, jakie naród przekazał przy urnach wyborczych, „od początku do końca partii”.

„Żadnych wcześniejszych wyborów”

Odnosząc się do dyskusji na temat „przedterminowych wyborów”, Selig powiedział: „Nie ma logiki w tych wezwaniach. Wybory powszechne odbyły się w dniach 14–28 maja. Kadencja gabinetu prezydenta i naszego prezydenta wynosi pięć lat. Następna kadencja trwa ponad 4,5 roku. Przez cały ten okres prezydent i rząd są narodem. „Te wybory są wyborami samorządowymi. Chodzi o oddanie władzy samorządom” – powiedział.

READ  Gospodarka uderzyła w ścianę w latach 90

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *