Odpowiedź Suleimana Soylu na artykuł Taimura Soykhana „Holenderski baron”Odpowiedź Suleimana Soylu na artykuł Taimura Soykhana „Holenderski baron”Nawiązując do jednego z tych wnuków, Holendra Josepha Johannesa Liegedeckersa, Soykan zauważa w fragmencie swojego eseju, zwracając uwagę na okres, gdy Suleiman Soylu był ministrem spraw wewnętrznych:

„Holenderska i belgijska policja odkryła wiele lat temu, że Bolle Jos i Czarna Mamba mieszkają w Turcji. Holenderskie media podały, że Bolle Jos był dwukrotnie schwytany i wypuszczony na wolność oraz że był chroniony przez policję i wpływowych polityków.

Jednak podczas kadencji Sulejmana Soylu na stanowisku ministra spraw wewnętrznych nie podjęto żadnych działań.

Natomiast w Turcji wspólnik „Bolle Jose” był znany: Abdullah Alb Ustun.

Żona Abdullaha Alba Ustana, kilkukrotnie oskarżanego o handel narkotykami w Europie i Turcji, oraz żona Bolle Jose są rodzeństwem. Są więc szwagrami.

Pierwszym poważnym posunięciem Alego Yerlikaji, który objął urząd ministra spraw wewnętrznych po wyborach 28 maja, był skierowany przeciwko holenderskim baronom i ich partnerom. Potwierdzono, że w 2020 roku Bolle Jose przebywał w Bodrum, kiedy wysłał 4,2 tony kokainy do Antwerpii w Belgii. Skye korzystała z systemu zaszyfrowanych wiadomości ECC, aby poinformować go, z jakiego statku pochodzi kokaina, o której godzinie przewoził paczki z kokainą do magazynu 7 białymi samochodami, a także zapisał hasło umożliwiające wejście do magazynu. W międzyczasie za pośrednictwem Sky ECC wysłał swoim ludziom zdjęcia przedstawiające jego luksusowe życie w willi w Bodrum.

Bolle Jose jakimś cudem uciekł podczas operacji, które rozpoczęły się 13 czerwca 2023 r. „Czarna Mamba, Abdullah Alb Aston i powiązani z nim zagraniczni i tureccy handlarze narkotyków aresztowani”.

Odpowiedź od Selimona Soylu

Soylu, który jest obecnie wiceprzewodniczącym AKP w Stambule, ostro skrytykował artykuł Soykana za to, że za jego czasów nie podjął przeciwko nim działań.

READ  Armia libańska ogłasza: Hezbollah go zabił i uprowadził do Syrii – Wiadomości ze świata

Soylu powiedział w swoim oświadczeniu:

„W gazecie Birken!! „Operacja Liegedeckers”, o której dziś wspomniał wnuk Holandii, to nasz system bezpieczeństwa, który podjął wszelkie rodzaje ryzyka, nad którym pracowaliśmy, i ma podpis naszego prezydenta, który udzielił nam tego zaufania. Na przykład „Operacja Leijdekkers”; Zaczęło się od akt i ważnych informacji, które przekazałem mi osobiście na spotkaniu w ramach naszej wizyty u Ministra Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Holandii w październiku 2022 r. (Krótko przed sporządzeniem szczegółowych akt, w przemówieniu ministerialnym podano nam nazwisko tej osoby i powiedziano nam, że szczegółowe akta zostaną nam przesłane, co uczyniono na moje polecenie. Rozpoczęło się dochodzenie prowadzone przez siły bezpieczeństwa. ) Oprócz kwestii narkotyków i przestępczości międzynarodowej, wspomniani mężczyźni mieli jeszcze jedno bardzo ważne zagrożenie, o którym nie będę tutaj wspominać, którego nie da się wytłumaczyć, a które wiąże się z bezpieczeństwem państwa. Od tego dnia natychmiast rozpoczęła się współpraca ze wszystkimi jednostkami naszego ministerstwa zajmującymi się przechwytywaniem technicznym, wywiadem i operacjami narkotykowymi. Po miesiącach obserwacji przez naszą Dyrekcję Wywiadu, Dyrekcję ds. Narkotyków i Departament Policji w Stambule krąg się zawęził. Kwestia ta była omawiana w regularnej komunikacji z naszymi holenderskimi kolegami. „W tym dniu została podjęta czynność, której treść została przedstawiona przez sąd oraz akta zawarte w artykule.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *