W Vanil zostanie odebrane prawo wyboru Abdullaha Zeidana, który został wybrany na burmistrza miasta z partii DEM, a zaświadczenie o wyborze zostanie przekazane kandydatowi AKP.

Po unieważnieniu „zakazanych praw” Abdullaha Zeidana, kandydata Partii Ludowej Równości i Demokracji (DEM) w gminie Van Metropolitan, przy urnach wyborczych wybrany został kandydat Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) większością 27 proc. głosów.

Partia TEM wezwała do demonstracji przeciwko tej decyzji. Podczas demonstracji przed budynkiem partii na szczeblu prowincji policja strzeliła gazem pieprzowym w stronę Abdullaha Zeitana i towarzyszących mu członków partii DEM.

W związku z decyzją AKP o pozbawieniu Zeydena prawa wyborczego i przyznaniu Arvasowi zaświadczenia wyborczego, partia DEM wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​„odrzuca tę decyzję”.

W oświadczeniu napisano: „Ta decyzja stanowi kontynuację spisku politycznego zapoczątkowanego interwencją rządu. Nasi prawnicy zaprotestowali przeciwko tej decyzji. Wzywamy Najwyższą Radę Wyborczą do położenia kresu tej niezgodności z prawem i uznania woli naszego narodu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *