W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4

Według informacji znajdujących się na stronie internetowej Prezydium ds. Zarządzania Katastrofami i Kryzysami (AFAD), w dniu 18 grudnia zarejestrowano trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera, którego epicentrum znajdowało się w dystrykcie Sulusarai.

Trzęsienie potwierdzono na głębokości 5,99 km. Trzęsienie ziemi było również odczuwalne w okolicznych obszarach.

AFAD oświadczyło, że śledzi rozwój sytuacji związany z trzęsieniem ziemi.

Po trzęsieniu ziemi w Sulusare w okolicy nadal występują trzęsienia ziemi.


„Wszystkie zespoły rozpoczęły skanowanie pola”.

Minister spraw wewnętrznych Ali Yerlikaya wydał oświadczenie na swoim portalu społecznościowym.

Minister Yerlikaya powiedział: „Nasz gubernator Togat, AFAD i wszystkie zespoły odpowiednich agencji rozpoczęły badania terenowe w sprawie trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 Richtera w dystrykcie Sulusare w prowincji Togat. Śledzimy rozwój sytuacji. Życzę naszym obywatelom, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. Maja Niech Bóg wkrótce uratuje nasz naród i kraj od nieszczęść.


„Żadnych ofiar śmiertelnych ani obrażeń”

Minister spraw wewnętrznych Yerlikaya podzielił się informacjami na temat najnowszej sytuacji po trzęsieniu ziemi w TRT News.

Yerlikaya powiedziała: „Życzę szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim naszym obywatelom dotkniętym trzęsieniem ziemi, zwłaszcza w Togat. Kontynuujemy przeszukiwanie okręgów i wiosek. Otrzymano 236 raportów i nie otrzymaliśmy żadnych informacji o obrażeniach lub ofiarach śmiertelnych. nieużywany dwupiętrowy dom został zniszczony. Przeprowadzono ocenę uszkodzeń kilku minaretów meczetu. Dokonamy tego. Edukacja została zawieszona na jeden dzień. Dziś wieczorem nasz gubernator, pracownicy AFAD i zespoły miejskie zmobilizowali wszystkie swoje siły .

W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4


„Nasze stowarzyszone firmy kontynuują działalność w zakresie skanowania w terenie”

Wiceprezydent Cevdet Yilmaz wydał oświadczenie w sprawie trzęsienia ziemi w Togat.

Yilmas powiedział: „Składam najlepsze życzenia naszym obywatelom dotkniętym trzęsieniem ziemi o sile 5,6 w skali Richtera w dystrykcie Sulusare w Dokat i odczuwalnym w okolicznych prowincjach. Oby nasze powiązane agencje kontynuowały prace badawcze w terenie. Niech Bóg chroni nasz kraj. Naród przed wszelkiego rodzaju nieszczęść.”

READ  Jak oglądać deszcz meteorytów Lyrids w ten weekend


„Rozpoczęliśmy niezbędne prace”

W następstwie trzęsienia ziemi w dystrykcie Sulusare gubernator Togat Numan Hadipoglu wydał oświadczenie.

Hatipoğlu powiedział: „Życzę wszystkim naszym obywatelom szybkiego powrotu do zdrowia. Nasze zespoły oceniają sytuację. Rozpoczęliśmy niezbędne prace”.

Hattipoglu wydał oświadczenie w programie na żywo DRT News.

Hatipoğlu powiedział: „Wszystkie nasze zespoły są na miejscu. AFAD, żandarmeria, policja i inne powiązane organizacje są na miejscu. Mam nadzieję, że przejdziemy przez ten proces bez żadnych negatywnych emocji. W naszych wioskach znajdują się struktury z błota. Nie ma żadnych negatywów Z czasem zobaczymy to wyraźniej.”

Hatipoğlu kontynuował swoje słowa w następujący sposób:

„Nasza praca w terenie trwa. Niektóre szopy i domy z cegły w naszych wioskach częściowo się zawaliły. Podjęliśmy wszelkie niezbędne środki ostrożności. Zespoły wsparcia z okolicznych prowincji skontaktowały się z nami. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić schronienie. Nie ma szkodę naszym obywatelom.

W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4


„Niektóre budynki i domy zostały uszkodzone we wsi Buğdaylı”

Po trzęsieniu ziemi burmistrz Doğat Mehmet Kemal Yasıçıoğlu wydał oświadczenie w TRT News.

Yazıcıoğlu powiedział: „Niektóre budynki i domy zostały uszkodzone we wsi Buğdayylı. Nie otrzymaliśmy żadnych wiadomości o ofiarach lub rannych. Nie ma problemu z domami w centrum Tokat. Uważnie monitorujemy sytuację. Wieś Buğdayylı.”


Uszkodzony został dom i 5 szop

AFAD udostępnił informacje na temat badań terenowych przeprowadzonych po trzęsieniu ziemi.

AFAD powiedział: „Otrzymaliśmy raporty, że uszkodzony został dwupiętrowy dom w naszej prowincji Yosgat i 5 szop w dystrykcie Sulusare w naszej prowincji Togat; nasze zespoły kontynuują inspekcje terenowe”.


„W niektórych wioskach w pobliżu Sulucharai są zniszczenia”

Gubernator Yozgat Mehmet Ali Ozkan wyjaśnił w TRT News najnowszą sytuację po trzęsieniu ziemi.

Gubernator Oskan powiedział: „Wszyscy wkrótce wyzdrowieją. Dzięki Bogu, w naszym mieście nie było żadnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych. Niektóre z naszych wiosek doznały uszkodzeń budynków. Niektóre szopy zostały uszkodzone, a zwierzęta uwięzione pod gruzami zostały usunięte Prosimy naszych obywateli, aby nie wchodzili do uszkodzonych budynków w niektórych wioskach w pobliżu Sulusarai.

READ  Po tym, jak İnce odrzucił swoją kandydaturę na prezydenta, komentarz partii IYI brzmiał: „Przyniesie to korzyść Kemalowi Kilidaroglu”.

W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4


„Nie wchodź do uszkodzonych budynków”

Prezydent AFAD OK Memiş wydał oświadczenie w sprawie TRT Haber po trzęsieniu ziemi w dystrykcie Togat Sulusere.

Memiş ostrzegł obywateli, aby nie wchodzili do uszkodzonych budynków: „Spotykamy się z naszymi gubernatorami i powiązanym personelem. Nikt nie stracił życia. Wysłaliśmy wsparcie zespołów AFAD zajmujących się ochroną środowiska do prowincji Tokat i Yozgat. Nasze badania są kontynuowane w terenie. Prosimy naszych obywateli, aby nie wchodzili do uszkodzonych budynków. Nie, mamy dwupiętrowy budynek w prowincji Yoskat.” „Zagrożony jest dom, nikt nie żyje, dotkniętych jest 5 szop w Dogat” – powiedział.


Było to również odczuwalne w Kayseri i Sivas

Niektórzy obywatele, którzy poczuli drżenie, opuścili swoje budynki i miejsca pracy i czekali, aż wstrząsy ustąpią.

Dyrekcja Sivas AFAD z 2 pojazdami i 11 personelem do dystryktu Sulusere w Dokat i UMKE z 2 pojazdami i 10 personelem.

W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4

Gubernator Kayseri Gökmen Çiçek w swoim poście na swoim koncie w mediach społecznościowych powiedział: „W związku z trzęsieniem ziemi odczuwalnym w naszym mieście nasze zespoły rozpoczęły przeprowadzanie inspekcji w terenie i jak dotąd nie napotkały żadnych negatywnych sytuacji”. powiedział.

W poście gubernatora Sivas w mediach społecznościowych stwierdzono, że w centrum miasta i dzielnicy trwa skanowanie terenowe i odnotowano, co następuje:

„Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia naszym obywatelom dotkniętym trzęsieniem ziemi. Kontynuujemy badania terenowe w centrum i dzielnicach naszego miasta podczas trzęsienia ziemi odczuwalnego w naszym mieście. Niech Bóg chroni nasz kraj i miasto przed wszelkiego rodzaju katastrofami”.


Jedna osoba dotknięta trzęsieniem ziemi w dystrykcie Yesiliyur

Minister zdrowia Fahrettin Koca powiedział, że jedna osoba została ranna w dystrykcie Yeshilyurd po trzęsieniu ziemi o magnitudzie 5,6 w dystrykcie Sulusare w Togat.

W Togat miały miejsce trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6 i 4,4

Dom i minaret meczetu w Sulusare zawaliły się podczas trzęsienia ziemi o sile 5,6 w skali Richtera w dzielnicy Sulusarai w Togat, Koga poinformował w poście na swoim koncie w mediach społecznościowych.

READ  Personel kongresmana George'a Santosa jest pod obserwacją na Kapitolu

„Trzęsienie ziemi o sile 5,6 w skali Richtera nawiedziło dzielnicę Yeşilyurt w Tokat. W dzielnicy Artova w Tokat zawalił się minaret, ale nikt nie odniósł obrażeń. Dom we wsi Gümüşsuyu w Yozgat, dom we wsi Yelken i dom w wiosce Elmalııçiftli „nie zostały ranne”.

Do regionu przydzielono 15 ambulansów, 3 pojazdy ratownicze UMKE i 1 UMKE z Togat, 5 ambulansów, 1 pojazd ratowniczy UMKE i 1 UMKE z Yozgat, 1 pojazd ratowniczy UMKE i 1 UMKE z Sivas, poinformował Koca. Przekazał swoje życzenie obywatelom, którzy odczuli trzęsienie ziemi.

Rannych zostało 5 osób, które w czasie trzęsienia ziemi wpadły w panikę i próbowały uciec. Ranni zostali opatrzeni w szpitalu rządowym powiatu.


„191 budynków uszkodzonych w Togat i 7 w Yosgat”

Wiceminister spraw wewnętrznych Munir Garoglu wydał oświadczenie w sprawie trzęsienia ziemi w Togat.

Caroslu powiedział, że w regionie w terenie pracuje 750 osób. Odnotowując, że w Togat i 7 w Yosgat zostało uszkodzonych 191 domów, Karoslu powiedział: „Żaden mieszkaniec, którego dom został uszkodzony, nie powinien korzystać ze swoich domów. Nasi gubernatorzy przygotowali schronienia i będziemy ich gościć”.

W oświadczeniu Garoglu czytamy:

„Nie odnieśliśmy żadnych obrażeń ani ofiar śmiertelnych, nasze zespoły są w terenie, a wszystkie wioski zostały przeskanowane. Jak dotąd otrzymano 576 zawiadomień w Dogat i 250 w Yosgat. Odpowiedzieliśmy na wszystkie i zbadaliśmy je. Jako W wyniku wstępnego dochodzenia rozpoczynamy ocenę szkód w 191 domach w Dogat i potraktujemy je zapobiegawczo” – powiedzieliśmy. Wzięliśmy dzień wolny od edukacji w Togat. Zrobiliśmy sobie jednodniową przerwę od edukacji w 3 dzielnicach Yoscot. Na miejsce dotarło 750 naszych pracowników.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *