Szefowa MFW Georgiewa: „Jest wiele powodów do zmartwień” – najświeższe wiadomości gospodarcze

Georgieva dokonała oceny światowej gospodarki na konferencji prasowej na marginesie wiosennych spotkań MFW i Banku Światowego.

Georgiewa stwierdziła, że ​​w ostatnich latach w gospodarce światowej doszło do wielu „turbulencji”, dodając, że wzrost gospodarczy utrzymuje się na plusie pomimo kilku wstrząsów i napiętych warunków finansowych.

Georgiewa wskazała, że ​​nadal jest wiele powodów do zmartwień i stwierdziła, że ​​„inflacja spadła, ale nie zniknęła”. powiedział.

Pracownicy-imigranci zapewniają przewagę konkurencyjną w Stanach Zjednoczonych

Na pytanie o przyczyny spadku produktywności Georgiewa zauważyła, że ​​istnieje wiele przyczyn spowolnienia produktywności i wzrostu oraz że spowolnienie produktywności nie jest jedyną przyczyną spowolnienia wzrostu.

Odnosząc się do lepszych wyników gospodarczych Ameryki niż Europy, Georgieva wyjaśniła, jak łatwo innowacje przekształcają się w rozwój biznesu w Ameryce.

„Wiemy, że nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby uwolnić potencjał innowacji w Europie” – powiedziała Georgieva. Dokonał swojej oceny.

Wskazując, że Stany Zjednoczone również czerpią korzyści z pracy imigrantów, Georgiewa stwierdziła, że ​​podaż pracy daje USA przewagę konkurencyjną, nawet jeśli stwarza problemy dla polityki wewnętrznej i nie każdy, kto przekracza granicę, wnosi wkład ekonomiczny.

Georgiewa stwierdziła, że ​​w USA panują bardzo korzystne warunki jeśli chodzi o ceny energii, podczas gdy ceny energii są dla Europy najpoważniejszym czynnikiem.

Rada dla Chin, aby pobudziły popyt wewnętrzny

Odpowiadając na pytanie dotyczące chińskiej gospodarki, Georgiewa stwierdziła, że ​​Chiny powinny zdecydować o swoich strategiach rozwoju na przyszłość.

Stwierdzając, że przez ostatnie 10 lat kraj odniósł korzyści z polityki ciągłego wzrostu gospodarczego opartego na eksporcie, Georgieva zauważyła, że ​​nadszedł czas, aby Chiny przyjrzały się lokalnym zasobom na rzecz rozwoju.

Georgiewa zwróciła uwagę, że Chiny mają trzy ważne możliwości i stwierdziła, że ​​pierwszą z nich jest skierowanie gospodarki w stronę większej konsumpcji krajowej.

READ  „Złoty” środek na pokrycie deficytu obrotów bieżących będzie wspierać przemysł

Wyjaśniając, że reformy w Chinach dobrze przysłużyły się krajowi i są nadal potrzebne, Georgiewa stwierdziła, że ​​należy również zająć się problemami sektora nieruchomości w kraju, co pomogłoby przywrócić zaufanie konsumentów.

„Ukraina potrzebuje w tym roku 42 miliardów dolarów wsparcia budżetowego”

Odpowiadając na pytanie o aktualne zagrożenia gospodarcze i budżetowe na rozdartej wojną Ukrainie, Georgiewa podkreśliła, że ​​wojna to przede wszystkim tragedia ludzka i musi się zakończyć dla dobra światowej gospodarki.

Georgiewa stwierdziła, że ​​globalne wsparcie dla Ukrainy jest solidne, a kraj potrzebuje w tym roku wsparcia budżetowego w wysokości 42 miliardów dolarów.

„Ponad 80 procent gospodarki Gazy zostało zniszczone”

Odnosząc się do skutków wojny w Gazie, Georgiewa zauważyła, że ​​niepewność w regionie skutkuje niższymi prognozami wzrostu gospodarki Bliskiego Wschodu.

„Ponad 80 procent gospodarki Gazy zostało zniszczone, Zachodni Brzeg również mocno ucierpiał” – powiedziała Georgiewa. powiedział.

Szefowa MFW Georgiewa powiedziała, że ​​wojna dotknęła także takie kraje jak Liban.

„Nadal jesteśmy przekonani, że bank centralny obniży stopy procentowe w tym roku”

Z drugiej strony Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) postąpiła słusznie, jeśli chodzi o stopy procentowe, stwierdziła Georgieva w dzisiejszym wywiadzie.

„Nadal jesteśmy optymistami, że warunki w USA pozwolą bankowi centralnemu na obniżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku” – powiedziała Georgiewa. powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *