W Muğla rozpoczęła się międzynarodowa konferencja na temat nadprzewodnictwa, magnetyzmu i technologii kwantowych

MUĞLA (AA) – W dzielnicy Fethiye w Muğla rozpoczęły się 9. Międzynarodowa Konferencja na temat Nadprzewodnictwa i Magnetyzmu oraz 2. Międzynarodowa Konferencja na temat Materiałów i Technologii Kwantowych.

W spotkaniu będącym połączeniem dwóch konferencji odbywających się w hotelu w dzielnicy Ölüdeniz wzięło udział około 800 osób z 55 krajów.

Na spotkaniu omówiono najnowsze wyniki eksperymentów i osiągnięcia teoretyczne z zakresu nadprzewodnictwa, magnetyzmu, innowacyjnych zaawansowanych materiałów, nauk kwantowych, technologii i zastosowań tych technologii.

Wykładowca Wydziału Fizyki Naukowej Uniwersytetu w Ankarze i przewodniczący konferencji prof. Dr. W swoim przemówieniu Ali Zenzer powiedział, że omówił nowe technologie mające na celu zapobieganie problemom, jakie globalna zmiana klimatu przyniesie światu.

Zenzer zwrócił uwagę, że należy opanować wzrost średniej temperatury na świecie.

Brytyjski naukowiec, zdobywca nagrody Nobla, twierdzi, że należy zastosować technologie kwantowe, aby do roku 2050 utrzymać globalne ocieplenie poniżej 1,8 stopnia. Geoffrey Levermore zauważył również, że jeśli cele nie zostaną osiągnięte, mogą wystąpić nieodwracalne zmiany temperatury.

Konferencja zakończy się w sobotę 4 maja.

READ  Spadek przychodów Apple – wiadomości techniczne z ostatniej chwili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *