W Chinach codziennie ponad trzykrotnie występują lokalne symptomatyczne przypadki COVID

Mieszkańcy ustawiają się w kolejce przed miejscem testowania kwasów nukleinowych w szpitalu po przypadkach choroby koronawirusowej (COVID-19) w Szanghaju w Chinach 11 marca 2022 r. China Daily przez REUTERS

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

PEKIN, 13 marca (Reuters) – Chiny kontynentalne zgłosiły w niedzielę najwyższy od dwóch lat 1 807 nowych lokalnych objawowych przypadków COVID-19, ponad trzykrotnie więcej niż w dniu poprzednim, ponieważ nasilające się infekcje w północno-wschodniej prowincji ograniczają zasoby zdrowotne.

Według danych Narodowej Komisji Zdrowia w niedzielę liczba zgłoszonych w sobotę przypadków z potwierdzonymi objawami w kraju wzrosła z 476 z poprzedniego dnia. Dzienna liczba obejmowała 114 osób początkowo sklasyfikowanych jako bezobjawowe, u których później pojawiły się objawy.

Liczba przypadków w Chinach jest znacznie niższa niż w wielu innych krajach, ale rosnąca liczba może skomplikować ambicje Pekinu dotyczące „dynamicznego oczyszczania”, aby jak najszybciej powstrzymać zarażenie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Wzrost ten skłonił władze do spraw zdrowia, aby po raz pierwszy zezwolić społeczeństwu na kupowanie zestawów do szybkiego autotestu, aby pomóc w szybkim wykryciu infekcji, ponieważ niektórzy eksperci twierdzą, że wcześniejsza strategia Chin oparta na teście kwasu nukleinowego – wymagająca od pracowników medycznych pobrania próbek – stała się trudniejsza w przypadku szybko rozprzestrzeniający się wariant Omicron. Czytaj więcej

Północno-wschodnia prowincja Jilin zgłosiła w sobotę 1412 nowych lokalnych przypadków symptomatycznych, co stanowi 78% całkowitej liczby przypadków w kraju i więcej niż 134 dzień wcześniej.

Wzrost „pokazał, że niektóre obszary lokalne, stojące w obliczu szybkiego wzrostu epidemii, nie były w stanie poszerzyć zasobów medycznych, co skutkowało ograniczonym przyjmowaniem infekcji do scentralizowanych placówek w krótkim czasie” – powiedział urzędnik z prowincji Jilin.

READ  Pracownicy Starbucks strajkowali w około 100 sklepach w Dzień Czerwonego Pucharu

Władze w Changchun, stolicy prowincji już zamkniętej, przeprowadzają masowe testy i pracują nad przekształceniem centrum wystawowego w tymczasowy szpital z 1500 łóżkami, według lokalnych oficjalnych i państwowych mediów.

Południowe centrum technologiczne w Shenzhen zgłosiło w sobotę 60 nowych lokalnych przypadków z potwierdzonymi objawami, co jest najwyższym w mieście od czasu wybuchu epidemii w Chinach na początku 2020 roku.

We wszystkich dziewięciu dzielnicach Shenzhen wstrzymano spożywanie posiłków w restauracjach, zamknięto hale rozrywkowe i zażądano od firm, aby pracownicy pracowali z domu od poniedziałku do piątku, jeśli możliwa jest praca zdalna, z wyjątkiem osób w kluczowych sektorach.

Sześciu urzędników z władz lokalnych lub władz Partii Komunistycznej w południowym mieście Dongguan zostało usuniętych ze swoich ról za słabą pracę w zapobieganiu i kontroli COVID, poinformowały w niedzielę państwowe media.

China Development Forum, spotkanie biznesowe na wysokim szczeblu w Pekinie, które pierwotnie zaplanowano na 19-22 marca, odbędzie się bezterminowo z powodu sytuacji COVID, podał organizator w oświadczeniu.

Według danych NHC liczba nowych lokalnie przenoszonych bezobjawowych przypadków, których Chiny nie klasyfikują jako potwierdzone, wzrosła w sobotę do 1315 z 1048 dzień wcześniej, czwarty dzień z rzędu.

Nie było nowych zgonów, pozostawiając liczbę ofiar śmiertelnych na poziomie 4636. Do 12 marca Chiny kontynentalne zgłosiły 115 466 przypadków z potwierdzonymi objawami, w tym zarówno lokalnymi, jak i przybyłymi spoza kontynentu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Kevina Yao i Roxanne Liu; Montaż przez Williama Mallarda i Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *