Uruchomienie pierwszego wojskowego silnika turbowentylatorowego TF6000

Tureckie Ministerstwo Obrony pozostawiło kolejny ważny kamień milowy. Pod auspicjami Prezydencji Przemysłu Obronnego (SSB) i TUSAŞ Engine Industry Inc. (TEI) pod kierownictwem projektu pomyślnie wdrożono pierwszy w Turcji wojskowy silnik turbowentylatorowy TF6000. To opracowanie stanowi ważne osiągnięcie techniczne Narodowego Myśliwca KAAN i ma na celu przetestowanie silnika i zademonstrowanie jego możliwości.

Szef Departamentu Obrony prof. Dr. W swoim raporcie z przebiegu projektu stwierdził, że TF6000 został po raz pierwszy zastosowany w krajowym systemie testów silników i że ten sukces był najważniejszym punktem zwrotnym w historii tureckiego lotnictwa. Görgün pogratulował wszystkim, zwłaszcza inżynierom i zespołom technicznym, którzy przyczynili się do realizacji projektu, i życzył, aby ten sukces przyniósł korzyści krajowi.

Silnik TF6000 planowany jest do zasilania projektów KIZILELMA i ANKA-3. Stanowi to znaczący postęp w technologii tureckich wojskowych silników lotniczych turbowentylatorowych, znacząco zwiększający możliwości kraju w tym zakresie.

Wraz z rozwojem TF6000 Turcja pracuje również nad ważnymi technologiami, takimi jak powiązane podsystemy, moduł wentylatora, sprężarka o zmiennych łopatkach, układ wydechowy mieszalnika przepływowego i konstrukcja dopalacza. Programy te przyczyniają się do rozwoju krajowych podsektorów, pomagając jednocześnie krajowi w zdobyciu doświadczonej siły roboczej.

Ten ważny sukces Turcji w dziedzinie obronności uważany jest za konkretny przykład krajowej mobilności technologicznej i stanowi solidny fundament dla przyszłych projektów.

READ  Fundacja Tureckiej Grupy Technicznej weźmie udział w Międzynarodowej Konferencji Kosmicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *