Ostra reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych na atak Izraela na Turcję: wysiłki mające na celu zmianę programu nie mogą ukrywać ludobójstwa

W swoim przemówieniu na walnym zgromadzeniu Fundacji Upowszechniania Nauki pt. „Wobec Palestyńczyków w Gazie wdrażana jest polityka ludobójstwa” – powiedział prezydent Erdogan. „Netanjahu i jego wypełniona nienawiścią administracja, swoimi zbrodniami przeciwko ludzkości, dodali swoje nazwiska do Hitlera, Mussoliniego, Stalina, Franco i współczesnych morderców jako dzisiejszych nazistów”. powiedział.

Opisując Hamas jako organizację opozycyjną, Erdogan powiedział: Nikt nie może używać przeciwko nam sformułowania „Hamas jest organizacją terrorystyczną”. Stoję dziś w tym samym miejscu 15 lat temu, kiedy powiedziałem mordercom „jedną minutę”. powiedział.

Prezydent Erdogan: „Stoję dziś w tym samym miejscu, w którym 15 lat temu powiedziałem mordercom „jedną minutę”.

Zniesławiające oświadczenie Izraela: „Turcja wspiera terroryzm”

Minister spraw zagranicznych Izraela Israel Katz skierował zniesławiające uwagi do prezydenta Erdogana i Turcji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostro zareagowało na protekcjonalne uwagi Katza, stwierdzając, że Turcja jest „wraz z Iranem największym sponsorem terroryzmu na świecie”.

Ostra reakcja Ministerstwa Spraw Zagranicznych na atak Izraela na Turcję

Öncü Keçeli, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych, „Ludzkie sumienie i prawo międzynarodowe muszą zapewnić pociągnięcie władz izraelskich do odpowiedzialności”. wydał oświadczenie.

„Wysiłki członków izraelskiego rządu mające na celu zmianę programu nie mogą ukryć tych faktów”. „Rząd izraelski jest odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie popełnione na narodzie palestyńskim w Gazie” – powiedział Keseli. powiedział.

„Za wszystkie zbrodnie odpowiada izraelski rząd”

Oświadczenie Kesely'ego ze strony X jest następujące:

„Jeśli chodzi o oświadczenia niektórych członków izraelskiego rządu:

Izrael jest państwem oskarżonym o ludobójstwo przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, a izraelski rząd jest odpowiedzialny za wszystkie zbrodnie popełnione przeciwko narodowi palestyńskiemu w Gazie.

Wysiłki członków izraelskiego rządu mające na celu zmianę programu nie mogą ukryć tych faktów.

„Ludzkie sumienie i prawo międzynarodowe muszą zapewnić pociągnięcie władz izraelskich do odpowiedzialności”.

READ  Tosty z soloną kawą dla panny młodej i teściowej! Nadruk w mediach społecznościowych! W takich chwilach napływały opinie…

https://twitter.com/SpoxTR_MFA/status/1766569784265654374?ref_href=twsr

Ostra reakcja Altuna na izraelskiego ministra, który zaatakował Turcję i prezydenta Erdogana: Ich kłamstwa i oszustwa nas nie powstrzymają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *