Uniwersytet Bokasisi i Aziz Sankar

Członkowie wydziału Uniwersytetu Boğaziçi kontynuują swoje działania protestacyjne w ogrodzie uniwersyteckim, niezależnie od lata czy zimy. se se’Zapytałem, ile to już dni? Przedwczoraj odbyła się 629. ofiara. Melih Bulu’Napady rozpoczęły się za rektoratu Wina. Minęły 932 dni, odkąd rząd wyznaczył Pulu do obalenia ustalonego porządku naukowego na uniwersytecie. Ponad 30 miesięcy… wakacje, godzina policyjna itp. Jeśli wyjmiemy to każdego dnia „Obserwacja naukowa” pod kontrolą. Tak, mam na myśli opiekę naukową, ale możemy rozszerzyć zakres: poszanowanie prawa, poszanowanie ustalonego ładu naukowego uczelni, poszanowanie prawa wyboru członków wydziału, poszanowanie roszczeń merytorycznych itp. drgawki.

Kaftan o pełnym kroju

Melih Pul nie mógł robić dokładnie tego, czego chciał rząd, stał się niekompetentny i nie mógł ciąć i trzymać głowy polityki tak, jak chciał. Został zwolniony i zastąpiony przez Curranta. Bieżące imię Powiernik. Przysięgam, że to halal i robi wszystko. Idealnie nadający się do władzy, znaleźli mężczyznę, którego szukają i robią najlepiej. Przypuszczalnie sam był prawnikiem: Zaufaj mi, nie martw się o resztę! Nie słucha prawa ani prawa… nawet ignoruje rady uniwersyteckie.

Na przykład Czy Candan Nauczyciela zwolniono, sąd dwukrotnie nakazał jego przywrócenie do pracy, ale po raz trzeci postawiono go pod drzwiami.

Mniej więcej w tym samym czasie prof. Dr. Tanner Bilczyk”Syndyk nie przejmował się wcześniejszym orzeczeniem sądu, że jego usunięcie z władz uczelni było niezgodne z prawem i że został przywrócony. aby rozpocząć swoją pracę „usuwanie” Zablokowany decyzją.

„Anatolijskie dziecko nie może wejść”

Niechęć rządu do Bosforu jest wielka. W rzeczywistości także dla innych elitarnych uniwersytetów. Członek wydziału, obecnie wybrany wiceprzewodniczący AKP, powiedział w debacie telewizyjnej na początku kryzysu na uniwersytecie w Bokasisi: Drzwi uniwersytetu są zamknięte i tylko elita może wejść do anatolijskich dzieci. Ten system zmieni…

Taka jest zasada normalizacji uniwersytetu. Wszystkie uczelnie powinny być na tym samym poziomie. Przełożonym powinno się ścinać głowy. Odbywa się to poprzez powołanie kuratorów. Proces rozpoczął się, gdy pałac miał monopol na bezpośrednie powoływanie rektora. Od nominowanych nie oczekuje się umiejętności, zrozumienia zarządzania naukowego, awansu uniwersyteckiego ani wysokich kompetencji; Bliskość rządu, integralność religijna, wsparcie ideologiczne i zdolność do robienia tego, co mówi rząd, są poszukiwane.

READ  Naukowcy wykrywają tajemnicze sygnały radiowe z megaburz gigantycznego Saturna wysyłane z powrotem na Ziemię

Na szczęście prawie wszyscy lub większość mianowanych nie oczernia mianowanych.

Zasady Shankara

powiesz Aziz Shankar’Co ma z tym wspólnego Bogasić?

Niewątpliwie nie. Więc nie bezpośrednio. W ubiegłą niedzielę napisałem główne linie przemówienia Sankara na specjalnym spotkaniu rektorów Związku Tureckich Uniwersytetów Tureckiej Organizacji Państwowej w Samarkandzie na początku czerwca tego roku. To bardzo ważne, zapoznaj się z tym artykułem.

Shankar zbierał to, co należy zrobić w 8 artykułach.

W pierwszym elemencie „Nauka rozwija się w środowisku sprawiedliwości, wolnej myśli i kwestionowania Nie wolno nam zapominać o tych postawach i nawykach, musimy wychowywać nasze dzieci i zapewnić im takie środowisko. On mówił.

Wtedy mówił: „Naukowcy powinni mieć możliwości na podstawie zasług. Zasługi powinny być jedynym kryterium ich powoływania i awansowania… Zasługi są również brane pod uwagę przy nominacjach na stanowiska naukowe i czynione są starania o rekrutację najlepszych ze świata i Stanów Zjednoczonych.

Rektorzy i Zasługi

„Musimy zapewnić równe szanse edukacyjne naszym chłopcom i dziewczętom. Wiem, że jest to problem we wszystkich tureckich społecznościach, zwłaszcza w Republice Turcji. Jeśli nie możemy tego rozwiązać, nie możemy konkurować ze społeczeństwami, które zdają sobie sprawę z potencjału kobiet, które stanowią połowę naszego społeczeństwa…”

W Nie należy mieszać religii i polityki z nauką był zestresowany.

Członkowie tego rządu nazywają Shankara. Ale nigdy nie myślał o wprowadzeniu w życie idei Sankara dotyczących nauki.

Na Uniwersytecie Boğaziçi uniwersytet jest nękany praktykami, które nie są zgodne z zasługami naukowymi, sprawiedliwością, prawem, wolnością i czymkolwiek innym.

Rząd powinien stosować się do Sankara, dawać pierwszeństwo zasługom przy mianowaniu wykładowców, zapewniać wykładowcom wolność słowa i prawo głosu. czy to możliwe? Oczywiście nie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *