Trzęsienie ziemi w Indonezji: trwa operacja wyszukiwania, ponieważ trzęsienie ziemi o sile 5,6 zabiło dziesiątki osób w Zachodniej Jawie


Dżakarta, Indonezja
CNN

Ratownicy przekopują się przez gruzy we wtorek, aby znaleźć ocalałych z potężnego trzęsienia ziemi, które przewróciło domy i budynki oraz zabiło ponad 100 osób w gęsto zaludnionym obszarze prowincji Jawa Zachodnia w Indonezji.

Trzęsienie ziemi o sile 5,6 stopnia w skali Richtera nawiedziło region Cianjur na Zachodniej Jawie o godzinie 13:21 czasu lokalnego w poniedziałek na głębokości 10 kilometrów (6,2 mil), według United States Geological Survey (USGS), powodując zawalenie się budynków podczas zajęć szkolnych. toczyło się

Według Krajowej Agencji Zarządzania Katastrofami (BNPB) we wtorek liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 103. Wcześniej gubernator Jawy Zachodniej, Ridwan Kamil, powiedział, że zginęło ponad 160 osób – rozbieżność, która była niejasna.

Fotografie przedstawiały zrównane z ziemią budynki, cegły i połamany metal zaśmiecający ulice. Według BNPB ponad 700 osób zostało rannych, a tysiące zostało przesiedlonych.

„Większość zabitych to dzieci” – powiedział dziennikarzom Kamil w poniedziałek, dodając, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie. „W wielu szkołach islamskich doszło do wielu incydentów”.

Wieśniacy odzyskują przedmioty z uszkodzonych domów po trzęsieniu ziemi o sile 5,6 w Cianjur 22 listopada 2022 r.

Według organizacji Save the Children ponad 50 szkół zostało dotkniętych silnymi wstrząsami, które zmusiły dzieci do opuszczenia klas.

Mia Saharosa, nauczycielka w jednej ze szkół dotkniętych katastrofą, powiedziała, że ​​trzęsienie „było szokiem dla nas wszystkich”.

„Wszyscy zebraliśmy się na polu, a dzieci płakały ze strachu i martwiły się o swoje rodziny w domu” – powiedziała Saharosa. „Przytulamy się, wzmacniamy i modlimy się dalej”.

Urzędnicy miejscy w Cianjur ewakuują rannego kolegę po trzęsieniu ziemi.

Herman Suharman, urzędnik państwowy w Cianjur, powiedział mediom, że niektórzy mieszkańcy zostali uwięzieni w gruzach zawalonych budynków. Kanał informacyjny Metro TV pokazał setki ofiar leczonych na szpitalnym parkingu.

Jak podaje Reuters, nagrania telewizyjne pokazywały mieszkańców stłoczonych na zewnątrz budynków.

Prezydent Indonezji Joko Widodo, który we wtorek odwiedził obszary dotknięte trzęsieniem ziemi, powiedział, że właściciele mocno zniszczonych domów otrzymają odszkodowanie w wysokości do 3200 dolarów każdy.

READ  Mitch Trubisky dostaje kolejną szansę jako starter Steelers

Domy powinny być odbudowywane jako konstrukcje odporne na trzęsienia ziemi, dodał Jokowi.

Mieszkaniec o nazwisku Muchlis powiedział, że poczuł „wielkie drżenie”, a ściany i dach jego biura zostały uszkodzone.

„Byłem bardzo zszokowany. Bałem się kolejnego trzęsienia ziemi” – powiedział Metro TV.

Pracownicy przeprowadzają inspekcję zniszczonej przez trzęsienie ziemi szkoły w Siangjur na zachodniej Jawie.

Indonezyjskie centrum meteorologiczne BMKG ostrzegło przed ryzykiem osuwisk, zwłaszcza w przypadku ulewnych deszczy, ponieważ w ciągu pierwszych dwóch godzin po trzęsieniu zarejestrowano 25 wstrząsów wtórnych.

Powiedział, że ratownicy nie mogli natychmiast dotrzeć do niektórych uwięzionych osób, a sytuacja pozostaje chaotyczna.

Urzędnicy państwowi budują namioty i schronienia dla ofiar, jednocześnie zaspokajając ich podstawowe potrzeby.

Budynek szkoły Cianjur zawalił się po trzęsieniu ziemi.

Indonezja leży na „Pierścieniu Ognia” otaczającym Ocean Spokojny, powodując częste trzęsienia ziemi i aktywność wulkaniczną. Jedna z najbardziej aktywnych sejsmicznie stref na planecie, rozciąga się od Japonii i Indonezji po jednej stronie Pacyfiku po Kalifornię i Amerykę Południową po drugiej.

W 2004 roku trzęsienie ziemi o magnitudzie 9,1 w pobliżu wyspy Sumatra w północnej Indonezji wywołało tsunami, które nawiedziło 14 krajów, zabijając 226 000 ludzi wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego, z czego ponad połowa w Indonezji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *