Transport dyplomatyczny prezydenta Erdogana na szczyt NATO

Prezydent Recep Tayyip Erdoğan kontynuuje swoje kontakty w stolicy USA, Waszyngtonie, gdzie przybył, aby wziąć udział w Szczycie Szefów Państw i Rządów NATO.

Szczyt odbył się w Walter E. Erdogan został powitany w centrum konferencyjnym przez prezydenta USA Joe Bidena i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga.

Po przyjęciu szefowie państw i rządów państw członkowskich NATO zrobili sobie rodzinne zdjęcie. Obok Erdogana na rodzinnym zdjęciu stoją premier Szwecji Ulf Kristerson i premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer.

Prezydent Erdogan wziął później udział w posiedzeniu głów państw i rządów Rady Atlantyckiej NATO.

Spotyka się z przywódcami w Stanach Zjednoczonych

Prezydent Erdogan będzie kontynuował spotkania dwustronne w ramach szczytu.

Transport dyplomatyczny prezydenta Erdogana na szczyt NATO

Prezydent Erdoğan podczas sesji, w których będzie uczestniczył, oraz spotkań z przywódcami podejmie środki zapobiegające masakrom Izraela w Gazie.

Transport dyplomatyczny prezydenta Erdogana na szczyt NATO

Spotkał się z Mitsotakisem

W ramach szczytu na szczycie odbył się Walter E. W centrum konferencyjnym prezydent Erdogan spotkał się z premierem Grecji Kyriakosem Mitsotakisem.

W spotkaniu uczestniczyli minister spraw zagranicznych Hakan Fidan oraz wysłannik prezydenta ds. polityki zagranicznej i bezpieczeństwa Akif Çağatay Kılıc.

Podczas spotkania omówiono stosunki dwustronne Turcji i Grecji, kwestie regionalne i globalne.

Prezydent Erdogan podczas spotkania; Powiedział, że Turcja kontynuuje wysiłki na rzecz rozwinięcia poczucia solidarności z Grecją w oparciu o zasadę dobrego sąsiedztwa i będą one kontynuowane.

Prezydent Erdoğan powiedział, że należy wzmóc pozytywne wysiłki, aby zakończyć konflikty na Ukrainie i w Palestynie oraz że korzystna dla wszystkich krajów regionu byłaby współpraca na rzecz zapewnienia pokoju na tych obszarach geograficznych.

Transport dyplomatyczny prezydenta Erdogana na szczyt NATO

Spotkałem się z premierem Włoch Melonim

Prezydent Erdoğan powitał premiera Włoch Meloniego w stolicy USA, Waszyngtonie, gdzie wziął udział w szczycie szefów państw i rządów NATO.

Obaj przywódcy omówili stosunki turecko-włoskie oraz kwestie regionalne i globalne.

Podczas spotkania Erdoğan powiedział, że dzięki podjętym działaniom stosunki między obydwoma krajami będą się nadal rozwijać i nadal będziemy do tego dążyć.

READ  Twierdzenie dotyczące izraelskiej bramy granicznej w Rafah: Egipt odpowiedzialny za jej zamknięcie

Prezydent Erdoğan powiedział, że Turcja robi wszystko, co w jej mocy, aby zakończyć napięcia w regionie w drodze pokoju i wszystkie kraje powinny podjąć wysiłki w tym celu.

Transport dyplomatyczny prezydenta Erdogana na szczyt NATO

Spotkał się z kanclerzem Niemiec Scholesem

Prezydent Erdoğan przyjął w Waszyngtonie prezydenta Niemiec Olafa Scholza udającego się na szczyt NATO.

Podczas spotkania omówiono dwustronne stosunki Turcji i Niemiec, rozwój wydarzeń związanych z wojną ukraińsko-rosyjską oraz atakami Izraela na Strefę Gazy.

Podczas spotkania prezydent Erdogan stwierdził, że ważne jest wywarcie nacisku na Izrael, aby zaprzestał ataków na Gazę, nie marnował okazji do zawieszenia broni i wzmożeł wysiłki mające na celu zapobieżenie rozprzestrzenieniu się konfliktu na region.

Prezydent Erdogan powiedział, że oczekuje się, że wsparcie Niemiec ożywi proces członkostwa Turcji w UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *