Tornado w rejonie Nowego Orleanu: Załogi przeczesują zniszczone dzielnice po tym, jak tornado zabija 1 i pozostawia tysiące bez prądu

Jeden twister zabił jedną osobę i spowodował poważne zniszczenia w dzielnicy Arabi w St. Bernard Parish na obrzeżach Nowego Orleanu we wtorek wieczorem, powiedział CNN prezydent parafii Guy McInnis. Osiem osób zostało rannych i trafiło do szpitali na leczenie, Louisiana Gov. John Bel Edwards powiedział na konferencji prasowej w środę po południu po zwiedzeniu zniszczonych obszarów.

Niektóre domy zawaliły się; inne zostały wyciągnięte z fundamentów i pozostawione na ulicach. Dachy zostały zerwane przez innych, a pojazdy przewrócone.

Ulice i podwórka były zaśmiecone drewnem, metalem i zerwanymi liniami energetycznymi. Przewrócony autobus szkolny wylądował 100 metrów od miejsca, w którym był zaparkowany.

„To około 2 milowy odcinek (uszkodzenia). … Mamy odcinki ulic, na których nie ma teraz domów, McInnis powiedział w środę w programie CNN „New Day”.

„To był cud”, że więcej osób nie zostało zabitych ani rannych, powiedział McInnis.

Tornado, które uderzyło w Arabi, wylądowało w Dolnym Dziewiątym Okręgu Nowego Orleanu i społeczności New Orleans East tuż przed 20:00 we wtorek, powiedziała burmistrz Nowego Orleanu LaToya Cantrell.

Ten twister miał wiatry co najmniej 136 mil na godzinę, co oznacza, że ​​wstępnie oceniono go na co najmniej EF-3 na Ulepszona skala FujitaKrajowa Służba Pogodowa powiedział środa.

Około 50 budowli zostało uszkodzonych w Nowym Orleanie Wschodnim, ale w mieście nie zgłoszono żadnych obrażeń ani znaczących uszkodzeń, poinformowali urzędnicy w środę po południu.

Uderzając we wschodni Nowy Orlean i St. Bernard Parish, ten twister dotknął niektórych obszarów najbardziej dotkniętych Huragan Katrina . w 2005 roku i poobijany przez zeszłego roku Huragan Ida. Pracownicy skupiają się teraz na oczyszczaniu i odbudowie tornada, powiedział McInnis.

„Ta parafia straciła więcej ludności po Katrinie niż jakakolwiek inna parafia w stanie, zwłaszcza jako procent populacji, a ci ludzie przenieśli się z powrotem do St. Bernard i odbudowali” – powiedział gubernator. „Są odporni i wspaniali ludzie, co było widoczne zeszłej nocy w sposób, w jaki dbali o siebie nawzajem”.

„To więcej niż ludzie powinni znosić. (Huragan) Ida przeszliśmy przez ten obszar dopiero w sierpniu ubiegłego roku i wciąż wracamy do zdrowia na wiele sposobów – dodał Edwards.

Urzędnicy uważają, że pracownicy służb ratunkowych przeszukali każdy dotknięty dom w St. Bernard Parish, powiedział McInnis.

Oddzielne tornado wylądowało wokół Lacombe w St. Tammany Parish, po drugiej stronie jeziora Pontchartrain od Nowego Orleanu, we wtorek wieczorem, National Weather Service powiedział. Złamano dziesiątki drzew, zniszczono szopę, zgłoszono drobne uszkodzenia dachu, według serwisu pogodowego.
Żadne doniesienia o obrażeniach nie pojawiły się natychmiast w Lacombe, chociaż niektóre domy zostały pozbawione prądu, władze parafialne powiedział dalej Świergot.
Jak podała agencja meteorologiczna, tornado w rejonie Lacombe znajdowało się na ziemi przez 12,2 mil i miało maksymalną szerokość 100 jardów. Szczytowe wiatry wstępnie oszacowano na 90 mil na godzinę, co dało Ocena EF-1powiedział serwis meteorologiczny.
Więcej szkód spowodowanych przez burzę w St.  Parafia Bernarda im.

Rodzina schowała się pod materacem, gdy przeszło tornado?

Mieszkanka Arabii, Damarys Olea, powiedziała, że ​​wraz z mężem i dziećmi – w wieku 6 i 8 lat – przykryli się materacem w łazience ich domu, gdy tornado szalało w okolicy.

READ  Rosja prosi o pomoc żywnościową i inne formy pomocy od Chin podczas wojny na Ukrainie

Jej dom został w dużej mierze oszczędzony, chociaż wszystkie okna zostały wybite. Jej samochody, dom i podwórko były zawieszone na zerwanych liniach energetycznych.

Olea poczuła ucisk w uszach, gdy zbliżało się tornado, iw pewnym momencie poczuła się, jakby straciła przytomność.

„Czuliśmy presję i to było przerażające. To było jak bycie w filmie” – powiedziała Olea. „Wiatr, ciśnienie, hałas, trzęsący się dom… Po prostu czułem się, jakby przejeżdżał pociąg”.

Gruz jest rozrzucony po ziemi w dzielnicy Arabi po tym, jak wielkie tornado uderzyło we wtorek w rejon Nowego Orleanu.

Również w Arabi, Christine Więcek powiedziała, że ​​ona i jej mąż Rob Patchus uważają się za szczęściarzy, którzy pokonali tornado w ich domu.

Wiecek powiedział, że ich wiata, ogrodzenie i rynny doznały znacznych uszkodzeń, a pociski wybiły stosunkowo małe dziury w dachu. Jeden z ich samochodów ma rozbitą przednią szybę, ale oba pojazdy nadal mogą jeździć.

„Kiedy zegarek zmienił się w ostrzeżenie, wyłączyłam kuchenkę, złapaliśmy koty i weszliśmy do wewnętrznej łazienki, jedynego pokoju bez okien” – powiedziała. „W ciągu dwóch minut przeszła nad nami burza. Było naprawdę głośno, dom się trząsł i nie mogliśmy powstrzymać biednych, spłoszonych kotów przed bieganiem jak szalone po małej przestrzeni”.

„Siedziałam na podłodze, plecami do drzwi i czułam wiatr pod drzwiami, mimo że drzwi i okna były zamknięte” – powiedziała.

Okolica była zamknięta dla ruchu w środę rano, z wyjątkiem pojazdów uprzywilejowanych, powiedział Więcek.

„Jest tak dużo gruzu, że nie jesteśmy jeszcze pewni, co jest pod tym wszystkim” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​wiata Christine Więcek w Arabi została poważnie uszkodzona, ale jej samochody nadal mogą jeździć.

Gubernator ogłasza stan wyjątkowy, a tysiące zostają bez prądu

Tornado mogło również uderzyć we wtorek w pobliską parafię Jefferson, zgodnie z tweetem władz parafii. Według tweeta nie pojawiły się tam od razu żadne doniesienia o obrażeniach ani poważnych uszkodzeniach.

Gubernator Edwards ogłosił w środę stan wyjątkowy z powodu zniszczeń w St. Bernarda, Orleanu, Jeffersona i św. Parafie Tammany, podało jego biuro.

READ  Ustawodawcy amerykańscy zwracają się do archiwów narodowych o konta dotyczące akt Trumpa

„Niestety dzisiejszego ranka wielu naszych ludzi budzi się z życiem do góry nogami z powodu tragicznych tornad ostatniej nocy w parafiach St. Bernard, Orlean, Jefferson i St. Tammany. Niestety jedna osoba zginęła podczas burzy, a my modlą się, aby nie było więcej ofiar śmiertelnych” – powiedział Edwards w komunikacie prasowym.

Ponad 2800 klientów było pozbawionych prądu w Orleanie i St. Parafie Bernardynów późnym środowym popołudniem – spadek z ponad 10 000 późnych wtorków, według PowerOutage.pl. Załogi pracowały nad przywróceniem mocy poszkodowanym, powiedział Cantrell.
Kamera należąca do CNN WDSU uchwyciła tornado uderzające w okolice Nowego Orleanu we wtorek wieczorem.

Arabi Szkoła Podstawowa była w środę zamknięta, przy ul. Bernard Parish Public School System powiedział. „Wszystkie inne szkoły publiczne w parafii św. Bernarda będą otwarte i będą działać zgodnie z normalnymi harmonogramami” – powiedział dystrykt.

Policja Nowego Orleanu i inni pracownicy służb ratunkowych mieli pomóc w St. Bernard Parish, powiedział Cantrell.

„Mieszkańcy powinni unikać wszelkich podróży, które nie są niezbędne, aby zapewnić profesjonalistom możliwość poradzenia sobie z tą sytuacją” – powiedziała.

Poprawka: Poprzednia wersja tej historii cytowała rzekomego urzędnika National Weather Service, który powiedział, że tornado mogło być EF-4. Osoba nie pracuje dla NWS i ocena nie jest potwierdzona.

Alisha Ebrahimji z CNN, Jamiel Lynch, Christina Maxouris, Kelly McCleary, Steve Almasy, Devon Sayers, Monica Garrett, Gregory Lemos i Tina Burnside przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *