Tony Awards 2022 Zdjęcia i analizy: ogłoszenia na żywo

„Dziwna pętla”, opowieść o zwątpieniu w siebie i odrzuceniu społecznym homoseksualnego czarnego dramaturga, zdobyła w niedzielę wieczorem nagrodę Tony dla najlepszej nowej muzyki, kolejny wielki komplement dla już i tak nagrodzonej Pulitzerem, współczesnej produkcji. Prezent.

Pobudzający duszę show, pielęgnowany przez wiele lat przez organizacje non-profit, odniósł sukces na dwóch olśniewających popowych instrumentach: „MJ”, Jukebox Concert Michaela Jacksona i Bad Wives’ Review „Six” Henry’ego VIII. .

Uzyskano „dziwny pierścień” Prawie powszechna pochwała Od krytyków; Niedzielny wieczór, Michael R. Jackson, pisarz, który spędził prawie dwie dekady tworząc go, przyznał, że projekt był wyjątkowy, kiedy odebrał swoją pierwszą nagrodę Tony za najlepszą książkę muzyczną.

„Napisałem to w czasie, gdy nie miałem pojęcia, co zamierzam zrobić ze swoim życiem” – powiedział Jackson. „Nie wiedziałem, że zamierzam iść naprzód. Czułem to, czego nie widziałem. Czułem to, czego nie słyszałem. Czułem się niezrozumiany i chciałem stworzyć małą tratwę ratunkową dla siebie jako czarnoskórego geja.

Ceremonia – 75. Tony Awards – była okazją do świętowania na Broadwayu Zwrócić I jego PracowitośćMamy nadzieję, że olśniewająca, współczesna kreatywność i nostalgia pomogą ponownie przyciągnąć publiczność teatralną do sektora dotkniętego epidemią, ale wciąż tęsknimy za większą liczbą klientów.

Kończy się sezon jest ciężki: jest Rozpoczęty późno (Większość kin była zamknięta do września) i raz za razem Rozłożony (Przypadki wirusa Corona zniszczyły jego stary protokół „show-must-go”, powodując anulowanie i nieefektywność). Ponieważ turystyka była wciąż niska, podobnie było zwiedzający.

dług…Sarah Krulwich / The New York Times

Marianne Elliott, zdobywczyni nagrody Tony za reżyserię muzycznej komedii Stephena Sonthheima „Firma”, która zmieniła płeć, powiedziała w swoim przemówieniu, że „nasza branża odnosi duże sukcesy”. „Czasami czułem, że teatr na żywo jest w niebezpieczeństwie”.

Ale podczas olśniewającej ceremonii w Radio City Music Hall na Manhattanie parada artystów świętowała to, co poszło dobrze: teatry zostały ponownie otwarte, powróciły długie przedstawienia, a niezwykle różnorodne sztuki i musicale przybyły, aby bawić, inspirować i inspirować publiczność teatralną.

READ  Gitarzysta Lynyrd Skynyrd Gary Rossington zmarł w wieku 71 lat, ostatni żyjący członek-założyciel

Najlepsza sztuka Tony’ego trafiła do „Trylogii Lehmana”, która jest szczegółowym opisem wzlotów i upadków działalności bankowej Lehman Brothers. Wykorzystując trzy transformujące odlewy, wewnątrz zestawu obracających się szklanych pudeł, sztuka przeszła drogę od giganta z Wall Street w 1844 roku do niesławnego upadku w 2008 roku. Spektakl, napisany przez Stefano Machiniego i Bena Powera, był nominowany nie tylko do nagrody Tony za najlepszy dramat, ale także do Sama Mendesa, reżysera sztuki; Scenograf S. Devlin; A najlepszy brytyjski aktor, Simon Russell Peel, podziękował publiczności za po prostu pojawienie się, pomimo etyki epidemii i obaw o zdrowie publiczne.

– Zaufałeś nam – powiedział. – Przyszedłeś z otwartymi ramionami. Przyjście do teatru nie było wtedy łatwe ze względu na te zasady. Ale powitałeś nas.

„Take Me Out” wygrał w kategorii Best Game Renaissance, zwłaszcza że była to silna platforma, która zyskała uznanie krytyków od wszystkich konkurentów. sztuka Richarda Greenberga, której premiera odbyła się na Broadwayu w 2003 roku i została nagrodzona najlepszą sztuką roku Tony’ego; Tegoroczne odrodzenie, prezentowane przez non-profit Second Theatre, wyreżyserował Scott Ellis. Chodzi o to, co się dzieje, gdy baseballista grany w tej produkcji przez Jessego Williamsa okazuje się gejem; Jesse Tyler Ferguson był również gejem za przedstawienie swojego pierwszego Tony’ego jako doradcy inwestycyjnego w grze.

A „Firma”, wystawiona po raz pierwszy w 1970 roku i badająca wady i zalety życia małżeńskiego, przekonała Tony’ego do renesansu muzyki. Nagroda odzwierciedlała nie tylko jego zamiłowanie do przeprojektowanej produkcji, ale także szacunek dla jej kompozytora i autora tekstów, Sonheima, czczonego jako jedna z najważniejszych postaci amerykańskich musicali i zmarłego w listopadzie. Lynn-Manuel Miranda, twórca „Hamiltona”, który był mentorem Sonnheima, oddał mu hołd, nazywając go muzyczną legendą: „Stoję tutaj, stoję tutaj w imieniu artystów pokolenia, zachęcał”.

dług…Sarah Krulwich / The New York Times

Prowadzony przez Haryanę Depos, Tonis wyemitował na antenie CBS, honorując nie tylko wykonawców, artystów, pisarzy i projektantów, ale także studentów studiów licencjackich, którzy uratowali wiele programów w tym sezonie. Dipos, który w tym roku zdobył Oscara jako Anita w remake’u „West Side Story” Stevena Spielberga, oddał hołd niezwykłej różnorodności tego sezonu, mówiąc: „Czuję, że fraza Great White Way staje się przezwiskiem. ”.

READ  Roszczenia bezrobotnych wzrosły do ​​najwyższego poziomu od stycznia; Wzrost planowanych zwolnień; Deficyt handlowy zmniejsza się w 2022 r.

Zauważył niezwykłą ilość pracy Black Writers’ Season w odpowiedzi na apele producentów i właścicieli teatrów o większą reprezentację i możliwości dla czarnoskórych artystów w następstwie rasistowskich niepokojów narodowych latem 2020 roku. W tym roku Tony znalazł się w rekomendowanej klasie. Liczni czarnoskórzy kandydaci w odpowiedzi na fakt, że praca czarnych pisarzy doprowadziła do większej liczby miejsc pracy dla czarnoskórych artystów.

Pierwszy sezon po zamknięciu kin w marcu 2020 r. z powodu infekcji wirusem Corona – 56 produkcji zawierało 34, z których 34 zakwalifikowało się do Tony Awards, ponieważ zostały otwarte między 20 lutego 2020 r. a 4 maja 2022 r. (Inni wrócili. Produkty, wiele z nich to wieloletnie sukcesy.)

Wyzwania rządowe są drogie: 6,7 mln ludzi wzięło udział w Broadway Show w sezonie 2021-22, w porównaniu z 14,8 mln w sezonie 2018-19, w pełnym sezonie przed epidemią; Całkowite przychody spadły do ​​845 milionów dolarów z 1,8 miliarda dolarów.

Tonis stał się dla Broadwayu okazją do przyciągnięcia widzów telewizyjnych na Times Square. Ale wyzwanie dla Tony’ego: liczba widzów wszystkich programów telewizyjnych z nagrodami stale spada. Kiedy „Hamilton” był konkurentem, publiczność Tonisa osiągnęła w 2016 roku 8,7 miliona widzów; W 2019 roku było 5,4 miliona widzów, a w zeszłym roku, kiedy Tonis zorganizował uroczystość z okazji ponownego otwarcia kin we wrześniu, było ich zaledwie 2,6 miliona.

dług…Sarah Krulwich / The New York Times

Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się niektórzy gracze na Broadwayu, w tym Patti Lupon, który zdobył swoją trzecią nagrodę Tony za swoje oburzające maniery jako żonaty alkoholik tego wieloletniego samotnego protagonisty w „Company”; A Felicia Rashad wygrała swojego drugiego Tony’ego za rolę pracownika fabryki w „Skeleton Crew”. Inni laureaci nagrody Tony to: Joaquina Kalugango, zdobywczyni „Paradise Square” za rolę XIX-wiecznej nowojorskiej restauracji właścicielki; Matt Doyle, który zagrał drżącego pana młodego w dniu ślubu w „Company” i Deitre O’Connell, który wygrał za swój niezwykły występ w roli porywacza w sztuce „Dana H”.

READ  Źródło mówi, że amerykańscy naukowcy dokonali długo oczekiwanego przełomu w dziedzinie syntezy jądrowej

„Chcę, aby ten mały prezent był symbolem dla każdej osoby, która myśli, że próbuję stworzyć coś, co może działać na Broadwayu, wygrać nagrodę Tony lub stworzyć inną sztukę. To mnie prześladuje, przeraża, robię nie wiem, jak to zrobić, czy ktoś na całym świecie to rozumie?” Nie wiem?

„Six” i „MJ” zawiedli w sześcioosobowym wyścigu o najlepszą nową muzykę, ale nie mieli wielkich hitów.

„Six” zdobył nagrodę Tony za najlepszy wynik w pierwszych minutach ceremonii. Jej muzykę i teksty napisało dwóch młodych brytyjskich artystów. Toby Marlowe i Lucy Moss wpadli na ten pomysł, gdy byli studentami na Uniwersytecie Cambridge. Edynburski festiwal Fringe został po raz pierwszy wymyślony przez twórcę reklam po budującym się szumie. Gabriella Slate, projektantka kostiumów do musicalu, przekonała Tony’ego do jej kostiumów w stylu Tudorów, które łączą się ze współczesnym strojem klubowym.

Miles Frost (22 lata) zdobył nagrodę MJ za swoją pierwszą profesjonalną rolę sceniczną oraz za choreografię do choreografii Christophera Weldona.

dług…Sarah Krulwich / The New York Times

Pierwszą godzinę programu, który można zobaczyć tylko na kanale streamingowym Paramount +, poprowadzili Darren Chris i Julian Hugh, obaj obecnie występują w sztukach na Broadwayu – przeżywa renesans „American Buffalo” i dzwoni nowa parodia „POTUS”. Rozpoczęli wieczór od Broadway-is-back hołdu napisanego przez Chrisa dla cnót teatru i wyzwań (w tym apelu, aby nie zostać uderzonym w Oscara za zagłębienie się w piosenkę).

Emocjonalnym punktem pierwszej godziny było wręczenie nagrody za całokształt twórczości Angeli Lansbury, uwielbianej gwieździe sceny, filmu i telewizji, która zdobyła Tony Awards pięć razy więcej niż jakakolwiek inna osoba. 96-letni Lansbury nie mógł uczestniczyć osobiście lub został zaakceptowany przez wideo; Zamiast tego aktor Len Cario, w oryginalnej produkcji „Sweeneya Todda” z udziałem Lansbury, przedstawił wideo, za które obaj zdobyli Tony Awards, oddając mu hołd i przedstawiając najważniejsze wydarzenia z jego kariery. A potem Chór gejowski z Nowego Jorku Zaśpiewał tytułową piosenkę programu „Mem”, który wygrał pierwszą z pięciu konkurencyjnych nagród Tony.

Nagrody Tony noszą imię aktorki Antonette Perry Liga Broadwayustowarzyszenie branżowe reprezentujące właścicieli i producentów teatrów oraz Skrzydło Teatru Amerykańskiego, Organizacja działająca na rzecz teatru. Nagrody przyznawane są od 1947 roku; Nie ma festiwalu w 2020 roku, festiwal odbył się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy nadszedł czas, aby uhonorować występy odłączonego sezonu prebandemicznego i ponownie otworzyć teatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *