Dyrektor generalny Twittera mówi, że dwóch liderów odchodzi, a zatrudnienie zawieszone w związku z przejęciem Muska

12 maja (Reuters) – Dwóch starszych użytkowników Twittera (TWTR.N) Liderzy nadzorujący działy konsumenckie i dochodowe opuszczą firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, powiedział w czwartek pracownikom dyrektor generalny Barack Agarwal, jeden z największych wstrząsów w firmie od czasu, gdy miliarder Elon Musk ogłosił swoje przejęcie za 44 dolary. Miliard.

W notatce, którą zobaczył Reuters, Agarwal powiedział, że Twitter zawiesi większość rekrutacji i przeanalizuje wszystkie istniejące miejsca pracy i zdecyduje, czy powinno nastąpić „odwrót”.

Powołał się na tę decyzję po części dlatego, że Twitter nie był w stanie osiągnąć wzrostu liczby użytkowników i kamieni milowych przychodów, aby zachować pewność, że będzie w stanie osiągnąć agresywne cele wzrostu, które wyznaczył na 2020 rok.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Musimy być konsekwentni w naszych zespołach, zatrudnianiu i wydatkach” – napisał Agarwal.

Firma miała na celu 7,5 miliarda dolarów rocznych przychodów i 315 milionów codziennych użytkowników do końca 2023 roku, ale wycofała te cele w swoim najnowszym raporcie o zarobkach.

Keiwon Peikpur, który kierował działem konsumenckim Twittera, i Bruce Polk, który nadzoruje dochody, napisali w czwartek na Twitterze, że odejście nie było ich decyzją.

„Barack powiedział mi, żebym odszedł po tym, jak dał mi znać, że chce poprowadzić zespół w innym kierunku”, napisał na Twitterze Baikpur, dodając, że nadal jest na urlopie ojcowskim z Twittera.

„Daję jasno do zrozumienia, że ​​on (Barak) również mnie usunął” – powiedział Falk, chociaż usunął tweeta.

Falk podziękował swojemu zespołowi w serii tweetów i zaktualizował swoje biografię jako „bezrobotny”.

„Dzięki Twojej ciężkiej pracy udało nam się osiągnąć wyniki, które osiągnęliśmy – kwartalne zarobki to nie kłamstwo. Google to robi” – powiedział.

Jay Sullivan, który kierował działem konsumenckim podczas wakacji w Paikpur, będzie stałym szefem działu. Agarwal powiedział w oświadczeniu, że będzie również nadzorował komisję dochodów, dopóki nie zostanie wybrany nowy przewodniczący.

READ  Będziemy dalej rozszerzać Sojusz Stambulski

Agarwal powiedział, że chociaż nie planowano żadnych zwolnień, Twitter zmniejszy koszty wykonawców, podróży i marketingu oraz zmniejszy swój ślad na rynku nieruchomości.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Sheili Tank w Dallas; Dodatkowy raport Katie Paul Editing Sisu Nomiyama, Will Dunham, Nick Jiminsky i Bernard Orr

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *