Dyrektor generalny Twittera mówi, że dwóch liderów odchodzi, a zatrudnienie zawieszone w związku z przejęciem Muska

12 maja (Reuters) – Dwóch starszych użytkowników Twittera (TWTR.N) Liderzy nadzorujący działy konsumenckie i dochodowe opuszczą firmę zajmującą się mediami społecznościowymi, powiedział w czwartek pracownikom dyrektor generalny Barack Agarwal, jeden z największych wstrząsów w firmie od czasu, gdy miliarder Elon Musk ogłosił swoje przejęcie za 44 dolary. Miliard.

W notatce, którą zobaczył Reuters, Agarwal powiedział, że Twitter zawiesi większość rekrutacji i przeanalizuje wszystkie istniejące miejsca pracy i zdecyduje, czy powinno nastąpić „odwrót”.

Powołał się na tę decyzję po części dlatego, że Twitter nie był w stanie osiągnąć wzrostu liczby użytkowników i kamieni milowych przychodów, aby zachować pewność, że będzie w stanie osiągnąć agresywne cele wzrostu, które wyznaczył na 2020 rok.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„Musimy być konsekwentni w naszych zespołach, zatrudnianiu i wydatkach” – napisał Agarwal.

Firma miała na celu 7,5 miliarda dolarów rocznych przychodów i 315 milionów codziennych użytkowników do końca 2023 roku, ale wycofała te cele w swoim najnowszym raporcie o zarobkach.

Keiwon Peikpur, który kierował działem konsumenckim Twittera, i Bruce Polk, który nadzoruje dochody, napisali w czwartek na Twitterze, że odejście nie było ich decyzją.

„Barack powiedział mi, żebym odszedł po tym, jak dał mi znać, że chce poprowadzić zespół w innym kierunku”, napisał na Twitterze Baikpur, dodając, że nadal jest na urlopie ojcowskim z Twittera.

„Daję jasno do zrozumienia, że ​​on (Barak) również mnie usunął” – powiedział Falk, chociaż usunął tweeta.

Falk podziękował swojemu zespołowi w serii tweetów i zaktualizował swoje biografię jako „bezrobotny”.

„Dzięki Twojej ciężkiej pracy udało nam się osiągnąć wyniki, które osiągnęliśmy – kwartalne zarobki to nie kłamstwo. Google to robi” – powiedział.

Jay Sullivan, który kierował działem konsumenckim podczas wakacji w Paikpur, będzie stałym szefem działu. Agarwal powiedział w oświadczeniu, że będzie również nadzorował komisję dochodów, dopóki nie zostanie wybrany nowy przewodniczący.

READ  Chiński Xi ponawia sprzeciw wobec stosowania sankcji gospodarczych

Agarwal powiedział, że chociaż nie planowano żadnych zwolnień, Twitter zmniejszy koszty wykonawców, podróży i marketingu oraz zmniejszy swój ślad na rynku nieruchomości.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Sheili Tank w Dallas; Dodatkowy raport Katie Paul Editing Sisu Nomiyama, Will Dunham, Nick Jiminsky i Bernard Orr

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *