Ticketmaster przeprasza Taylor Swift i jej fanów za porażkę w sprzedaży

bileter Przeprosił formalnie Taylora Swifta Jego fani za sytuację z biletami pozostawili miliony rozczarowanych i oburzonych w tym tygodniu. Przeprosiny firmy pojawiły się w oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem, pół dnia po tym, jak Swift wyraziła złość z powodu fiaska w zjadliwym poście. Problemy z robieniem nagłówków u stóp Ticketmaster.

W swoim oświadczeniu pod koniec piątku firma napisała: „Staramy się, aby zakup biletów był jak najłatwiejszy dla fanów, ale tak nie jest w przypadku wielu osób próbujących kupić bilety na trasę koncertową Taylor Swift „The Eras”. Po pierwsze, chcemy przeprosić Taylor i wszystkich jej fanów — szczególnie za złe doświadczenia związane z zakupem biletów”.

Długie oświadczenie, dołączone do tweeta wysłanego przez Ticketmaster około godziny 23:00 ET w piątek, było podobne do tego, które firma opublikowała w czwartek, a później usunęła – ale teraz z nowo zaznaczonymi przeprosinami na początku. Wersja poprawionego „opisu” z poprzedniego dnia nie zawierała przeprosin, co dodatkowo rozgniewało wielu fanów, zanim zostało usunięte ze strony internetowej Ticketmaster.

Nawet teraz raport koncentruje się na statystykach wskazujących, że popyt na bilety był nieoczekiwany, i opisuje sprzedaż jako w dużej mierze sukces i rekord, pomimo problemów, z „2 milionami sprzedanych biletów. Ticketmaster … 15 listopada – Najwięcej biletów sprzedanych w ciągu jednego dnia dla artysty.

Było nieuniknione, że Ticketmaster odwróci swoją wcześniej obronną postawę i przeprosi. W oświadczeniu na swoim Instagramie Swift napisała: „Wniosłem wiele elementów mojej kariery do domu. Zrobiłem to, aby poprawić jakość wrażeń moich fanów i zrobiłem to z moim zespołem, który dba o moich fanów tak samo jak ja. bardzo trudno mi zaufać firmie zewnętrznej w zakresie tych relacji i lojalności oraz jakiejkolwiek pomocy Boli mnie, gdy widzę, jak zdarzają się błędy.

Chociaż Swift nie wymieniła nazwiska Ticketmaster w swoim oświadczeniu, odniosła się do „nich”, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, do kogo się odnosi. „Istnieje wiele powodów, dla których ludziom tak trudno było zdobyć bilety, a ja próbuję wymyślić, jak poprawić tę sytuację” – napisał. „Nie zamierzam nikogo usprawiedliwiać, ponieważ wiele razy pytaliśmy ich, czy mogą obsłużyć takie prośby, i zapewniano nas, że mogą. To naprawdę niesamowite, że 2,4 miliona ludzi dostało bilety, ale to mnie boli czuć, że wielu z nich przeszło przez tak wiele ataków niedźwiedzi, aby je zdobyć.

READ  AKTUALIZACJE NA ŻYWO: oferta McCarthy'ego na rzecznika Izby Reprezentantów trwa

W poprawionym oświadczeniu wydanym w piątek wieczorem Ticketmaster nadal mocno podkreślał zalety, argumentując, że zweryfikowany program dla fanów, który dodaje dodatkowe kroki do kolejkowania po bilety, był szczególnie skuteczny w utrzymywaniu biletów z dala od rąk skalperów. „Mniej niż 5% biletów na trasę zostało sprzedanych na rynku wtórnym lub dopuszczonych do odsprzedaży” – podała agencja. „Zazwyczaj 20-30% zasobów reklamowych, które nie korzystają ze zweryfikowanego wentylatora, trafia na rynki wtórne”.

Raport Ticketmaster zatytułowany „Taylor Swift’s Eras Tour Onsale Explained” można przeczytać w całości. Tutaj. (Wcześniejsza wersja nie przeprosiła Swifta w kolejnej globalnej historii branży muzycznej Tutaj.)

W swoim poprzednim języku Ticketmaster zasugerował, że wystawienie ich biletów nie było „właściwe”, bez posuwania się za daleko w kierunku przestępstwa. „Największe kluby i artyści zwracają się do nas, ponieważ dysponujemy wiodącą na świecie technologią sprzedaży biletów – to nie znaczy, że jest idealna, trasa Taylor Swift „The Eras Tour” nie jest w sprzedaży. Ale zawsze pracujemy nad ulepszeniem kupowania biletów doświadczenie. Szczególnie w przypadku dużego popytu w sprzedaży, która nieustannie testuje nowe granice. Taylor Swift” Pracujemy nad rozwojem naszej technologii, aby sprostać nowej poprzeczce wyznaczonej przez The Eras’ Tour, a gdy to osiągniemy, aktualizacje będą odpowiednio udostępniane na kolejne kroki, jeśli takie istnieją.

Firma ogłosiła wcześniej w tym tygodniu, że ogólnodostępna sprzedaż trasy Swifta została całkowicie anulowana, ponieważ przedsprzedaż zweryfikowanych fanów i posiadaczy kart Capital One wyprzedała większość biletów na 52 Stany Zjednoczone, pozostawiając bardzo mało zapasów. Z areny wynika, że ​​piosenkarka planuje przyszłe lato.

Ticketmaster argumentował również, że nie jest możliwe zaspokojenie popytu na bilety SWIFT. „Biorąc pod uwagę wielkość ruchu na naszej stronie, Taylor powinien zagrać 900 koncertów na stadionach (prawie 20 razy więcej niż on)” – napisała firma w swoim oświadczeniu. „Występ na stadionie co noc przez następne 2,5 roku”. Firma nie powiedziała dokładnie, jaki rodzaj ruchu w witrynie zmierzyła, aby dojść do wniosku, że Swift musiałby wyprzedać tysiąc kolejnych koncertów na stadionach, aby zaspokoić popyt w USA.

READ  „Wkrótce zostaniesz wezwany do rozliczenia”

Piątkowy wieczór był niezwykle pracowity dla Ticketmaster i dla obu stron Żywy naród Na froncie public relations. Dwie powiązane firmy (Live Nation w firmie macierzystej Ticketmaster) wydały niemal jednoczesne oświadczenia broniące się w gorącej kontrowersji, która osiągnęła punkt wrzenia w tym tygodniu, chociaż Ticketmaster Swift był w stanie przeprosić z opóźnieniem za zamieszanie.

Całkowicie pozbawiony skruchy nocny raport Live Nation był odpowiedzią na doniesienia, że ​​​​Departament Sprawiedliwości badał kwestie antymonopolowe z agencją. Akcje Live Nation spadły o prawie 8% w piątkowym handlu, zamykając się na poziomie 66,21 USD.

Broniąc polityki i praktyk Ticketmaster, Live Nation napisało we własnym raporcie, że nie było nic złego w ogromnej dominacji firmy, mówiąc: „Ticketmaster ma znaczący udział w głównym rynku usług biletowych, ponieważ istnieje duża przepaść między jakością Ticketmaster i kolejny najlepszy podstawowy system biletowy. Jednak rynek jest coraz bardziej konkurencyjny, a konkurenci składają agresywne oferty na obiekty. To, że Ticketmaster nadal jest liderem w takim środowisku, jest świadectwem platformy i jej operatorów, a nie jakichkolwiek antykonkurencyjnych praktyki biznesowe… Wprowadzamy innowacje i inwestujemy w naszą technologię bardziej niż jakakolwiek inna firma zajmująca się sprzedażą biletów i nadal to robimy.

Pomimo skarg, że Ticketmaster agresywnie przestawił się na hosting odsprzedaży biletów na własnej stronie, Live Nation napisał: „Bilety wtórne są bardzo konkurencyjne, ponieważ Ticketmaster konkuruje ze StubHub, SeatGeek, Vivid i innymi. Nie można wysuwać poważnego argumentu, że Ticketmaster ma pozycję rynkową w sprzedaży biletów wtórnych, aby poprzeć niewiarygodne twierdzenia.

Live Nation ujawniło zaskakującą zgodę, pomysł często wyrażany przez zdenerwowanych fanów, że wiele dodatkowych opłat oznaczonych przy każdej sprzedaży biletów powinno być łączonych w jedną cenę widzianą przez konsumentów. Live Nation „zdecydowanie opowiada się za wszystkimi cenami, aby fani nie zastanawiali się, ile faktycznie kosztują bilety” – napisano w oświadczeniu.

READ  2022 Prognozy, typy, faworyci Masters: Jeden z tych dziewięciu golfistów wygra w Augusta National

Dopiero okaże się, czy akcje Live Nation będą nadal rosnąć w przyszłym tygodniu, czy też nadal będą przedmiotem „ataków niedźwiedzi” — jak to ujęła Taylor Swift.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *