Winter Storm: opady śniegu, silne opady śniegu, problemy z podróżą i przerwy w dostawie prądu spodziewane na południowym wschodzie

Według meteorologa CNN Derek Van Damme, około 80 milionów ludzi jest ostrzeganych przed zimą z regionu na północnym wschodzie.

„Jestem szczególnie zaniepokojony burzami śnieżnymi wpływającymi na wnętrze Karoliny Południowej i Północnej. Po silnych opadach śnieg może gromadzić się do 3/4 cala” – powiedział Van Damme.

„Zdecydowanie wieje wiatr przy prędkości 40 mil na godzinę, co spowoduje odcięcie elektryczności w okolicy” – powiedział.

Prognozy mówią, że Charlotte i Raleigh w Greenville w Karolinie Południowej i Północnej Karolinie ostrzegają przed zimowymi burzami. Jedna stopa śniegu spada w pobliżu krawędzi Blue Ridge Mountain w Greenville, a 20 cali śniegu gromadzi się w tym obszarze na ponad 4000 stóp. Nawet jedna dziesiąta cala śniegu jest możliwa.

National Weather Service wydała ostrzeżenie przed zamiecią śnieżną dla części Karoliny Południowej, które będzie obowiązywać na początku poniedziałku, a temperatury pozostaną zamrożone do przyszłego tygodnia.

„Znaczne ilości śniegu mogą sprawić, że podróż będzie niebezpieczna lub niemożliwa. Zdecydowanie zachęcamy do podróży” – powiedziało biuro NWS. Greenville.

Do stóp śniegu i pół cala lodu można znaleźć u podnóża Charlotte. Raleigh będzie miał 2 cale śniegu i ćwierć cala śniegu, powiedzieli prognostycy.

NWS ostrzega, że ​​lód będzie się gromadził Staje się bardzo niebezpieczny Na wschód od I-85, w tym Spartanburg w Południowej Karolinie do Salisbury w Północnej Karolinie. Obejmuje to cały obszar Metro Charlotte. „Oczekuje się ekstremalnych opadów śniegu w rozlewiskach Appalachów i Wielkich Jezior poniżej” – powiedział National Weather Service. Powiedział wcześnie niedziela.

„Najbardziej znaczące gradobicia spodziewane są dziś rano na Karolinie. Oczekuje się, że znaczące skutki przeniosą się przez te regiony” – powiedział NWS.

Wskaźniki opadów śniegu od północno-wschodniej Gruzji po zachodnie Karoliny i daleko wschodnie Tennessee mogą sięgać nawet cala na godzinę. Centrum prognoz burzowych powiedziało. Intensywne opady śniegu są również możliwe w Zachodniej Wirginii.
Od Środkowego Atlantyku po Nową Anglię, NWS powiedział, „Przewiduje się, że opady deszczu rozpoczną się jako śnieg, zanim zmienią się w śnieg/lód i ostatecznie będą padać, gdy burza zbliży się do centrum”.

Gubernatorzy Georgii, Karoliny Północnej, Karoliny Południowej i Wirginii ogłosili stan wyjątkowy, co pozwoliło na ustabilizowanie się zasobów przed nadejściem burzy.

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają po tym, jak Alphabet zgłosi utratę zysków

National Weather Service w Atlancie poinformował, że w niedzielę spodziewane są silne wiatry w części północnej i środkowej Georgii.

„Ze względu na możliwość wystąpienia silnych wiatrów i zimowej pogody drzewa upadły i bardzo martwimy się przerwą w dostawie prądu do niedzieli, więc przygotuj się już teraz!” Usługa Napisał Na Twitterze w sobotni wieczór.

Gubernator Gruzji Brian Kemp nakazał Departamentowi Obrony stanu przygotować 1000 żołnierzy Gwardii Narodowej do odpowiedzi na burzę.

Środkowy Atlantyk i północny wschód

W niedziele i poniedziałki sztorm skieruje się na północny wschód w kierunku wschodniego wybrzeża.

W kluczowych obszarach metra spadnie trochę śniegu, ale zmiana deszczu zapobiegnie jego gromadzeniu się. Waszyngton może uzyskać 2-4 cale, Filadelfia 1-2 cale. Oczekuje się, że Nowy Jork i Boston uzyskają po jednym calu.

W innych miejscach spodziewany jest obfity śnieg, a w niektórych miejscach powyżej jednej stopy.

„Jak to zwykle bywa w przypadku tej burzowej trajektorii, dolina Shenandoah ponownie zwycięży pod względem obfitych opadów śniegu w kierunku Allegheny”. NWS Baltimore Powiedział w sobotę. „Możliwe jest od 7 do 10 cali, ale tworzenie pasków cięższych niż jedna stopa nie jest wykluczone”.
25 sposobów na ogrzanie tej zimy

Intensywność opadów śniegu w regionie może być wystarczająco duża, aby uniknąć znacznych opadów śniegu, ale NWS Baltimore ostrzega, że ​​nieoczyszczone powierzchnie mogą nadal prowadzić do gromadzenia się lodu i niebezpiecznych warunków podróży.

Większość opadów śniegu wystąpi od niedzieli po południu do poniedziałku rano.

Miasta śródlądowe, takie jak Charleston, Pittsburgh, Buffalo, Syracuse i Burlington w stanie Vermont, doświadczą obfitych opadów śniegu.

Prognozy twierdzą, że region doświadczy niskich temperatur i niebezpiecznych podmuchów wiatru na północnym wschodzie przed opadami śniegu.

Spodziewane są również powodzie przybrzeżne

Ze względu na możliwość opadów śniegu silne wiatry ze wschodu związane z systemem sztormowym mogą spowodować duże powodzie przybrzeżne na wysokości do 3 stóp nad ziemią na niektórych obszarach północno-wschodniego wybrzeża podczas przypływu.

READ  Ranking 2022 Masters: relacje na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w 1. rundzie w Augusta National

Prognozy twierdzą, że części Nowego Jorku, części Long Island i Connecticut są objęte ostrzeżeniem przed powodzią przybrzeżną.

Moment wiatru wiejącego ze wschodu na południe w dużej mierze determinuje intensywność powodzi, a umiarkowane powodzie są możliwe, jeśli wiatr zmieni się przed przypływem.

„Ekstremalne poziomy zagrożenia powodzią zostały ogłoszone w co najmniej trzech miejscach, w tym na drogach, parkingach, parkach, trawnikach oraz w domach i firmach” – powiedział NWS w sobotę w Nowym Jorku.

Powodzie mogą powodować zamykanie dróg i uszkodzenia konstrukcji na wybrzeżu Atlantyku.

Meteorolodzy CNN Allison Cinsor, Chad Myers, Dave Hennan, Monica Garrett i Haley Bring przyczynili się do powstania historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *