Tesla, wiodący rynkowy wyprzedaż akcji wzrostowych; JPMorgan zarabia więcej | Inwestor biznesowy na co dzień

Kontrakty terminowe Dow Jones i S&P 500 były nieco wyższe na początku piątku, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq spadły, a JPMorgan znalazł się na szczycie wykresów. Zwyżka na giełdzie była w czwartek ciężka, ponieważ akcje o wyższych wartościach, takie jak Tesla, Roblox i ServiceNow, doprowadziły do ​​odwrotu.
X.Nasdaq spadł do najgorszego poziomu od października, kiedy S&P 500 spadł poniżej kluczowego wsparcia.

Półprzewodnik tajwański (DSM) Wybuchł w czwartek z powodu dobrych zysków i wskazówek. Akcje TSM wzrosły o 5,3% do 139,19, co stanowi 11-miesięczną lukę Podstawa kubka z uchwytem 135,60 z punktem skupu, krok Analiza MarketSmith. Ale akcje skończyły się niżej. Producenci sprzętu chipowego Materiały aplikacyjne (AMAT), Badania Lam (LRCX) I ASML (ASML) Zmobilizowane w silnym planie wydatków kapitałowych TSM, ale albo zniszczyły zyski, albo zastąpiły niskie.

Akcje wzrostowe ogólnie miały problemy, zwłaszcza w przypadku wartościowych nazw organizacji non-profit lub trzycyfrowych zwrotów cen. Tesla (DSLA), Roblox (RBLX), Obsługa, natychmiast (Ale już) I Pies danych (Pies), z wieloma kolbami w stylu ARK.

Tesla spadła w czwartek o 6,75%, poniżej swojej 50-dniowej linii. Akcje RBLX spadły o 10%, poniżej 200-dniowego poziomu. Akcje spadły o 9,1% do najniższego poziomu od czerwca. Akcje DDOG spadły o 7,65%, zbliżając się do najgorszego końca od końca sierpnia.

Boeing (licencjat), Gąsienica (KOT) I Honeywell (Ona) Starał się, aby Dow Jones był pozytywny. PA Stock i Honeywell odzyskały swoje 200-dniowe linie i przebiły linie trendu intraday. Akcje CAT wyszły po kilkudniowej przerwie po przerwie powyżej 200-dniowej linii.

Dochód banku

Powiedz Dow Jones JPMorgan Chase (JPM) Wyniki czwartego kwartału były w piątek lepsze niż oczekiwano. Bank kopie w przychodach W nowym roku sytuacja finansowa poprawiła się. Wells Fargo (WFC) I Citigroup (C) Będzie w tubie przed otwarciem.

Akcje JPM spadły o 1% przed otwarciem. Zapasy są poniżej tradycyjnego płaskiego punktu skupu, ale mogą działać z 50-dniowym zamówieniem. Wells Barco został lekko rozciągnięty, podczas gdy Citigroup stara się odzyskać siły. Obie nieznacznie wzrosły w biznesie wolnorynkowym.

READ  Godny uwagi raport z Grecji na temat zakupu przez Türkiye samolotów F-35 od USA

Akcje Tesli i Nvidii są uruchomione Tabela liderów IBD. AMAT jest w ruchu Handlarz huśtawek. ASML Stock i ServiceNow działają Długoterminowi liderzy IBD. Akcje w Tesli i AMAT IBD 50.

Film zamieszczony w tym artykule omawia czwartkową sprzedaż rynkową i analizuje akcje TSM, Simon Property Group (Działo samobieżne) i JPMorgan.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Dow Jones Futures zyskały rozsądną wartość w stosunku do 0,1%, a akcje JPM zachowywały się nieco niżej. Kontrakty terminowe S&P 500 wzrosły o 0,1%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

10-letnie dochody skarbowe wzrosły o 4 punkty bazowe do 1,75%. Ceny ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 1 procent.

Pamiętaj, że akcja jest z dnia na dzień Gołąb przyszłości Gdzie indziej nie ma potrzeby przekładania tego na kolejny regularny handel prawdziwy Giełda Papierów Wartościowych Sesja.


Dołącz do ekspertów IBD podczas badania akcji, które mogą działać na rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Zwyżka na giełdzie zaczęła rosnąć, zmieniła się w mieszaną, a następnie przekształciła się w napędzaną wzrostami wyprzedaż, która zakończyła się blisko sesji spadkowej.

Dow Jones Industrial Average spadł w czwartek o 0,5% Handel na giełdzie Po większości sesji. Indeks S&P 500 spadł o 1,4%, a ServiceNow osiągnął najgorsze wyniki. Związek Nasdaq spadł o 2,5%. Russell 2000 stracił 0,8%.

Dochody 10-letnich Skarbu Państwa spadły w czwartek o 1,71% trzeci dzień z rzędu. Gubernator Fed Lyle Brinard, przemawiając podczas przesłuchania potwierdzającego jako wiceprezes banku centralnego, powiedział, że inflacja jest jego priorytetem. To najnowszy dowód na to, że nawet członkowie Fed popierają obecnie zaostrzenie polityki pieniężnej.

Kontrakty terminowe na ropę naftową spadły o 0,6% do 82,12 USD za baryłkę, podczas gdy ceny gazu ziemnego spadły po wzroście z poprzedniej sesji.

Główne fundusze ETF

Pośrodku Najlepsze ETF-y, Innowator IBD 50 ETF (FFTY) Spadł o 1,3%, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ŁódźStracił 0,7%. iShares Extended Technology-Software Industry ETF (IGVSpadł 4,2%. Zarówno NOW Stock, jak i Datadog są IGV Holdings. WANEX Wektory Półprzewodnikowe EDF (SMH) Akcje TSM, AMAT, LRCX i ASML spadły o 1,7% ze wszystkimi istotnymi składnikami.

READ  Pożar lasu w Kazach i Ortadze! Został ugaszony dzięki interwencji wojsk lądowych i powietrznych.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME1,6% odwrót i Global X US Infrastructure Development ETF (ChodnikZmniejszona o 0,3%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) Zwiększony o 2,2% linie lotnicze Delta (Z) Linie lotnicze podnoszące przychody i wytyczne. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHBZmniejszona o 0,4%. Wybór energii SPDR ETF (XLEZmniejszona o 0,5%. Badanie finansowe SPDR ETF (XLF) Akcje JPM, wzrost o 0,3% w przypadku Wells Fargo i Citigroup we wszystkich znaczących akcjach. Opieka zdrowotna Wybrane sektorowe finansowanie SPDR (XLV1,55% spadła

Reprezentuje bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) Nowe 18-miesięczne minimum wynoszące 5,4% i ARK Genomics ETF (ARKGSpadł o 4,4% do najniższego poziomu od 19 miesięcy. Akcje Tesli są numerem jeden wśród ETF-ów ARK Invest. ARKK posiada również część akcji RBLX.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia


Analiza rajdów rynkowych

Rajd na giełdzie czeka na pierwszy test po odbiciu się z poniedziałkowego dołka, które jak dotąd nie szło dobrze. Po uderzeniu w opór w ich 10-dniowej linii w środę, kluczowe średnie walczyły w czwartek.

Nasdaq Composite prowadził wyprzedaż, spadając do trzymiesięcznego minimum powyżej 200-dniowej średniej kroczącej.

S&P 500 spadł poniżej swoich 21-dniowych i 50-dniowych linii. Dow Jones zyskał rano, ale szersza sprzedaż rynkowa i indeks blue chipów spadły. Mimo to S&P 500 i Dow Jones to tylko dwa mocne dni od rekordowych szczytów.

Russell 2000 spadł dalej od swojego 50-dniowego i 200-dniowego składu.

Przegrani nieznacznie pokonali zwycięzców na NYSE, ale zajęli zdecydowane prowadzenie na NASDAQ.

Oprogramowanie i akcje deweloperskie o wysokiej wartości są jeszcze bardziej przerażające. Akcje Tesli gwałtownie spadły, ale przynajmniej utrzymały swoją 50-dniową linię na platformie. Liderzy oprogramowania, tacy jak DDOG i ServiceNow, są daleko od średniej ruchomej.

Niektóre akcje żetonów trzymają się dobrze, ale przechodzą zmiany w ciągu dnia, gdy zaczynają nabierać rozpędu. Tymczasem tacy świetni liderzy Nvidia (NVDA) Wróciły blisko ostatnich spadków. Technologia Marvela (MRVL), która utrzymała się powyżej swojej 50-dniowej linii, spadła o 7,4%, aby zredukować ten kluczowy poziom.

READ  Rosyjsko-ukraińskie aktualizacje na żywo i najnowsze wiadomości dotyczące kryzysu granicznego

Oprócz akcji energetycznych i finansowych, oznaki życia wykazują firmy produkcyjne, takie jak Boeing, Caterpillar i Honeywell. Producenci chemikaliów wolą Ashland (Szary) Czy ustawienie.

Ford Motor (F) I innych tradycyjnych producentów pojazdów Toyota (D.M.) I Stellandis (STLA) Działają dobrze. Z wyjątkiem większości firm przewozowych, firmy żeglugowe nie są wyjątkiem.


Czas na rynku dzięki strategii marketingowej ETF firmy IBD


Co zrobić teraz

Mieszany, aktywny boom giełdowy jest zdradziecki. Sektory gospodarki realnej mają się dość dobrze. Jednak wzrost sprzedaży akcji może pociągnąć cały rynek. Tak było w czwartek. Albo inwestorzy odrosną i wyjdą z finansów lub energii.

Jak Harold Morris, trener ds. produktów MarketSmith, powiedział IBD Live w czwartek: „Wielkość poziomu jest ważna na tym niestabilnym, niepewnym rynku”. W większości przypadków zakupy w pobliżu linii 50-dniowej. Nie stawiaj zbytnio na konkretne akcje lub szerokie pola i szukaj wczesnych rekordów.

Nie ma błędu w wystawianiu się lub w pełni lub w większości gotówką, czekając na prawdziwą siłę rynkową. Nasdaq utknął z wieloma akcjami poniżej linii 21-dniowych i 50-dniowych. To nie jest przyjazne środowisko.

Kiedy byki i niedźwiedzie walczą o dominację na rynku, rozsądnie jest trzymać się z daleka.

Według Wielkie zdjęcie Każdego dnia kierunek rynku oraz wiodące akcje i sektory muszą być spójne.

Obserwuj Eda Carsona na Twitterze @Ibd_ecarson. Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Dlaczego to narzędzie IBD ułatwiach Dla najlepszych zapasów

Kupuj i zobacz najlepsze akcje wzrostowe

IBD Digital: otwórz listy akcji premium, narzędzia i analizy IBD już dziś

Średnia 200-dniowa: Ostatnia linia wsparcia?

Tesla kontra BYD: Który Booming EV Giant najlepiej kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *