Technik maszynowy uwięziony w kolejce linowej z rodziną: „Zadzwoniłem do niego i ostrzegłem go 10 minut przed wypadkiem” – Breaking News Turcja

12 kwietnia słup kolejki linowej na linii Sarısu-Tünektepe spadł i uderzył w poruszającą się kabinę w dzielnicy Konyalti w Antalyi. Prawnik w wyniku zawalenia się kabiny Memy w piątek Chociaż ludzie zginęli, 17 osób zostało rannych. 174 osoby uwięzione w kabinach kolejki linowej, które po wypadku zostały całkowicie zatrzymane, ewakuowano po około 1 dniu pracy.

Mieszka w dystrykcie Çorlu Cezmi TürkyılmazBył jedną ze 174 osób uwięzionych w kabinach kolejki linowej, do której wsiadł w Antalyi, aby odwiedzić córkę na uniwersytecie. Türkyılmaz i jego rodzina zostali uratowani z uwięzionego pomieszczenia helikopterem około 7 godzin później.

„Powiedziałem «zatrzymaj kolejkę linową»”

Komentując incydent, technik maszyn Cesmi Turkilmas powiedział: „Pojechaliśmy kolejką linową na zwiedzanie, zakończyliśmy wycieczkę i wróciliśmy kolejką linową. Tymczasem nad naszą chatą przeskoczyły iskry ze słupów energetycznych. Moja córka to zauważyła i nawet mi powiedziała. Jestem również technikiem mechanikiem i znam się na tych problemach. Patrząc w górę, rolki na słupie były zablokowane i nie mogły się obracać. Natychmiast zadzwoniłem pod numer kontaktowy zapisany na kabinie i poprosiłem o zatrzymanie kolejki linowej, aby zapobiec wypadkowi. zadzwoń i „Koła pasowe na drążku nie obracały się. Dlatego zapaliła się żelazna lina. Natychmiast zatrzymaj kolejkę linową. Powiedziałem. Odłożyli słuchawkę, trwało to 5 minut, nie rozłączano się. 5 minut później zadzwoniłem ponownie i powiedziałem.„Nie przewoź pasażerów, natychmiast zatrzymaj kolejkę linową, wydobywają się iskry i dym” Powiedziałem. Po 3-4 minutach, kiedy kolejka linowa ruszyła ponownie, obejrzałem się i zobaczyłem chmurę kurzu pokrywającą okolicę. Najpierw zadzwoniłem do rozmów telefonicznych i ich ostrzegłem. Gdybym zatrzymał się i puścił go, kiedy zadzwoniłem, do tego zdarzenia by nie doszło.” powiedział.

READ  Magazyn Amazona w Illinois zawala się, w środku 100 pracowników, zgony potwierdzone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *