Jeden po drugim Rosjanie zaczęli opuszczać Turcję! 50 tysięcy osób opuściło kraj z powodu…

Według doniesień w Türkrus liczba obywateli Rosji opuszczających Turcję w ostatnich miesiącach przekroczyła 50 tys.

Na podstawie danych opublikowanych przez Dyrekcję ds. Zarządzania Imigracją Rhea stwierdziła, że ​​exodus, który rozpoczął się w zeszłym roku, w 2023 r. wyniesie 44 000 osób. O ile ciekawe było, dlaczego obywatele rosyjscy opuścili Turcję, która przez wiele lat była głównym odbiorcą zezwoleń na pobyt w Turcji, o tyle prasa rosyjska szukała odpowiedzi na to pytanie u tych, którzy wyjechali. Kraj.

Ceny poszybowały w górę, a turyści latali po całym kraju

Hiperinflacja w Turcji jest najbardziej odczuwalna w sektorach spożywczym i usługowym. Jedzenie poza domem stało się koszmarem dla wielu obywateli Turcji, a ceny, które stały się przystępne dla obcokrajowców i turystów ze względu na wzrost kursów walut w ostatnich latach, obecnie przekraczają nawet średnią europejską.

Turystyka2.jpgPodczas gdy ceny restauracji w Turcji przewyższają te z najlepszych w Europie, nawet w przeliczeniu na euro, Antalya i Stambuł, które straciły na atrakcyjności ze względu na wysokie koszty życia, przyspieszyły powrót obcokrajowców do swojego kraju.

Oczekuje się, że sytuacja będzie się utrzymywać przez jakiś czas, ponieważ dziesiątki tysięcy obywateli Rosji, zwłaszcza mieszkających w Antalyi, uciekają z Turcji.

READ  „Dlaczego moja dziewczyna jest taka piękna?” Zrośnięte bliźniaki opowiadają o swoich zmaganiach! „Jest fajny i bardzo zabawny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *