Tajemnicza historia Truskawkowego Księżyca, pierwszej pełni księżyca w lecie

Oto jak znaleźć w tym tygodniu Truskawkowy Księżyc, gdy świeci złociście na nocnym niebie

Oszałamiający truskawkowy księżyc będzie świecił złotem, wypełniając niebo w piątkowy wieczór, aby uczcić pierwszą pełnię księżyca w lecie.

Nazwa deseru kojarzy się z sezonem truskawkowym w Stanach Zjednoczonych, kiedy owoce są gotowe do zbioru.

Księżyc będzie najjaśniejszy i pełni i będzie świecił przez cały weekend.

Ponieważ to wydarzenie na niebie ma miejsce podczas przesilenia letniego, kiedy Słońce znajduje się w najwyższym punkcie w roku, Księżyc również „wydaje się większy niż zwykle”.

Oszałamiający truskawkowy księżyc będzie świecił złotem, wypełniając niebo w piątkowy wieczór, aby uczcić pierwszą pełnię księżyca w lecie.

„Ponieważ pełnia księżyca w czerwcu 2024 r. przypada w dniu, w którym słońce znajduje się w najwyższym punkcie w roku, pełnia księżyca 21 dnia tego miesiąca jest w rzeczywistości najniższą pełnią księżyca, jaką widzieliśmy od lat.

„Ponieważ księżyc jest tak nisko, wydaje się większy niż zwykle. Nazywa się to „iluzją księżycową”.

Miłośnicy nieba powinni spojrzeć na południowy wschód, aby zobaczyć księżyc w pełni wschodzący nad horyzontem; Tam księżyc w pełni wydaje się duży i złoty.

Chociaż główne wydarzenie odbędzie się w piątek, według NASA księżyc będzie prawie w pełni w czwartek.

Jego złoty kolor wynika z księżyca podążającego niską, płytką ścieżką po niebie, ale jego nazwa pochodzi od indiańskiego plemienia Algonquin.

Aborygeni żyli na północnym wschodzie przez około 8 000 lat, kiedy przybyli angielscy osadnicy i wykorzystali czerwcową pełnię księżyca, aby określić, kiedy truskawki są dojrzałe do zbioru.

Według legendy, jeśli w czerwcu podczas pełni księżyca zjesz truskawki, spełni się wszystko, o czym marzysz.

Starożytni Europejczycy nazywali także księżycowym miodem lub miodowym niedźwiedziem.

Miód pitny to napój wytwarzany w wyniku fermentacji miodu z wodą, a czasem także owocami, przyprawami, zbożami lub chmielem. W niektórych krajach miód pitny nazywany jest także winem miodowym.

READ  Agencja informacyjna Ihlas rozpoczęła ewakuację amerykańskiego naukowca, który doznał krwawienia do żołądka z jaskini Morga.

Miłośnicy nieba powinni spojrzeć na południowy wschód, aby zobaczyć księżyc w pełni wschodzący nad horyzontem; Tam księżyc w pełni wydaje się duży i złoty.

Niektóre wersety sugerują, że koniec czerwca, kiedy miód jest gotowy do zbioru, czyni ten księżyc „słodkim”.

Pochodzenie terminu „miesiąc miodowy” w Europie sięga co najmniej XVI wieku.

„Tradycja nazywania pierwszego miesiąca małżeństwa „miesiącem miodowym” może być powiązana z tą pełnią księżyca, albo ze względu na tradycję zawierania małżeństw w czerwcu, albo dlatego, że „miesiąc miodowy” jest „najsłodszym” księżycem w roku.

„Wydaje się, że nie ma wystarczających dowodów na poparcie XIX-wiecznej teorii, jakoby słowo to weszło do języka angielskiego w wyniku zwyczaju dawania jałmużny nowożeńcom w pierwszym miesiącu ich małżeństwa”.

Dla Hindusów jest to Vat Purnima, kiedy zamężne kobiety okazują swoją miłość, przywiązując ceremonialną linę do figowca.

Święto to opiera się na legendzie o Savitri i Satyavanie.

Dla buddystów, zwłaszcza na Sri Lance, ta pełnia księżyca to Bosan Boya, upamiętniająca narodziny buddyzmu w 236 rpne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *