Sztuczna inteligencja nie może nic zrobić z tymi branżami! Robotnicy przemysłowi odetchnęli z ulgą

Wraz z rozwojem technologii niektóre branże z czasem zanikają. Na przykład wynalezienie technologii druku pozbawiło pracy wydawców, którzy pisali książki ręcznie. Dziś szybko rozwijająca się sztuczna inteligencja pozbawia pracy wielu profesjonalistów. Przedsiębiorca Bill Gates zadeklarował branże, których sztuczna inteligencja nie jest w stanie przejąć. Oto szczegóły…

współzałożyciel Microsoftu, Bill Gates Sztuczna inteligencja Zawsze wypowiadał się optymistycznie na temat korzyści społecznych. Jednak teraz nawet przedsiębiorcy-miliarderzy obawiają się, że sztuczna inteligencja może odebrać im pracę.

Bill Gates nagrał niedawno podcast z dyrektorem generalnym OpenAI Samem Altmanem. Obaj rozmawiali o korzyściach i zagrożeniach związanych ze sztuczną inteligencją.

„Mogę nawet stracić pracę”

Jak wynika z raportu NTV, Bill Gates mówi o wpływie sztucznej inteligencji na obszary biznesowe. „Mogę nawet stracić pracę” powiedział.

Według raportów Billa Gatesa, trzy najlepsze plany kariery dla młodych ludzi rozpoczynających studia; Dziedziny związane z energią alternatywną, biologią zdrowia i pojawiającą się sztuczną inteligencją.

Według przedsiębiorcy-miliardera te trzy obszary to gałęzie biznesu, których sztuczna inteligencja nie jest w stanie przejąć od człowieka.

Ważne dziedziny sztucznej inteligencji

Bill Gates w poście na temat swoich prognoz na 2024 rok powiedział: „Teraz lepiej rozumiemy, jakie zadania sztuczna inteligencja może wykonywać samodzielnie, a które mogą pełnić rolę asystentów”. Użył następujących wyrażeń.

Bill Gates powiedział, że miejsca pracy w opiece zdrowotnej i alternatywnych źródłach energii to najważniejsze i mające zastosowanie dziedziny dla przyszłości sztucznej inteligencji.

READ  Rynki światowe wykazują pozytywny trend dzięki firmom technologicznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *