Projekty realizowane w Strefie Rozwoju Technologii KBÜ będą wspierane przez TÜBİTAK

Dwa projekty przygotowane przez firmy działające w Strefie Rozwoju Technologii Uniwersytetu Karabuk (TEKNOKENT) otrzymają wsparcie TÜBİTAK w ramach Programu Wsparcia Startupów 1507 MŚP.

W Strefie Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Karabuk (TEKNOKENT), ELYA Mekatronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Özkanlar Metal Iron and Steel Industry Joint Stock Company, realizując projekt „Inteligentna tablica drukowana oparta na przetwarzaniu obrazu (PicCB)”. Jej SHUBAR zaprojektowany w kategoria „Mikropojazd Dostawczy” Produkcja wraz z technologią wytwarzania pomocniczego w ramach Programu Wsparcia Startupów Badawczo-Rozwojowych MŚP 1507 z projektem pojazdu elektrycznego klasy L7e-CU marki.

Uniwersytet Karabuk Wydział Technologiczny Katedra Wzornictwa Przemysłowego Wykładowca doc. Dr. Hadis Evelan wypowiedział się na temat „Projektowanie mechaniczne i produkcja inteligentnych płytek drukowanych (PCB) w oparciu o przetwarzanie obrazu z wykorzystaniem technologii wytwarzania przyrostowego”, który odbył się w imieniu ELYA Mekatronik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi. Nasza firma będziemy uczestniczyć w projektach TÜBİTAK od 2023 roku.” Złożyliśmy wniosek. Mamy prawo wesprzeć nasz projekt maszyną 3D, która produkuje „inteligentne płytki drukowane” w technologii wytwarzania przyrostowego. Dzięki temu wyprodukujemy drukarkę 3D maszyna do produkcji płytek elektronicznych typu „karta PCB”. Jest pierwszą w Turcji i pierwszą w swojej branży na świecie” – powiedział.

„To pierwsza na świecie maszyna, która ma być inteligentną maszyną poruszającą się za pomocą technik przetwarzania obrazu”.

doc. Dr. Evelan powiedziała, że ​​konstrukcja maszyny została wcześniej opatentowana: „Ulepszyliśmy konstrukcję naszej maszyny. Za pośrednictwem naszej firmy dokonaliśmy pewnych uzupełnień i ustaleń. Turcja ma dużą wadę, szczególnie w przypadku kart elektronicznych. Aby wypełnić tę lukę, złożyliśmy wniosek do TÜBİTAK z takim programem na uniwersytetach i w przemyśle. Ta maszyna działa podobnie do znanej nam technologii drukarek 3D, ale jak widać tutaj, jest to maszyna, która zamiast produkować plastikowe lub metalowe części, tworzy płytki elektroniczne. Jednocześnie farba do druku płytek drukowanych zawiera także specjalnie opracowaną przez naszą firmę kompozycję. Poza tym, choć nasza maszyna nie ma obecnie odpowiednika w Turcji, jest to pierwsza maszyna na świecie zdolna do pracy z inteligentnymi technikami przetwarzania obrazu. Wierzymy, że dzięki temu możemy zapewnić ogromne korzyści gospodarce naszego kraju.

READ  Agenda techniczna z zeszłego tygodnia - last minute

„Naszym celem jest realizacja wizji ekologicznego transportu”

2022-2 w ramach Programu wsparcia start-upów TÜBİTAK 1507 MŚP w zakresie badań i rozwoju. Okres i lata 2023-1. Hasan Özkan, dyrektor generalny spółki akcyjnej Özkanlar Metal Demir Çelik Endüstrisi, uprawnionej do otrzymania wsparcia na dwa projekty w tym okresie, powiedział: „Dzięki tym dwóm głównym wsparciem po raz kolejny pokazujemy naszą determinację w zwiększaniu tempa produkcji krajowej. naszego pojazdu. „Chcemy, aby SHUBAR stał się wiodącą marką w branży, realizując naszą pracę zorientowaną na technologię i innowacje oraz wizję zrównoważonego, ekologicznego transportu” – powiedział.

Özkan powiedział, że stworzyli nową bazę w Turcji w ramach projektu „System oceny kierowców i monitorowania stanu pojazdów elektrycznych w oparciu o sztuczną inteligencję” przyjętego w projekcie TÜBİTAK 1507 2022-2. Możliwość oceny stanu pojazdu przez użytkowników pojazdów elektrycznych”. Zapewni to użytkownikom dużą wygodę podczas kupna i sprzedaży używanych pojazdów elektrycznych. Kupujący będą mieli dostęp do historii użytkowania pojazdu, stanu akumulatora i innych informacji według numeru podwozia. A dla tego systemu złożono wniosek patentowy, który doskonale sprawdza się także dla firm ubezpieczeniowych.Ponadto firma produkująca technologie pojazdów elektrycznych pod nowo powstałą marką Özkan Technology ma na celu zastosowanie tych technologii w pojazdach marki SHUBAR i udostępnienie ich innym pojazdów elektrycznych i użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *